Termos dla dziecka

by Matczyne Fanaberie

U nas termos dla dziecka pojawił się jeszcze przed rozpoczęciem edukacji. Mamy w zwyczaju zabierać jedzenie na wynos więc i dla dzieci konieczne było pakowanie ciepłego posiłku do termosu. O ile początkowo zabierałam duży termos i rozkładałam na miseczki to w praktyce zdecydowanie lepiej sprawdza się osobny termos dla dziecka.

Mając na uwadze pytania rodziców poszukujących sprawdzonych trwałych produktów postanowiłam podejść do tego zestawienia pod kątem przeznaczenia i wykorzystania termosu biorąc pod uwagę pojemność termosu, który pakujemy do torby termicznej wychodząc z domu do szkoły, przedszkola czy na wycieczkę.

40 przepisów na obiady do spakowania do termosów

Uwielbiam zabierać jedzenie na wynos i coraz częściej zabieramy je w termosach.

Jeśli chcesz także rozpoczać przygotowywanie posiłków do termosu lub zwyczajnie szukasz gotowych pomysłów, co do nich włożyć zachęcam do poznania mojego EBOOKA z 40 propozycjami na jedzenie do termosu.

Termos

Tak jak w przypadku wyboru lunchboxa czy bidonu, tak i przy wyborze termosa obiadowego warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po latach doświadczeń z różnymi termosami i pojemnikami termosopodobnymi mam już wyrobiony nawyk weryfikowania parametrów przed zakupem.

Na co zwrócić uwagę wybierając termos?

  1. Kto będzie korzystał z danego termosu. Jeśli wybierasz termos dla dziecka to bardzo ważne będzie łatwe otwieranie i zamykanie. Wybieraj w termosach do około 500 ml maksymalnie, w zależności o posiłku, który będziesz pakować.
  2. Pojemność i waga – zawsze dostosowuj do osoby, która będzie korzystać z termosu.
  3. Materiał – stalowe termosy są dla mnie najlepszy wyborem. Warto brać pod uwagę ilość ścianek, rodzaj zamknięcia, wykończenie, dodatkowe gadżety.
  4. Szczelność – nie biorę pod uwagę żadnego termosu, który nie jest szczelny. Jeśli produkt nie jest szczelny dla mnie nie istnieje.
  5. Kształt termosu – to też kwestia gustu i posiłku, który będziesz pakować. Jedni wolą wyższe i z mniejszym wlewem, a innu preferują szeroki wlew w termosie, co pozwala fajnie spakować posiłek. Każdemu według potrzeb.
  6. Zalecany sposób mycia – zawsze czytam dokładnie wskazówki producenta i tego się trzymam, aby zachować termos w dobrym stanie i jak najdłuższym użytkowaniu.

Poniższe zestawienie to te termosy, które najczęściej używamy w ostatnim czasie. Bardzo duże zestawienie z parametrami termosów znajdziesz we wcześniejszym wpisie z testów termosów. Trochę nowości pojawiło się na rynku

Termos dla dziecka do 300 ml na owsiankę, jogurt i porcję zupy

Jeśli szukasz małego i praktycznego termosu dla dziecka lub dla siebie na zabranie owsianki czy porcji jogurtu to spośród sprawdzonych małych termosów mam:

1. B.Box mini – najmniejszy termos jaki posiadamy. Jednak w tym przypadku termos, który bardzo dobrze trzyma ciepło i po 7 – 8 godzinach jadłam ciepłą zupę. Nie trzeba było dmuchać, ale była przyjemnie ciepła. 210 ml to taka niewielka porcja zupy czy kaszy/owsianki, jajecznicy, która sprawdza się dla dzieci.

2. Monbento – mały poręczny termos. Sama lubię zabierać w nim owsiankę na drugie śniadanie czy deser chia lub jogurt z owocami. Aktualnie wzory są bardziej dziecięce, ja mam wcześniejszy wzór Sakura.

3. Liewood – termos dla dziecka, który zachwyca wyglądem, jak wszystkie produkty marki. Możesz skompletować z lunchboxem, butelką termiczną.

4. Rex London – bardzo lubię te termosy, które można skompletować z pojemnikami i torbą termiczną, a nawet ostatnio pojawiły się także lunchboxy i bidony.

5. B.Box termos do lunchboxa

To termos, który miałam przyjemność sprawdzać i testować w ramach mojej stałej współpracy z marką B.Box. Niestety jeszcze nie jest dostępny w sprzedaży na rynku polskim.

