Home RodzicielstwoDziecko Płyn do higieny intymnej dla dzieci

Płyn do higieny intymnej dla dzieci

by Matczyne Fanaberie

Na forach internetowych, grupach dyskusyjnych nie brakuje wpisów dotyczących sposobów dbania o miejsca intymne dzieci. Pojawia się płyn do higieny intymnej dla dzieci.
Higiena intymna dziecka staje się tematem dyskusji, a nie tematem pomijanym. Każdy ma swoje sposoby. Niestety sama woda czy szare mydło nie są dobre zawsze i na wszystko. Sprawdziłyśmy płyn do higieny intymnej dla dzieci. 

Płyn do higieny intymnej dla dzieci

Jeszcze do niedawna nie widziałam na półkach sklepowych płynów do higieny intymnej dla małych dziewczynek. Aktualnie można już znaleźć coraz więcej takich płynów w drogeriach.

Postanowiłam rozwiać swoje wątpliwości u źródła i zwróciłam się o odpowiedź na nurtujące mnie pytania do Działu Naukowo-Szkoleniowego OCEANIC SA, producenta emolientów OILLAN.

płyn do higieny intymnej dla dzieci

Pytania skierowałam do marki OILLAN, gdyż właśnie ich płyn pojawił się w kosmetykach Marianny. Płyn do higieny intymnej dla dzieci Oillan intima baby można używać u dzieci od 1.roku życia.

5 pytań o płyn do higieny intymnej dla dzieci

1. Pokutuje przekonanie, że problemy w okolicy narządów płciowych to domena wyłącznie dorosłych kobiet. Na tę okolice dziecięcego ciała zwracamy uwagę w okresie niemowlęcym, gdy dziecko nosi pieluchę. Potem zapominamy, chyba że pojawiają się problemy i trzeba iść do lekarza. Dlaczego już małe dziewczynki powinny używać płyn do higieny intymnej?
Czy nie wystarczy hipoalergiczny, z dobrym składem, żel do mycia ciała?

Istnieje przekonanie, że problemy okolic intymnych dotyczą wyłącznie dorosłych kobiet. Jednak infekcje intymne mogą się pojawić już we wczesnym dzieciństwie. Okolice intymne są wyjątkowym miejscem, w którym higiena zasługuje na specjalną uwagę. Płyny, które stosujemy w okolicach intymnych powinny być prawidłowo dobrane. Bardzo ważne, aby wybrane przez nas preparat posiadał odpowiedni, nie drażniący skład, o prawidłowym pH. Produkty, które stosujemy do mycia ciała, nawet te hipoalergiczne, nie są odpowiednie dla tak delikatnych miejsc, jakimi są okolice intymne.

2. Podczas rozmów z pediatrą słyszałam kilkakrotnie, że płyny do higieny intymnej nie są dla małych dzieci. Twierdzono, że takie preparaty powinno się zacząć używać w okresie dojrzewania.
Czy korzystanie z takich produktów jest bezpieczne?

Prawdą jest to, że płyny do higieny intymnej dla dorosłych kobiet nie powinny być stosowane przez małe dziewczynki. Nie oznacza to jednak, że małe dziewczynki nie powinny stosować preparatów do higieny okolic intymnych. Istnieją płyny dedykowane dla młodszych dziewczynek, charakteryzujące się wyspecjalizowanym składem w delikatne substancje łagodzące podrażnienia i nawilżające. Płyny do higieny intymnej dla dorosłych kobiet w większości mają obniżone pH, gdzie w przypadku preparatów dla najmłodszych posiadają pH fizjologiczne. Pamiętajmy, że stosowanie preparatów do higieny intymnej jest tak samo ważne u dzieci, jak i u osób dorosłych. Preparaty przeznaczone dla dzieci są w bardzo dużej mierze testowane dermatologicznie, często z udziałem alergików dla bezpieczeństwa i wyeliminowania jakichkolwiek podrażnień oraz uczuleń.

3. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru takiego preparatu?

Na rynku pojawia się coraz więcej płynów do higieny intymnej dla dzieci . Tym samym rodzice mają kłopot przy doborze odpowiedniego środka. Bardzo ważne jest, aby wybrany przez nas praparat do higieny intymnej  nie zawierał szkodliwych substancji wywołujących podrażnienia. Kluczową taką substancją jest SLS, ale także pochodne formalaldehydu, barwniki oraz różnego rodzaju substancje zapachowe. Ważne jednak, aby zawierał substancje o właściwościach intensywnie nawilżających,  łagodzących oraz sprzyjał zachowaniu właściwej flory bakteryjnej.  Takimi właściwościami charakteryzują się m.in. D-pantenol, alantoina, bisabolol czy ekstrakt z aloesu.

4. Czy dwu – trzylatka powinna korzystać z takiego preparatu codziennie?

Uwarunkowania fizjologiczne i nieodpowiednia higiena są głównymi czynnikami predysponującymi do wystąpienia zapalenia pochwy i sromu, które jest najczęstszym schorzeniem dziewczynek w wieku pediatrycznym (17-50% przypadków). Do najczęstszych objawów należą: upławy, ból i nawracające infekcje układu moczowego. Prawidłowa higiena całego ciała jest bardzo ważna każdego dnia, a w szczególności wyjątkowo delikatne i wrażliwe okolice intymne. Poprzez codzienne stosowanie odpowiednich preparatów, także płynu do higieny intymnej dla dzieci możemy uniknąć podrażnień oraz wspomagamy ochronę przed infekcjami i stanami zapalnymi.

