Czytelnia, Książki dla dzieci

Biblioteka bajek od wydawnictwa Egmont

17 października 2018
biblioteka bajek egmont

We wrześniowych premierach Wydawnictwa Egmont pojawiły się trzy książki z bajkami dla najmłodszych w serii Biblioteka Bajek. Lubię takie gotowe zestawienia tematyczne. Chętnie po nie sięgamy podczas wieczornego czytania, ale także zabieramy na wyjazdy. Zawsze wygodniej jedna książka niż kilka małych 🙂 

Jak już wspomniałam seria liczy 3 książeczki, a każda z nich kryje w sobie 304 strony podróży po swiecie bajek.

biblioteka bajek

Marvel. Biblioteka Bajek

Książka ”Marvel. Avengers. Biblioteka bajek” przedstawia nam najważniejsze postacie Avengersów w historiach dla najmłodszych czytelników. W piętnastu opowiadaniach mamy okazję poznać Hulka i jego historię. Dowiadujemy się jak doszło do tego, że Banner zmieniał się w zielonego olbrzyma.
Junior wrócił z przedszkola z informacją, że w tej książce ma wszystkich bohaterów, bo tak powiedział kolega ze starszej grupy 🙂

To interesująca książka dla młodego czytelnika, która w przystępny sposób przybliża bohaterów, których można spotkać w filmie, komiksie. Mnie jakoś nie wciągają Ci bohaterowie, ale Juniora już tak. W bogato ilustrowanej książce zło zawsze zostaje pokonane, a dobro triumfuje.

biblioteka bajek

biblioteka bajek

Kubuś i Przyjaciele. Biblioteka Bajek

Jaki jest Kubuś Puchatek wie chyba każdy z nas ♥ Tego Misia można kochać, albo nie. Nie ma czegoś pomiędzy. U nas jest wielka miłość do cudownego mieszkańca Stuwiekowego (Stumilowego) Lasu.

W serii Biblioteka Bajek opublikowano piętnaście uroczych, ciepłych, opowiadań, które prowadzą dziecko przez świat przyjaźni. To zbiór wyjątkowych historii, w których możemy spotkać Kubusia Puchatka, strachliwego Prosiaczka, wesołego Tygrysa, Kangurzycę z Maleństwem, Kłapouchego, a także Sowę Przemądrzałą. Oczywiście jest też Krzyś 🙂

Słuchając opowieści ze Stuwiekowego Lasu uczestniczymy w pięknych przygodach, uczymy się odpowiedzialności za siebie i innych. Młody słuchacz uczy się, jak i dlaczego warto pomagać, jak można miło radośnie spędzić czas z przyjaciółmi, ale także pozna smak rozłąki.

Dopełnieniem tych ciepłych opowiastek są prześliczne, bajeczne ilustracje przedstawiające bohaterów z Disneyowskiej opowieści.

biblioteka bajek

biblioteka bajek

Kolejna książka również zabiera nas do świata narysowanego i stworzonego przez Studio Disneya.

Disney. Biblioteka Bajek.

Nie każdą bajkę Disneya można zamknąć w krótkiej opowieści. Zbiór wydany przez Wydawnictwo Egmont zawiera te bajki, które pomimo uproszczenia, skrócenia fabuły, nie tracą na wartości przekazu.

Wśród pięknie wydanych opowiadań znajdziecie aż osiemnaście bajek Disneya. Między innymi:

„Zaplątani”, „Bambi”, „Potwory i spółka”, „Mała syrenka”, „Toy Story”, „Kubuś Puchatek”, „Zakochany kundel”, „Król lew”, „101 dalmatyńczyków”, „Myszka Miki” czy „Księga dżungli”.

W tym zbiorze, znanych nam wcześniej bajek, istotna rolę obok słowa pełnia także ilustracje. Nawet nie czytając treści nie trudno się domyśleć, ze przemierzamy świat Disneyowskich bajek i bierzemy udział w przygodach znanych bohaterów.

biblioteka bajek

biblioteka bajek

 

 

 

 

 

 

 

POLECANE WPISY