To fajne rozwiązanie jeśli masz duży lunchbox B.Box i chcesz dać dziecku coś ciepłego lub zadbać o to, aby jogurt czy sałatka w ciepłe dni była apetyczna do zjedzenia. Lubię to rozwiązanie. Termos jest prosty w obsłudze.

6. Citron 250 ml – termos, który możesz kupić samodzielnie lub razem z lunchboxem. Nam zdecydowanie bardziej pasuje samodzielne skompletowanie tego termosa z prostokątnym lunchboxem.

Jedyny z termosów z zestawienia, który jest na zacisk, a nie zakręcany. Mieści się także do dużego lunchboxa B.BOx, o co często mnie pytacie.

termos citron

Parametry termosów do 300 ml

PojemnośćSzerokość
Wlewu
WagaTemperatura
po 3 godz
Temperatura
po 5 godz
B.Box mini210 ml5 cm200 g68,3 °C56 °C
Monbento280 ml7,8 cm290 g70 °C58 °C
Liewood250 ml6 cm215 g71,4 °C61 °C
Rex London280 ml7,8 cm260 g63,5 °C54 °C
B.Box do lunchboxa260 ml9,4 cm265 g56 °C45 °C
Citron 250 ml8,2 cm230 g55,6 °C44,8 °C

Termos na zupę do 500 ml

1. Zojirushi – termos japońskiej marki, który idealnie trzyma termikę posiłków. W komplecie posiad adwa dodatkowe pojemniczki, któe sprawdzą się na surówkę, dodatek do zupy, np. makaron czy groszek ptysiowy. W komplecie jest też torba, którą łątwo przymocujesz do szkolnego plecaka.

2. B.Box – termos, któy rośnie razem z dzieckiem. Korzystamy z nich już dość długo i zdecydowanie częściej na zupę niż drugie danie, chociaż te dania jednogarnkowe też się w nich sprawdzają.

W komplecie macie mały łyżko – widelec, ale to raczej dla młodszych dzieci. Kiedy dziecko wkracza w szkolny świat to można odkręcić rączki i mamy fajny prosty termos, który dobrze trzyma ciepło, a dzięki nakładce na spodzie nie obije i nie powygina się po pierwszym upadku. Termos dla dziecka B.Box dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych.

Termos b.box mini i termos b.box 335 ml

3. Skip Hop – termos dla dzieci wykonany jest ze stali nierdzewnej i utrzymuje temperaturę jedzenia przez kilka godzin.
Mmożna w nim transportować zarówno ciepłe jak i chłodne dania. Znajdziesz duży wybór wzorów, można skompletować w tym samym wzorze kilka akcesoriów śniadaniowo – obiadowych. Ma większą widelco – łyżkę niż bbox.

4. Yumbox Zuppa – to termos, który na pewno będzie u nas w częstym użyciu. Ma dość szeroki wlew, co dla mnie ważne, bo to ja pakuję posiłki do termosów. Jest bardzo poręczny, ma w komplecie łyżkę, ale jak ocenił Junior to raczej taka łyżeczka do herbaty więc będzie zabierał sprawdzone sztućce.

Po odkręceniu termosu i zjedzeniu posiłku szybko zauważył, że nakrętka ma coś a’la „lusterko” co stwierdził jest niezwykle przydatne, bo nie będzie musiał chodzić do lustra

Po 7 godzinach cały czas posiłek był ciepły.

5. Milu – termos dla dziecka i dla dorosłego. Prosty i łatwy w obsłudze. Posiada miseczkę i sztućce w zestawie oraz woreczek.

6. Stanley Adventure – to termos po którym najmniej się spodziewałam, a najbardziej mnie zaskoczył podczas tegorocznego przeglądu termosów obiadowych. Producent przy tej pojemności deklaruje trzymanie temperatury do 4 godzin, a woda podczas testu po 6 godzinach była cały czas bardzo ciepła. Sądzę, że w przypadku zupy trzeba będzie trochę podmuchać jeśli nie lubicie gorącej zupy.

Termos dostępny jest w dwóch pojemnościach. Ja kupiłam ten mniejszy 400 ml, który idealnie sprawdzi się jako termos dla dziecka, ale możesz wybrać 530 ml. Dostępny w dwóch kolorach: białym i czarnym.

