Czytelnia, Książki dla dzieci

Reksio. Dobranocka wszech czasów – 50 lat z Reksiem

24 marca 2017
reksio książka

50 lat, a mnie się wydawało, że Reksio jest od zawsze. Dopiero informacja o Jego urodzinach uświadomiła mi, że wcale tak nie jest. Nasze dzieci nie oglądały bajki, ale znają doskonale cudownego psiaka z książek.  Dzisiejsza propozycja Wydawnictwa Papilon przebiła jednak wszystkie dotychczasowe publikacje o Reksiu, które miałam w dłoni 🙂

O historii, fenomenie postaci i jej autorze możecie przeczytać na stronach Fundacji im. Heleny i Lechosława Marszałków, która dba o o pamięć osiągnięć twórczych Lechosława Marszałka, twórcy opracowania plastycznego i literackiego pieska Reksio oraz innych zasłużonych twórców Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Reksio – dlaczego się nim zachwycam i kocham

„Psiak Reksio przybliżył dzieciom świat zwierzęcy. Poprzez jego codzienne przygody, rozgrywające się w sferze dziecięcej wyobraźni, starałem się wszczepić milusińskim potrzebę miłości do zwierząt, oczekujących od człowieka serdeczności i troskliwości. Dzieci, które lubią zwierzęta, są bogatsze w przeżycia wewnętrzne, żądne poznania nowego świata. Te zaś, które lękają się bądź też ich nie lubią, bywają zubożone o wartość taką jak przyjaźń człowieka ze zwierzęciem. I te aspekty, wzbogacone warstwami moralizatorskimi i wychowawczymi, przyświecały mi w toku realizacji kolejnych filmów”.
– Lechosław Marszałek

 

Reksio

źródło grafiki: www.fundacjareksio.org/

Reksio. Dobranocka wszech czasów.

Publikacja wydana z okazji 50 urodzin psa Reksio przez Wydawnictwo Papilon jest skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym. Nasze dzieci słuchają jak zaczarowane, a gdy nie chce nikt im przeczytać sami siadają i opowiadają sobie, co jest przedstawione na obrazkach 🙂
Ilustracje przykuwają uwagę, a już trzylatek jest w stanie wychwytywać konkretne elementy kompozycji i o nich dyskutować z siostrą.

Reksio

Reksio. Dobranocka wszech czasów to pięknie wydana książka jubileuszowa z przygodami ulubieńca dzieci od 50 lat. Reksio znów zachwyca i uczy czułości i zrozumienia wobec innych, szczególnie mniejszych towarzyszy zabaw.
W starannie wydanej książce w twardej oprawie znajdziecie aż 10 opowiadań o sympatycznym psiaku z łatką. Reksio uczy przyjaźni, szacunku dla zwierząt oraz współpracy. Razem z psim bohaterem dziecko poznaje otaczający świat i uczy się szacunku do zwierząt.

Jeśli dziecko po raz pierwszy spotyka się z Reksiem i Jego przyjaciółmi na końcu książki znajdziesz fajną podpowiedź, co do imion zwierząt. Bardzo przydatna informacja, bo czasami nie wystarczy dziecku informacja, że to chłopiec, czy wiewiórka 🙂

U nas od kilku dni dzieci dopytują, kiedy będzie słońce i będą mogły się bawić na dworze, jak Klopsik i Kluska. Przecież zabawa z wodą i błotkiem to idealny plan na ciepły dzień!

 

Książka bawi i uczy, a historyjki są przepełnione ciepłem i przyjaźnią. Nie znajdziesz w nich agresji i przemocy.

Jubileuszowe wydanie Reksia będzie idealnym na prezentem dla małych wielbicieli zwierząt i zauroczonych psem z łatką.

Premiera książki 10 kwietnia 2017 r. , ale już dziś możecie ją zamówić w przedsprzedaży. 

Gwarantuję, że warto 🙂

 

 

Inne książki o przygodach Reksia

Reksio szczeniak

 

50 lat z Reksiem – Reksio. Wielka księga przygód.

Recenzja powstała dzięki współpracy z

 

 

 

POLECANE WPISY