Czytelnia, Książki dla dzieci

Książki dla dzieci – konkurs z księgarnią ravelo

27 kwietnia 2017

Książki dla dzieci to zawsze dobry prezent. Uwielbiałam dostawać książki i cieszę się, że nasze dzieci także dostrzegają moc i siłę w prezentach w postaci książki.

O sile, która płynie z czytania dzieciom pisałam już wielokrotnie. Wierzę, że Wasze dzieci mogą także liczyć na codzienną porcję książkowej magii w świecie swoich ulubionych bohaterów.


Często prezentuję Wam nasze ulubione i sprawdzone książki dla dzieci. Dziś dla dmiany chciałabym Was zapytać o Wasze ulubione książki dla dzieci i zaprosić do udziału w konkursie, w którym do wygrania są 2 bony o wartości 100zł każdy do wykorzystania na Ravelo.pl

My dziś znów czytaliśmy na dobranoc Reksia, a jutro do przedszkola jest już przygotowana Basia. 

 

Książki dla dzieci – zadanie konkursowe

Jaka jest według Ciebie najlepsza książka dla dzieci, która powinna znaleźć się w każdym domu?

Regulamin konkursu

1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga Matczyne Fanaberie
2. Sponsorem nagrody jest Ravelo.pl, gdzie kupisz dobre książki dla dzieci.
3. Nagrodą są 2 bony na zakupy o wartości 100zł każdy do wykorzystania na stronie Ravelo.pl, do dnia 14 maja br.

4. Zadaniem konkursowym jest udzielenie odpowiedzi na pytanie konkursowe:
Jaka jest według Ciebie najlepsza książka dla dzieci, która powinna znaleźć się w każdym domu?
5. Odpowiedź należy umieścić w komentarzu pod wpisem na blogu lub postem konkursowym na facebooku. 
6. Konkurs trwa od 27.04 – 3.05.2017 włącznie
7. Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 2 dni od zakończenia konkursu .
8. Zwycięzca konkursu ma obowiązek w ciągu 3 dni od ogłoszenia wyników przesłać w wiadomości prywatnej informację o chęci odbioru bonu na zakupy. W przypadku nie zgłoszenia się po odbiór nagrody w przewidzianym terminie zostanie wyłoniony kolejny zwycięzca.
9. Konkurs jest kierowany do osób pełnoletnich i nie jest w żaden sposób związany z serwisem Facebook. 
książki dla dzieci konkurs ravelo

Wyniki konkursu

Dziękuję Wam za każde zgłoszenie i za każdy tytuł książki, który podaliście. Wspólnie stworzyliśmy ciekawą listę książek. Niektóre się powtarzają, ale to świadczy tylko o ich wielkości.

Poniżej zwycięskie zgłoszenia. Autorki proszę o kontakt, abym mogła przekazać nagrodę. Gratuluję i życzę owocnych zakupów na ravelo.pl  🙂

Najlepszą książką dla dziecka (które jeszcze samo nie umie czytać) jest ta,
której czytania rodzic ma już serdecznie dosyć. Co wieczór ta sama opowieść. No najlepiej, by się gdzieś „zagubiła”. A ile wymaga taka książka kreatywności, by przekonać malucha, że dziś, tak tylko wyjątkowo, to może wreszcie przeczytamy cokolwiek innego-wszak półka ugina się pod naporem cudownych opowieści. No i zawsze kończy się czytaniem obu: tej nowej i tej najbliższej sercu, przy której się zasypia. Ale właśnie w takiej książce jest „to coś”, co powoduje, że dziecko do niej wraca. To ona pozwala oswoić jakiś lęk. Moje córki upodobały tak sobie Marii Kownackiej „Wesołe przedszkole”, a w niej „Lalki u lekarza”. Do dziś, chociaż minęło już tyle lat, każda z nich potrafi wyrecytować z pamięci fragmenty i dokładnie opowiedzieć szczegóły tej jednej ilustracji. Ostatnio wnusi pozwoliłam pobuszować wśród książek dla dzieci, które ostały się po moich córkach. Od razu wyłapała tę właśnie. A ja z kolejnym maluchem przeżywam czkawkę Beatki i odwagę Dorotki. Ale fakt faktem zawsze były dzielne na wizytach u lekarza.

Wiersze Jana Brzechwy.

Iwona Hajduk (odpowiedź na FB)
Pan Kuleczka, który przeniósł moją córkę w pirzepiękny świat wyobrażni. Przygody kaczki Katastrofy , psa Pypcia i muchy Bzyk-BZyk towarzyszą nam bardzo często.

POLECANE WPISY