PojemnośćSzerokość
Wlewu
WagaTemperatura
po 3 godz
Temperatura
po 5 godz
B.Box 335 ml7,5 cm383 g73 °C63 °C
Milu450 ml7,5 cm390 g78 °C72 °C
Skip Hop 325 ml7,5 cm254 g62 °C53 °C
Stanley Adventure350 ml9,5 cm306 g71,9 °C62,2 °C
Zojirushi termos w zestawie z dwoma pojemnikami i torbą350 ml7,5 cm275 g
(waga samego termosu)
76 °C68 °C
Yumbox Zuppa420 ml8,5 cm325 g74,2 °C65,5 °C

Termos z szerokim wlewem na obiad

Termos z szerokim wlewem

Termosów z szerokim wlewem jest niestety niewiele. Mam doświadczenie z kilkoma i w zestawieniu umieszczam tylko te, które są warte uwagi i są zakręcane.

Nasze dzieci lubią zabierać w nich przede wszystkim drugie danie. Ostatnie lata królowała Kambukka i Hydro Flask. Podczas ostatnich testów Pierworodnej (jak i mnie) spodobał się Stanley Adventure więc pewnie będzie się często pojawiał na zdjęciach ze szkolnymi posiłkami.

1. Black Blum termos obiadowy – to termos, który bardzo mi się spodobał. Mam wcześniejszy model i zaskoczona jestem, że tutaj jest tak duża różnica w termice. Wcześniejszy model po 5 godzinach utrzymywał temperaturę 71 stopni C. Będę ponawiać testy i jednocześnie sprawdzać oba, bo aż żal, gdyż liczyłam na bardzo fajny termos.

Tym bardziej, że to jeden z niewielu termosów, który posiada stalową zakrętkę, czyli nie ma kontaktu plastiku z posiłkiem.

2. Termos dla dziecka Kambukka – termos, który od kilku lat, a od kilku miesięcy wykorzystujemy także do niego dodatkową nadstawkę. Pozwala ona spakować grzanki, makaron czy surówkę do ulubionego dania. Posiada odpowietrznik, co jest przydatne przy młodszych dzieciach.

3. Stanley Adventure – moje zachwyty nad tym termosem masz powyżej. Postanowiłam umieścić go także w tej części, bo ma szeroki wlew, co też było dla mnie zaskoczeniem. To fajny termos dla dziecka, który ma szeroki wlew.

4. Monbento Element – to duży termos obiadowy z najszerszym wlewem jaki udało mi się znaleźć. Posiada bardzo poręczną rączkę do zakręcania i odkręcania termosu. Pod rączką znajdziesz guziczek, czyli tzw. odpowietrznik, który ułatwia otwarcie i zamknięcie termosu.

Raczej dla starszych dzieci i nastolatków ze względu na pojemność. Dla dzieci wczesnoszkolnych, a nawet tak do 6 klasy to zdecydowanie mniejszy wystarczy. Oczywiście każdy dobiera pojemność termosu dla dziecka pod jego potrzeby.

5. Hydro Flask – termos, który towarzyszy nam już od kilku lat. Pisałam o produktach tej marki, korzystamy z pojemności 355 ml, są dostępne także w większej pojemności. Dzieciaki korzystają z niego od drugiej klasy podstawówki.

6. Mepal Lunch Pot – to moja druga tegoroczna nowość marki Mepal. Pojemnik na całodzienne wyżywienie dla dorosłej osoby całkiem fajnie się przyjął, a termos pomimo moich obaw, że ma w opisie pojemnik termiczny zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Pomiary temperatury sprawdziszw tabelce. Jednak zdecydowanie jest to pojemnik dla dorosłego, a nie jako termos dla dziecka.

Jest duży i dziecku będzie raczej trudno go otworzyć, bo po wlaniu bardzo gorącego posiłku (wrzącego) termos się zasysa i nie frustrowałabym dziecka tym, że nie może otworzyć termosu.

To jeden z dwóch termosów, który posiada dodatkowy nakręcany pojemnik na grzanki, makaron czy inny dodatek, który nie potrzebuje ochrony termicznej.

W zestawieniu miał się znaleźć jeszcze termos obiadowy turystyczny Quechura MH500. Ten termos wybrałam po poleceniach go na grupie Lunchbox do szkoły. Jednak na tę chwilę zakup oddałam, bo trafiłam na wadliwy egzemplarz. Będę jeszcze raz kupować i na pewno pojawi się tutaj informacja o tym modelu.