5. Czy w taki sam sposób, stosując ten sam żel, płyn do higieny intymnej, powinniśmy dbać o higienę chłopców? 

Okolice intymne to bardzo wrażliwa część naszego  ciała. Ze względu na środowisko jakie tam panuje w dużej mierze występuje ryzyko różnego rodzaju zapaleń. Aby nie dopuścić do tego procesu tak ważna jest odpowiednia higiena  intymna już od najmłodszych lat. Często jednak zapominamy, że u chłopców jest to tak samo ważne jak i u dziewczynek. Płyny do higieny intymnej dedykowane dla dzieci  są przeznaczone dla obu płci. Poprzez stosowanie prawidłowych preparatów u dzieci najważniejszym celem jest przyswojenie prawidłowych nawyków, jakimi są dbanie o czystość okolic intymnych, ale również używanie odrębnego własnego ręcznika już od wczesnego dzieciństwa.
Mam nadzieję, że te informację pomogą i Wam odpowiedzieć sobie na pytania odnośnie preparatów do higieny intymnej. My korzystamy z płynu i jesteśmy zadowolone 😀

Używacie specjalnych płynów, czy ograniczacie się do płynu do kąpieli dla dzieci? My zdecydowanie wybieramy płyn do higieny intymnej dla dzieci.

płyn do higieny intymnej dla dzieci

 

 

You may also like

10 komentarzy

Alice 26 października 2016 - 15:03

chyba muszę sprawdzić na naszej bandzie. Dzięki za inspiracje

Odpowiedź
Agata 27 października 2016 - 15:03

My już od ok. 2 lat używamy AA My First Intima – dla dziewczynek od 1 roku życia i jesteśmy bardzo zadowolone.

Odpowiedź
Marta 31 października 2016 - 15:03

Dużo o nim słyszałam nie miałam jeszcze okazji przetestować . Ostatnio uzywaliśmy provag ale zapowiada się obiecująco. Po twojej recenzji z pewnością po niego sięgnę

Odpowiedź
My Home Rules 31 października 2016 - 15:05

O higienę intymną i nie tylko należy dbać w każdym wieku. Produkt godny polecenia!

Odpowiedź
Magdalena z Trendy okulary 31 października 2016 - 15:05

Nie wiedzialam, że istnieją takie produkty. Zdecydowanie za mało się o tym mówi.

Odpowiedź
DAGMARA 31 października 2016 - 15:05

Moim skromnym zdaniem to jest czysty marketing. Chodzi mi zarówno o płyny do higieny intymnej dla kobiet i dla dzieci. Problem z infekcjami intymnymi nie jest spowodowany złym środkiem myjącym, który używany na skórę, a problemami w naszym wnętrzu. Przecież nie robimy sobie irygacji płynami do higieny, które muszą mieć takie a nie inne pH, najczęściej kwaśne. Same płyny również spłukujemy wodą, która ma pH około 7, więc jaki jest sens używania specjalnych płynów do okolic intymnych?

Odpowiedź
Matczyne Fanaberie 31 października 2016 - 15:06

dla jednych czysty marketing, dla mnie innych realna pomoc. Wpis pojawił się, gdyż u nas w domu był realny problem i po kilku tygodniach stosowania wiem, że było warto po to sięgnąć. Dodatkowe pytania, które pojawiły się mojej głowie przesłałam do producenta i poprosiłam o odpowiedź na nurtujące mnie pytania i postanowiłam się z Wami podzielić. U nas Oillan intima zostaje 😀

Odpowiedź
Karina z Distinguish Yourself 31 października 2016 - 15:06

Poruszyłaś bardzo ważny temat. Moja mama od najmłodszych lat wpajała mi, jak ważna jest higiena okolic intymnych. Zdarza mi się, że gdzieś wyjeżdżam i nie zabieram płynu, licząc, że gospodarz domu takowy posiada. Wiele razy spotkałam się, że w domu nie ma płynu do higieny intymnej, zwłaszcza jeśli jedynym mieszkańcem jest mężczyzna. Przez moją łazienkę przewinęło się wiele marek płynów do higieny intymnej, ale od pewnego czasu jestem wierna Białemu Jeleniowi. Kiedy będę miała dziecko, również, śladem mojej mamy, będę uczyła go, jak dbać o miejsca intymne ;).

Odpowiedź
Wiktoria Larus 6 stycznia 2018 - 19:15

Dla dzieci to nie mam pojęcia, ale jeżeli moje drogie szukacie czegoś dobrego do higieny intymnej to od siebie polecam żel do higieny intymnej Maternea. Moim zdaniem jest o wiele lepszy niż płyny.

Odpowiedź
Madziak56 7 stycznia 2018 - 20:51

Wiktoria zgadzam się z Tobą w 100%. Też znam ten żel Maternea i potwierdzam, żę jest bardzo dobry w moim odczuciu też lepszy niż płyny do higieny choć wiadomo, ze jest to kwestia bardzo indywidualna jedna lubi plyny,a druga wlasnie żele.

Odpowiedź

Zostaw komentarz