Czytelnia, Książki dla dzieci

50 lat z Reksiem – Reksio. Wielka księga przygód.

12 kwietnia 2017
50 lat reksio

50 lat z Reksiem to piękny jubileusz. Przez ten czas powstało wiele cudownych opowiadań. Reksio. Wielka księga przygód oraz Reksio. Księga wiedzy to kolejne publikacje z okazji urodzin Reksia, które mieliśmy okazję poznać.
Kiedy miałam w ręku wydaną przez wydawnictwo Publicat książkę o cudownmym psie z łatką – Reksio. Dobranocka wszechczasów wróciły wspomnienia dzieciństwa. Z radością patrzyłam na zasłuchane dzieciaki, które nie mogły doczekać się kolejnej opowieści o przygodach Reksia. Te dwie kolejne książki są kontynuacją mojego zachwytu.

Reksio. Wielka księga przygód – 50 lat z Reksiem

50 lat z Reksiem

Zbiór 26 pięknie wydanych opowiadań o przygodach Reksia i Jego przyjaciół. Co ważne są to zupełnie inne opowiadania niż w książce Reksio. Dobranocka wszechczasów.

Każdą opowieść poprzedza przedstawienie jej bohaterów dzięki czemu dziecko utrwala sobie przyjaciół z podwórka psiaka, a także poznaje wiejskie zwierzątka. Podczas czytania młodsze dzieci mogą odnajdywać, wskazywać zwierzęta dzięki pięknym ilustracją.

U nas przy kolejnych przygodach Marysia z Antkiem wymyślali swoje nazwy przyjaciół Reksia. Tak powstała np. świnka Muffinka i Kaczka Gdaczka.

50 lat z Reksiem

 

50 lat z Reksiem

Reksio zadomowił się w naszym domu na dobre.

Reksio. Księga wiedzy – 50 lat z Reksiem

50 lat z reksiem

 

Księga wiedzy to kolejne pozytywne zaskoczenie od wydawnictwa Publicat.

To wesoła podróż przez cztery pory roku wraz z Reksiem. Dziecko dzięki tej książce poznaje charakterystyczne zjawiska atmosferyczne dla danej pory roku. Wspólnie z Adasiem i Reksiem może przygotować smaczne dania, a dzięki wędrówkom po lasach, górach i inych podróżach poznaje ciekawe zwierzęta.

50 lat z Reksiem Księga wiedzy

 

50 lat z Reksiem

 

50 lat z Reksiem

Na końcu książki znajdzieci odpowiedź na pytanie: Dlaczego są pory roku. Wspólnie z dziećmi możecie utrwalać nazwy pór roku, a na zakończenie możecie wspólnie zagrać w grę planszową „Podróż przez cztery pory roku”.

Takie pubikacje cieszą i zachęcają do sięgania po dobre książki dla dzieci.

Książka nie raz będzie jeszcze zabrana przez Marysię do przedszkola, gdzie Panie chętnie czytają dzieciom. Sama zabiorę ją na przedszkolne czytankowo w ramach przedszkolnej akcji: „Cała Polska czyta dzieciom”.

 

POLECANE WPISY