Czytelnia, Książki dla dzieci

Książki z klockami LEGO®
od Wydawnictwa Ameet

12 stycznia 2019

Klocki LEGO® zawsze wywołują radość na twarzy dziecka i uruchamiają ogromne pokłady kreatywności. W ubiegłym roku zwróciłam uwagę na książki, publikacje dla dzieci od wydawnictwa Ameet. Dzięki nim bez kupowania kolejnego mega zestawu LEGO® dzieci mają świetną zabawę. Czytają, budują i świetnie się bawią.

Świat księżniczek –
Ameet seria Disney Księżniczka

Każda książka z księżniczkami i o księżniczkach spotyka się z mega entuzjazmem u naszych dzieci. Wbrew różnym przypuszczeniom zarówno Pierworodna, jak i Junior, chętnie słuchają takich opowieści.

Nasze dzieci są już w takim wieku, że książki z zadaniami są lepsze od zwykłych kolorowanek, a jeśli jest dołączona jakaś opowieść to już wielka radość.

Wydawnictwo Ameet do książeczki z zadaniami i opowiadaniem „Świat księżniczek” dołączyła mini zestaw klocków LEGO® . Dziecko może pomóc zbudować domek dla mysiej przyjaciółki Kopciuszka.

Marianna od razu zwróciła uwagę, że zwierzątko bardziej wygląda jak chomik, a nie jak mysz. Kokarda dla myszki jest tak duża, że równie dobrze można ją przypiąć jakiejś

Sekretny ogród –
Ameet seria Disney Księżniczka

Sekretny ogród to wielka dawka dziewczęcej wyobraźni. Książka zawiera piękną opowieść o ośmiu ulubionych księżniczkach, które przygotowują się do przyjęcia. Dodany jest minizestaw ze stolikiem i akcesoriami, który idealnie sprawdzi się do zabawy z innymi elementami klocków LEGO. Doskonale sprawdzi się także podczas zabawy ze scenką 3D, która może zastąpić wielki zestaw LEGO. Na pewno będzie lepsza do zabrania w podróż niż cały zestaw klocków.

To zestaw, który zachwyca dzieci i warto wykorzystać takie zestawienie do pobudzania wyobraźni. To znakomity pomysł na prezent.

Moje miasto – LEGO® City

Książeczka przeznaczona dla dzieci, które potrafią już czytać i pisać. Dzięki tej publikacji dziecko może stworzyć własną książkę w formie dziennika.

Do książeczki dołączone są klocki z których szybko można złożyć minifigurki pilota. W książce dziecko znajdzie wiele ciekawych zadań, będzie poproszone o uzupełnienie informacji o sobie, swoich przyjaciołach, odpowiedź na ciekawe pytania. Znajdują się tam także zadania plastyczne, w których należy narysować swoje przygody i wymyślić komiks.

Moje miasto to połączenie najpopularniejszych wśród dzieci tematów, m.in. policji miejskiej i górskiej, odkrywców, badaczy wulkanów oraz straży pożarnej.

Złapać złodzieja – LEGO® City

Złapać złodzieja to kolejna książka ze scenką 3D. Tym razem o chłopięcej tematce. Jendnak sam pomysł jest identyczny, jak w książce Sekretny ogród.

Mały wielbiciel klocków LEGO znajdzie tutaj klocki, instrukcję i podpowiedzi, co warto zbudować z własnych klocków, aby rozocząć pościg za złodziejem.

Scenka 3D z dwiema opcjami zabawy i róznymi krajobrazami miasta zachęca dzieci do wspólnej zabawy. Wspólnie przeczytajcie opowiadanie pełne akcji z pościagami. Razem z dzieckiem możesz też wymyślać zakończenie pościgu i w ten sposób tworzyć własną historię.

Za przekazanie książek dziękuję Wydawnictwu

POLECANE WPISY