Czytelnia, Książki dla dzieci

Bing bajka dla dzieci – ilustrowana czytanka dla dzieci

7 czerwca 2018
bing-bajka-dla-dzieci

Znacie Binga? My poznaliśmy niedawno. Zaczęło się od książek z Wydawnictwa Egmont. Potem była bajka dla dzieci Bing w TV.
To jedna z bajek, które warto obejrzeć z dzieckiem, która może być pomocna przy rozwiązywaniu codziennych problemów.

Bing bajka dla dzieci

bing bajka dla dzieci

Bing to bardzo sympatyczny trzyletni króliczek, który jest bardzo ciekawy otaczającego go świata. Bardzo lubi uczyć się nowych rzeczy i uwielbia zabawę z przyjaciółmi. Jego codzienne przygody przypominają codzienność dzieci w podobnym wieku.
Bing jest maluchem, który wiele rzeczy robi po raz pierwszy w życiu, ale codzienna nauka sprawia mu wiele radości. Czytając opowieści o jego przygodach uśmiecham się, bo są one bliskie i mnie i moim dzieciakom.

Każda opowieść zaczyna się typową dziecięcą czynnością, z którą muszą poradzić sobie bohaterowie: Bing, jego opiekun Flop, przyjaciele Pando i Sula oraz kuzyni Koko i Charlie.

Wydawnictwo Egmont ma dla najmłodszych czytelników ciekawy wybór książek z przygodami króliczka o imieniu Bing.
Znajdziecie wśród nich pięknię wydaną książkę zatytułowaną Bing z serii Nowa kolekcja bajek, zeszyty zadań, kolorowanki oraz książki z serii ilustrowana czytanka.

Bing. Prezent urodzinowy. Ilustrowana czytanka

Bajka porusza ważny i trudny dla dziecka temat obdarowywania innych.

Bing dowiaduje się, że najlepszym prezentem dla niego jest radość przyjaciółki, a nie sam przedmiot. Flop tłumaczy króliczkowi, że warto obdarowywać innych i spełniać ich marzenia. Nawet jeśli musimy poczekać z realizacją swojego marzenia.

 

Bing. Wielka zjeżdżalnia. Ilustrowana czytanka

To opowieść o pokonywaniu strachu.
Mały czytelnik dostaje doskonałą lekcję, jak radzić sobie ze strachem i wspólnie z Bingiem pokonuje przeszkody. Książeczka pokazuje, by nie dać się pokonać naszym wewnętrznym odczuciom. Warto najpierw popatrzeć jak robią to inni i dopiero później spróbować.

To kolejna niezwykła historia z mądrymi zakończeniami.

Polecamy Binga wszystkim maluchom 2+.

Wydawnictwo Egmont po raz kolejny przygotowało serię wartościowych książeczek. Co ważne to Bing bajka dla dzieci, to idealne propozycje już dla najmłodszych czytelników.

Znacie Binga?

 

 

Recenzja powstała w ramach współpracy z 

POLECANE WPISY