Dziecko

Kolorowe buty – gra do nauki kolorów dla najmłodszych

8 lipca 2020
kolorowe buty recenzja

Wakacje sprzyjają poszukiwaniu nowych gier, zabaw i książek dla dzieci. Dzisiejsze popołudnie to zdecydowanie gry planszowe dla dzieci, a wśród nowości znalazła się premierowa gra Zu&Berry – wydawnictwa Muduko, czyli Kolorowe Buty.

To kolejna gra z serii Zu&Berry, którą nasze dzieciaki pokochały od pierwszej rozgrywki.

Kolorowe buty – rodzinna gra planszowa

Liczba graczy: 2 – 5
Wiek graczy: 3+
Czas gry: 10 minut

Gra planszowa Kolorowe buty to rodzinna gra planszowa skierowana do najmłodszych graczy. Doskonale wspiera ćwiczenia motoryki małej, budowanie więzi społecznych i wspiera rozwój dziecka.

To czas doskonałej zabawy w rozróżnianie i dopasowywanie kolorów. Gra sprawdza się do nauki kolorów, a także (w przypadku nieco starszych dzieci) do nauki czytania – zarówno po polsku jak i po angielsku. Można też odwrócić zasady i to rodzic podaje nazwę po angielsku, a dziecko musi odnaleźć odpowiednie buty.

Planszówka umożliwia grę na cztery sposoby, z czego dwa są wariacjami dwóch pierwszych, czyli wersji z dopasowywaniem słów i dopasowywaniem butów. Autor przewidział także elementy kooperacji podczas rozgrywki 🙂

Autorem gry jest Reiner Knizia, co już samo w sobie jest gwarancją dobrej zabawy. Przyznam, że nie zawiedliśmy się na żadnej z gier tego autora, a korzystamy z Jego pomysłów już dość długo.

Moją uwagę już przed rozpoczęciem gry zwróciła piękna oprawa graficzna i staranne wykonanie. Kolorowe zwierzęta od razu zwróciły uwagę naszych małych graczy i nawet zaczęły nazywać poszczególne zwierzęta na planszach i przypominać sobie ich nazwy w innych językach. Doskonałe ćwiczenie na wakacje bez lekcji 🙂

Planszetki wykonane są z grubego kartonu, co zapewnia trwałość gry, a całość spakowana jest do pudełka, którego wymiary nie przerażą nas, gdy dziecko zechce zabrać ją ze sobą na wakacyjny wyjazd. Wydawca pomyślał także o specjalnym materiałowym woreczku na żetony.

Instrukcja gry Kolorowe buty – zasady gry

Jeśli lubisz wszelkie nowości planszówkowe to mam dobrą wiadomość! Wydawnictwo Muduko organizuje Letni Maraton Premier, podczas którego możesz powiększyć swojezbiory dobrych gier planszowych. Możesz zakupić nowości w przedsprzedaży, a także wygrać wiele ciekawych tytułów.

POLECANE WPISY