PojemnośćSzerokość
Wlewu
WagaTemperatura
po 3 godz
Temperatura
po 5 godz
HydroFlask355 ml9,5 cm355 g56 °C50 °C
Kambukka400 ml
(dostępny także 600 ml
9 cm330 g65 °C53 °C
Monbento MB Element550 ml11,5 cm423 g73,1 °C64 °C
Black Blum550 ml9,5 cm405 g60,5 °C50,3 °C
Stanley Adventure350 ml9,5 cm306 g71,9 °C62,2 °C
Mepal500 ml9,6 cm362 g73,8 °C64 °C
Termos dla dziecka
termos zupa
Termos Hydro Flask

Lunchbox z termosem czyli 2 w 1

Przygotowując materiał o termosach dla dzieci do szkoły nie mogę pominąć zestawów lunchboxa z termosem.

Korzystamy zarówno z najnowszego lunchboxa z termosem od OMIE, czyli OMIE UP, jak i wcześniejszego lunchboxa z termosem OMIE BOX. Termos dla dziecka połączony z lunchboxem to wygodna opcja na spakowanie lunchboxa do szkoły.

W każdym z lunchboxów ten termos ma inną pojemność i inną termikę. Jak zazwyczaj bywa ten większy termos trzyma dłużej temperaturę. Pełen opis znajdziesz we wcześniejszym materiale z recenzją OMIE.

lunchbox z termosem
OMIE UP lunchbox z termosem
termos z lunchboxem

RABATY na termosy:

Baby&Travel – ogólny rabat 10% rabatu z kodem rabatowym matczynefanaberie
Znajdziesz tutaj duży wybór termosów, lunchboxów, zabawek edukacyjnych czy zabawek, które idealnie sprawdzą się w podróży, w domu, na wycieczce. Nasza ulubiona marka B.BOX prosto od dystrybutora.

TwójLunchbox – na hasło: FANABERIE otrzymacie 10% rabatu.
Znajdziesz tutaj bardzo duży wybór lunchboxów, bidonów, kubków termicznych, termosów dla dzieci i dorosłych.
Warto zwrócic uwagę na ofertę akcesoriów do lunchboxa. Takie marki jak: OMIE, yumbox, monbento czy kambukka

Bazylia.pl – MATCZYNEFANABERIE15 -15% na całe zamówienie od 100 zł.
Nie obejmuje produktów przecenionych ani kosztów przesyłki.

Citron – ogólny rabat na całą markę w sklepie dystrybutora. Sprawdzone lunchboxy, termosy czy bidony termiczne.
Kod rabatowy matczynefanaberie10 z którym otrzymasz 10% rabatu.

Sztućce dla dzieci na wynos

Skoro pakujesz dziecku obiad na wynos to nie możesz zapomnieć o sztućcach. W pierwszej kolejności sprawdź, czy na szkolnej stołówce dziecko ma opcję korzystania ze sztućców jeśli nie korzysta z obiadów. Czasami jest taka opcja i wóczas temat zakupu sztućców dla dziecka odpada.

sztućce do szkoły

1. LEKKABOX SPORK stalowy łyżkowidelec -fajny, poręczny stalowy widelec i łyżka w jednym. Sprawdzi się idealnie do szkoły.

2. Sztućce turystyczne Forclaz MT500 składane

3. MEPAL ELLIPSE składana łyżka – mamy od niedawna, ale Junior szybko polubił i zakomunikował, że jest jego. Dostępna w kilku kolorach.

4. Spork M-Tac  3w1

5. Citron komplet sztućców – dostępne w różnej kolorystyce. W sklepie działa kod rabatowy matczynefanaberie10

6. MEPAL ELLIPSE zestaw sztućców w etui – zestaw składający się ze stalowego noża, widelca i łyżki zapakowanych w praktyczne i higieniczne etui z tworzywa sztucznego.

7. Łyżka i widelec OMIE w etui

8. Sztućce turystyczne Primus

9. Zestaw sztućców składany KLIKK KOZIOL – materiał, z którego wykonane są sztućce KLIKK, nie zawiera melaminy, formaldehydu ani BPA. Można je myć w zmywarce.

Oczywiście to nie wszystkie propozycje jeśli chodzi o sztućce. Znajdziesz wersje zarówno stalowe, jak i z tworzywa sztucznego. Pokazałam Wam przekrój, każdy może znaleźć coś dla siebie. O sztućcach pisałam też we wcześniejszym materiale. Polecam!

sztućce

Część zawartych w tym wpisie linków, to linki afiliacyjne.
Oznacza to, że jeśli klikając w nie, dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu drobną prowizję. W żaden sposób nie wpływa to na cenę, którą Ty zapłacisz, ale dla mnie będzie sygnałem, że cenisz moje rekomendacje.

You may also like

Zostaw komentarz