Czytelnia, Dziecko

Eksperymenty dla dzieci z TheDADLab

5 czerwca 2019
eksperymenty dla dzieci

Wydawnictwo Bukowy Las oddało w ręce rodziców i nauczycieli nie lada gratkę. Zabawa w eksperymentowanie zawsze wciąga dzieci, a ta książka to dokładna instrukcja na domowe eksperymenty.

Jeśli chociaż raz widzieliście, jakie edukacyjne zadania wykonuje Sergei Urban ze swoimi synami to już wiecie, o czym mowa. KsiążkaTheDadLab domowe laboratorium to genialnie dobrane doświadczenia, które możesz wykonać z dzieckiem w domu wprowadzając je w świat nauki, technologii, inżynierii i matematyki.

Eksperymenty dla dzieci
– domowe laboratorium

Książka to 40 pomysłów na szybkie, proste i przyjemne eksperymenty naukowe, które można wykonać w domu z dziećmi. Więcej znajdziecie na stronie.

Do wykonania tych eksperymentów nie musisz obrabować banku ani brać kredytu, większość elementów do wykonania zadań masz zazwyczaj w domu. Autor, a jednocześnie tata dwójki chłopców, zachęca do prowadzenia zajęć „naukowych” w domu i pokazuje, że każda wspólna zabawa z dziećmi może uczyć oraz zacieśnia więzi rodzinne.

Sergiei Urban pokazuje, jak wykonuje te eksperymenty ze swoimi synami oraz zostawia dla nas, rodziców i nauczycieli, komentarze do zadań. Każdy z 40 pomysłów zawiera odpowiednie sugestie, aby nam nic nie umknęło. Podpowiada, jak zaobserwować  zjawiska i jak wykonywane doświadczenia przekładają się na prawa rządzące światem.

Domowe laboratorium
– czyli, co znajdziesz w książce

Wszystkie doświadczenia zostały w książce podzielone na 6 bloków tematycznych.

  • Kuchenne
  • Brudzące
  • Zaskakujące
  • Szybkie
  • Rodzinne
  • Kolorowe

Każdy eksperyment ma podana dokładną listę niezbędnych rzeczy niezbędnych do jego wykonania. Zawiera informację czego się nauczycie podczas jego wykonania oraz informację, ile wam zajmie jego wykonanie.

Oczywiście każde doświadczenie zawiera dokładną instrukcję obrazkową „Jak to zrobić”.

eksperymenty dla dzieci w domu i w szkole
eksperymenty dla dzieci

Jeśli już dziś zastanawiasz się, co możesz ciekawego zrobić ze swoim dzieckiem podczas nadchodzących wakacji to ta książka jest idealną podpowiedzią.

Dajcie znać, czy lubicie eksperymentować, a jeśli znasz kogoś, kto chętnie urządza w domu laboratorium to koniecznie poleć mu ten wpis 🙂

POLECANE WPISY