Czytelnia, Książki dla dzieci

Historia bez słów. Seria książek wydawnictwa Zakamarki

27 lutego 2017
historia bez słów zakamarki

Historia bez słów to książki, które doskonale zaspokoją potrzebę poznawania świata zarówno młodszych, jak i starszych dzieci. To idealne rozwiązanie dla maluchów, które jeszcze nie potrafią czytać, a lubią opowiadać i komentować rzeczywistość. To duże wyzwanie dla trochę starszych dzieci, aby tworzyć historię, opowieść dzięki własnej wyobraźni. Podczas kontaktu z tymi książkami ogranicza nas tylko wyobraźnia.

To czytelnik, obserwator staje się w pewien sposób autorem książek.
Za każdym razem może to być inna opowieść. Punktem wyjścia może być inny obraz, element obrazu.

Historia bez słów to doskonała zabawa i trening dla oka, języka i wyobraźni. Doskonała zabawa niezależnie od wieku.  Książki kierowane są do dzieci powyżej trzeciego roku życia.

Historia bez słów – książki dla dzieci

Poznaliśmy trzy książki z serii „Historia bez słów”. Dla najmłodszych czytelników i wielbicieli książek, takich którzy mają jeszcze mały zasób słów, idealna jest książka „Pociągiem”.

Historia bez słów

Historia bez słów – Pociągiem

Historia bez słów

Historia bez słów – Pociągiem

 

Historia bez słów

Historia bez słów – Pociągiem

„Pociągiem”

Pociągiem jadą słoń, zebra, pies, dziewczynka i maszynista. Kiedy pociąg wyjeżdża z tunelu, wszystko się zmienia, nabiera innego znaczenia. Ilustracje są proste i pojawiające się postaci są doskonale znane już dwu czy trzylatkowi.

Z kolejną książką „Złodziej kury” młodsze dzieci także się zaprzyjaźnią. Jednak obrazki są już bardziej złożone.

Historia bez słów

Historia bez słów – Złodziej kury

 

Historia bez słów

Historia bez słów – złodziej kury

„Złodziej kury”  

Niedźwiedź, zając, kogut, kury i pisklęta żyją spokojnie na skraju lasu. Pewnego dnia z krzaków wyskakuje lis i na oczach wszystkich porywa kurę. Niedźwiedź, zając i kogut rzucają się w pościg za nim. Gdy wreszcie docierają do domu lisa, czeka ich ogromne zaskoczenie.

Trzecia książka z serii „Historia bez słów” to „Przenosiny”, która jest najbardziej rozbudowana graficznie i nie przypadła do gustu naszemu trzylatkowi. Starsze dzieci będą zdecydowanie bardziej zadowolone. To kolejna opowieść, którą w tym przypadku można snuć na wielu płaszczyznach.

Historia bez słów

Historia bez słów – Przenosiny

„Przenosiny”

Na wyspie ląduje olbrzymie nasiono. Mieszkańcy wyspy wsadzają je do ziemi. W tym czasie wulkan, który jest na wyspie daje coraz bardziej znać o sobie i zionie coraz większym ogniem.
Wydawnictwo Zakamarki oddało w ręce czytelników kolejną piękną i wartościową serię książek dla dzieci. Wszystkie książki są pięknie wydane, w wysuwanym tekturowym pudełku. Do oglądania i opowiadania wciąż na nowo. Idealne w podróży, gdy dziecko może samo opowiadać historię.

 

Wpis powstał w ramach współpracy z

 

POLECANE WPISY