Dziecko

Prosty prezent, z którego Twoje dziecko będzie zadowolone

22 października 2019

Zastanawiasz się już nad prezentem dla swojego malucha, a może zbliżają Ci się urodziny małego krewnego i rozmyślasz o tym co kupić.
Poniżej przedstawiamy kilka propozycji dla małego budowniczego, które z pewnością przypadną mu do gustu. O czym mowa – o klockach dla dzieci. Niepozorny prezent, a może zdziałać wiele dobrego. O zaletach będziesz mógł/ mogła poczytać poniżej. Całą masę klocków Lego oraz klocków Playmobil możesz znaleźć na serwisie Allegro. 

Dlaczego klocki
są świetnym prezentem?

Klocki dla dzieci mogą posłużyć nie tylko jako świetna zabawa, ale i mieć charakter edukacyjny. Po pierwsze klocki pobudzają wyobraźnię przestrzenną oraz koordynację ruchową. Stanowią świetny sposób na rozwój dziecka praktycznie od najmłodszych jego lat. W asortymencie można znaleźć klocki dla dzieci w każdym wieku. Jest to zależne między innymi od wielkości klocków. Pierwsze sięgają już 18 miesięcy dziecka. Klocki mają charakter edukacyjny – mogą pokazywać ciekawe miejsca na świecie, zabytki. 

Co ważne, jeżeli klocki są układane przez kilka dzieci – zabawa uczy dzielenia się i współdziałania. U małych dzieci jest szczególnie ważna w ćwiczeniu koordynacji wzrokowej. Jak widać klocki nie tylko bawią, ale i uczą. 

Szeroki asortyment
klocków dla dzieci

Historia klocków Lego sięga roku 1932, kiedy to w Danii powstała ta słynna firma. Produkuje ona od lat zabawki dla dzieci, ale w ostatnich latach klocki Lego przeżywają istny renesans. Wśród klocków na prezent można odnaleźć zabawki między innymi:

 • Angry Birds,
 • Batman,
 • Harry Potter,
 • Indiana-Jones,
 • Minecraft,
 • Ninjago,
 • Spider-Men,
 • Star Wars,
 • Toy-Story.

Mały architekt może zaprojektować swoją pierwszą budowlę dzięki klockom Lego. W asortymencie znajdziemy np. Wieżę Eiffla, Statuę Wolności, czy Big Bena. 

Alternatywą dla klocków Lego są zabawki firmy Playmobil. Dają one możliwość ułożenia np. kliniki weterynaryjnej, samochodu strażackiego lub gospodarstwa. Można rozdzielić klocki dla dzieci w zależności od płci malucha. Znajdą się te dla prawdziwych księżniczek oraz superbohaterów. 

Elementy do klocków można już kupić od kilkunastu złotych. Na Allegro wiele aukcji ma możliwość zapłaty za dostawę razem z funkcją Allegro Smart. 

Klocki dla dzieci
nowe oraz używane 

Na akcjach internetowych można znaleźć szeroki zakres klocków dla dzieci. Część z nich to klocki używane w dobrym stanie, które mogą posłużyć kolejnym pokoleniom. Dzięki temu sposobowi można znaleźć również ciekawe egzemplarze niedostępne w regularnej sprzedaży. 

Klocki bezpieczne dla dzieci

Wspomniane klocki dla dzieci posiadają specjalne certyfikaty związane z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska. Określają zagrożenia, które producent powinien wykryć i wyeliminować. Najbardziej popularnym jest CE. Producent oznaczając swój wyrób znakiem CE wskazuje, że dany produkt spełnia dokładne wymagania wszystkich odnoszących się do niego dyrektyw europejskich. Są one bardzo wymagające. Innymi nadawanymi certyfikatami są np.:

 • Instytut Matki i Dziecka.
 • FSC – występuje na zabawkach drewnianych. Jest to informacja dla kupującego, że drewno wykorzystane do produkcji zabawki pochodzi z lasów, w których dba się o ochronę środowiska naturalnego.
 • EN71- świadczy o tym, że dana zabawka spełnia wymogi bezpieczeństwa przez daną zabawkę. Co istotne ten znak powinny zawierać wszystkie zabawki dostępne w Unii Europejskiej.

Rodzice, jakie macie kryteria podczas zakupu zabawek dla Waszych maluchów: rodzaj, cena, a może bezpieczeństwo wskazane certyfikatami?

Artykuł sponsorowany

POLECANE WPISY