Termos z podziałką Citron lunchbox z termosem

by Matczyne Fanaberie

Kiedy sądziłam, że już nie znajdę żadnych nowości pudełkowych na nadchodzący rok szkolny to trafiłam na markę Citron. Moją uwagę zwrócił najpierw duży Citron lunchbox z termosem, a chwilę później znalazłam termos z przegródką, coś czego długo szukałam na polskim rynku.

Przez ostatnie dni sprawdzaliśmy te produkty. Marka Citron jest od niedawna w polskich sklepach, ale warto podkreślić, że weszła na rynek polski z bogatą ofertą. Mają dużą różnorodność wśród lunchboxów, butelek czy lunchbagów i akcesoriów.

Ja skupiłam się w tym materiale na dwóch produktach.
Pierwszy, czyli duży lunchbox z termosem otrzymałam od dystrybutora w prezencie, a drugi – termos z podziałką – kupiłam sama, aby sprawdzić produkt, bo często dostaję zapytania właśnie o takie termosowe rozwiązanie.

Na wszystkie produkty marki CITRON działa kod rabatowy matczynefanaberie10 w sklepie dystrybutora

Citron lunchbox z termosem – opcja na cały dzień

Moja przygoda z lunchboxami trwa ponad 12 lat, lunchboxy do szkoły przygotowuję ponad 6 lat. Mam już doświadczenie, którego bardzo brakowało mi na początku pakowania szkolnych śniadaniówek.
Nie chodzi o to, aby było idealnie, ale o zjedzenie przez dzieci wartościowego, smacznego i ładnie wyglądającego posiłku.

Jeśli szukasz gotowych pomysłów i przepisów to w ebookach znajdziesz prawie 80 przepisów i ponad 100 pomysłów na wypełnienie śniadaniówki wraz z przepisami i zdjęciami.

Wiesz, że za przepis zapłacisz 0,83 zł?

Podpowiem Ci także, jak zorganizować sobie planowanie i pakowanie szkolnych śniadaniówek.
Jeśli pytasz mnie, jak to możliwe, że pracując zawodowo, prowadząc firmę, ogarniając dzieci i dom udaje mi się każdego dnia spakować zdrowy, pożywny posiłek to mam jedną odpowiedź: ZACZNIJ!

W ebookach znajdziesz moją drogę, jak od zwykłej kanapki zawiniętej w byle co zaczęłam zwracać uwagę co i jak jemy.

Citron Lunch Box jest bardzo pojemny i zdecydowanie spakujesz w niego posiłek nawet na cały dzień. Dostępny w kilku kolorach i wzorach więc łatwo dopasować do gustu dziecka. Termos jest niewielkich rozmiarów, ale spokojnie wystarcza na porcję zupy, czy dania jednogarnkowego dla młodszych dzieci.

Na zdjęciu widzicie też etui ze stalowymi sztućcami – widelec, łyżka, nóż, który jest dobrym uzupełnieniem pudełka.

  • Pojemność: całkowita 1900 ml, pojemność termosu: 250 ml
  • Waga: 630 g, waga bez termosu: 405 g
  • Wymiary: 23,5 x 19,4 x 7 cm (uwzględniając wypukłość)
  • Wlew termosu: 8 cm
  • Materiał: tworzywo polipropylenowe (PP), stal nierdzewna, silikon
  • Mycie: tylko ręczne mycie, po wcześniejszym wyjąciu uszczelek.
  • Nie używać w kuchence mikrofalowej, nie zamrażać
  • Dodatki: brak dodatków w zestawie. Możesz je dokupić.
    Warto zwrócić uwagę na zestaw stalowych sztućców w praktycznym etui.
lunchbox z termosem

Test temperatury termos Citron 250 ml

Test wykonany z wrzącą wodą. Temperatura wyjściowa to około 94 stopnie C.

po 2 godzinachpo 3 godzinachpo 5 godzinach
Termos w lunchboxie Grand Citron63  °C55,6  °C44  °C

W termosie zachwycił mnie sposób zamykania, z którym spokojnie poradzi sobie każdy maluch. Pokrywkę podnosi się do góry, a nie przekręca. Dla mnie to mały termos na jajecznicę, owsiankę czy porcję zupy. Trzeba pamiętać, że im mniejsza pojemność termosu tym termika jest gorsza, krócej utrzymuje się temperatura.

Termos wyposażona jest w bardzo wygodny i łatwy w użyciu uchwyt. Sam lunchbox także zamyka się bardzo łatwo, ale mnie jednak brakuje rączki. To pewnie już kwestia przyzwyczajenia, ale mając doświadczenie z omieboxem czy dużym bboxem mam odruch, że taki element powinnien być w pakiecie.

Przeszkadza mi podczas użytkowania to, że sam termos nie jest przymocowany. Podczas transportu czy gdy dziecko skacze z nim w torbie na plecach słychać lekkie obijanie się o ścianki. Dobre rozwiązanie jest w omieboxie i aż szkoda, że nie wykorzystano tego rozwiązania.

Producent pomyślał o bezpiecznym transporcie i możecie wybierać spośród pięknych i funkcjonalnych torbo – plecaków, które idealnie sprawdzą się dla przedszkolaków. Dla starszych dzieci dobierzecie także odpowiedni wzór spośród lunchbagów, do których są także dedykowane wkłady termiczne. Lunchbagi nie są jeszcze zbytnio popularne w Polsce, ale obserwuję jednak dużo większe zainteresowanie nimi niż kilka lat temu.

