Dziecko

Alicja w krainie słów i gra planszowa

19 listopada 2020
alicja w krainie słów gra

Alicja w krainie słów to nowa, ciekawa gra planszowa od Wydawnictwa Egmont.

To zdecydowanie rodzinna gra, która dostarczy Wam wiele radości, ale także rozgrzeje ducha rywalizacji.

Gra planszowa –
Alicja w krainie słów

alicja w krainie słow

Liczba graczy: 3-8 
Wiek: 10+ 
Czas gry: 25 minut

Ta piękna kolorowa gra jest przeznaczona dla maksymalnie 8 graczy. Przekonaliśmy się, że może być znakomitą rozrywką dla całej rodziny. Motywem przewodnim jest herbatka u królowej Kier.

W grze spotkacie znane postaci z baśni Alicja w krainie Czarów, które zasiadają do stoł. Wszyscy zaproszeni goście biorą udział w szalonej zabawie. Gracze wcielają się w postaci z bajki, które są obdarzone różnymi zdolnościam

karty w Alicja w krainie słów

W grze ważny jest element czasu.
Czas jest odmierzany przez minutnik w kształcie imbryka, który jest częścią gry.

Alicja w krainie słów gra egmont

W pierwszym momencie przeraziła nas obszerna instrukcja, ale okazało się, że zasady gry są bardzo proste i szybko można załapać o co chodzi i grać.

Każdy z graczy po kolei wypowiada słowa związane z wcześniej wylosowanym tematem. Słowa muszą paść szybko, bo czas odmierza stojący na środku imbryk.

Samo wymyślanie wyrazów byłoby zbyt proste zatem królowa dołożyła pewne utrudnienia. Nie można używać danych liter – w zależności o opcji gry są to dwie litery lub więcej.

Zakazane litery, podobnie jak temat rundy, losuje się na początku każdej rundy. Przykładowo: zadanie polega na polegać na znajdowaniu słów związanych z tematem „gorące/zimne napoje”, ale nie mogą one zawierać liter „p” i „z”. Gracz, który wypowie słowo zawierające zakazaną literę lub nie zmieści się w czasie czasie, odpada z rundy. 

gra planszowa dla 10 lat
Alicja w krainie słów recenzja

Alicja w krainie słów to rodzinna gra towarzyska, w której liczy się refleks, koncentracja, zasób słów, umiejętność skojarzeń. Podczas takiej zabawy dzieci trenują swoje słownictwo, ale także poznają nowe. U nas fajnie sprawdzało się dodatkowe tłumaczenie znaczenia słów, któe były wymyślane przez graczy.

Rundy można rozgrywać w wersji podstawowej i w wersji zaawansowanej. U nas już zabawa w wersji podstawowej dała nam dużo frajdy.

Sprawdź koniecznie inne rodzinne gry planszowe, które sprawdziliśmy.

POLECANE WPISY