Czytelnia, Książki dla dzieci

Barbie w świecie gier.

15 lutego 2017
Barbie w świecie gier komputerowych

Mam nadzieję, że wreszcie będziemy wszyscy zdrowi i uda nam się wybrać do kina na film Barbie w świecie gier. Chociaż nigdy nie byłam fanką Barbie szanuję, że Marianna lubi jej przygody zarówno w kinie, jak i w książce. Dziś dzięki przesyłce od Wydawnictwa Egmont mogłyśmy poznać nowe przygody tej ciekawej świata dziewczynki.

„Zawsze trzeba iść własną drogą.”

to myśl przewodnia całej historii.

Barbie w świecie gier – recenzja

W książce Barbie w świecie gier. Kocham ten film spotykamy Barbie i Jej przyjaciółki Renee i Teresę podczas grania w Babeczkową Jaskinię. Po krótkiej rozmowie o klasyfikacjach do zespołu tanecznego i wspólnej grze z siostrą Barbie nieoczekiwanie zostaje przeniesiona do gry komputerowej.

Barbie w świecie gier komputerowych

Barbie w świecie gier komputerowych

Spotyka tam Pana Chmurkę, który zostaje Jej przewodnikiem oraz Bellę i Krisa, z którymi tworzy zespół walczący ze złośliwym wirusem.

Podczas wspólnej podróży z poziomu na poziom Barbie co chwilę się przemienia i wykazuje się niespotykanymi umiejętnościami i nieszablonowym sposobem myślenia, aby ocalić zespół. Barbie wraz z Bellą i Krisem, dzięki grze zespołowej udaje się wygrać całą grę i pokonać nieznośny wirus.

Barbie w świecie gier komputerowych

Dziecko podczas słuchania, bądź samodzielnego czytania poznaje podstawowe pojęcia związane z kodowaniem. Pojawiające się pojęcia mogą posłużyć jako pierwszy krok do poznania tematu kodowania przez najmłodszych i otworzyć kolejne drzwi do rozwoju dziecka.

Ciekawa historia, która zainteresuje nie tylko dziewczynki 🙂

Barbie w świecie gier komputerowych

Recenzja powstała w ramach współpracy z: 

egmont książki dla dzieci

 

 

 

 

 

POLECANE WPISY