Dla kogo jest Citron lunchbox z termosem?

Jak w przypadku każdego lunchboxa – dostosowujemy pudełko do potrzeb dziecka, a nie odwrotnie.

W mojej ocenie to pudełko idealnie sprawdzi się wśród dzieci, które są długo poza domem i musimy zapewnić im kilka posiłków. Będzie dobrym rozwiązaniem dla przedszkolaków, które zabierają swoje jedzenie do przedszkola bądź dla dzieci wczesnoszkolnych.

Obserwując dzieci nie sądzę, aby starszaki były skłonne zabierać tak duży lunchbox. Chyba, że mowa o dzieciach, które nie muszą zabierać ze sobą wszystkich książek i zeszytów w plecaku.

Lunchbox Citron prostokątny

Przyznam się, że po kilku miesiącach użytkowania to mój ulubieniec z tej marki lunchboxów. Ten prostokątny, szczelny lunchbox wygląda niepozornie, ale możesz z niego stworzyć własną wersję najlepszego pudełka śniadaniowego lub obiadowego.

  • Pojemność: 970 ml
  • Waga: 257 g, waga z dwoma termosami: 712 g , z jednym: 485 g
  • Wymiary: 21x7x10,5 cm
  • Wlew termosu: 8 cm
  • Materiał: tworzywo polipropylenowe (PP), stal nierdzewna, silikon
  • Mycie: tylko ręczne mycie, po wcześniejszym wyjąciu uszczelek.
  • Nie używać w kuchence mikrofalowej, nie zamrażać

Ja do samaego lunchboxa dobrałam dwa małe termosy (to te o których pisałam powyżej). Teraz w zależności od potrzeb, albo pakuję w dwa termosy obiad, albo biorę jeden termos na zupę, owsiankę czy jakiś deser na zimno. Latem termosy to konieczność, gdy chcesz spakować jakiś jogurt 🙂

Termos z podziałką Citron 400 ml

Przyznam, że kupiłam ten termos z podziałką z taką lekką niepewnością, gdyż od dłuższego czasu szukam termosu, który będzie idealnym rozwiązaniem dla dzieci, które muszą mieć wszystko oddzielnie. Oczywiście sprawdza nam się termos piętrowy i jest to dobre rozwiązanie, ale coś mniejszego też by się przydało.

Termos z podziałką jest dostępny w czterech kolorach. Ja wybrałam pudrowy róż. Oczywistym było, że trzeba zrobić test trzymania ciepła. Zatem od tego zaczęłam. Jak w przypadku każdego termosa zawsze trzeba pamiętać o wcześniejszym zalaniu gorącą wodą na około 5 minut, jeśli chcemy pakować ciepłe posiłki.

Producent deklaruje trzymanie ciepła do 6 godzin, ja uczciwie oscylowałabym raczej około 4 – 4,5 godz,, co i tak jest wystarczające jeśli pakujemy dzieciom posiłek do szkoły. Na dłużej wybieram inny termos, z któym nie będę miała też obaw, co do otwarcia.

W związku z tym, że termos z podziałka jest inaczej zamykany niż jesteśmy zazwyczaj przyzwyczajeni i nie posiada odpowietrznika nie wlewamy wrzątku. Zgodnie z informacją od producenta należy chwilę odczekać. Wlewałam wodę około 90 stopni C. Jeśli zawartość jest w zbyt wysokiej temperaturze wytwarza się duże cisnienie i wypycha nam pokrywkę.

Kiedy trzymasz się tych wytycznych wszystko jest ok i możesz spokojnie zamknąć pokrywę + dodatkowo zabezpieczyć przed otwarciem specjalną blokadą.

Korzystam z tego termosu na serwowanie drugiego dania, z zupą mam obawy, aby pokrywka sie nie otworzyła. Dla mnie jest ona niedopracowana.

po 2 godzinachpo 3 godzinachpo 5 godzinach
Citron termos z podziałką65,5  °C57  °C48  °C
termos z podziałką

Sprawdzałam zarówno dania z sosem, jak i ziemniaki z kotlecikami. Przyznam, że byłam zaskoczona, że obiad z ziemniakami był ciepły (sprawdzaliśy po 4 godzinach) i smaczny. Wcześniej unikaliśmy takich posiłków do szkoły, bo Junior twierdził, że jest niesmaczne.

Czy kupiłabym ponownie ten termos z podziałką? Tak, zdecydowanie tak. Lubię w nim zabierać także sałatki, bo ma szeroki wlew. Nadal czekam, aż ktoś wyprodukuje termos obiadowy z podziałką, który będzie trzymał po 6 – 8 godzin temperaturę posiłku, ale ten zostaje z nami. Na pewno nie raz, nie dwa pokażę Wam co pakujemy w niego do szkoły na Instagramie.

Aktualnie możesz skorzystać z kodu rabatowego 10% wpisując kod: FANABERIE w sklepie

Część zawartych w tym wpisie linków, to linki afiliacyjne.
Oznacza to, że jeśli klikając w nie, dokonasz zakupu, to ja otrzymam z tego tytułu drobną prowizję. W żaden sposób nie wpływa to na cenę, którą Ty zapłacisz, ale dla mnie będzie sygnałem, że cenisz moje rekomendacje.

You may also like

Zostaw komentarz