Czytelnia, Książki dla dzieci

Jak zachęcić dziecko do czytania – „Kajtek, uważaj! Mały miłośnik książek zakłada okulary”

2 lutego 2017
jak zachęcić dziecko do czytania

Zastanawiałeś się jak zachęcić dziecko do czytania, jak przekonać, że okulary są fajne? Kajtek, uważaj! Mały miłośnik książek zakłada okulary Jennifer Berne, opowieść o szpaku Kajtku, jest doskonałą książką, która pomoże poruszyć te tematy z dzieckiem.

 To wciągające opowiadanie napisana prostym językiem, otwierającym wrota krainy wyobraźni przedszkolaków. Opowiadanie jest tak skonstruowane, że dziecko w sposób naturalny zaczyna zadawać pytania: „kim był Franklin, kim był John Lennon, Gandhi czy Archimedes?, Co to jest alfabet Morse’a?” Dzięki przywołaniu tych bohaterów dziecko uświadamia sobie, że historia zna i ceni wielu okularników 🙂
Wzrok czytelnika przykuwają także ilustracje, które doskonale współgrają z treścią i dla Juniora były głównym nośnikiem, przekazem informacji.

Historia Kajtka to pokazanie, że to co czytamy zostaje w naszych głowach. To dosłowna pochwała czytelnictwa. To dzięki informacjom zapamiętanym z książek , mały szpak Kajtek potrafi uratować się w trudnej sytuacji. Dzięki pozyskanej wiedzy wykorzystuje okulary do uratowania życie.

Dziecko na konkretnej opowieści doznaje wartości z czytania książek, opowiadania czy poznawania elementów ilustracji. To wszystko zostaje, tego nikt nie zabierze.

jak zachęcić dziecko do czytania

jak zachęcić dziecko do czytania

Jak zachęcić dziecko do czytania i jak przekonać do okularów?

Książka podpowiada argumenty dla rodziców odnośnie tego, jak zachęcić dziecko do czytania. Może być także doskonałym punktem wyjścia do rozmów o noszeniu okularów. Po co, dlaczego i komu są potrzebne okulary.

Czytając tę książkę z Marianną i Antosiem po raz kolejny przekonałam się, że warto czytać i zarażać miłością do książek dzieci. Dzięki temu nasze dzieciaki mają bogate słownictwo, rozwijają swoją wyobraźnię i mają ciągły głód książek.

Książkę Kajtek, uważaj! Mały miłośnik książek zakłada okulary Jennifer Berne polecam, bo to książka wyzwalająca radość czytania. Do mądrego tekstu i ciekawych ilustracji warto dodać, że to książka bardzo ładnie wydana, szyta i w twardej oprawie.

W samych Stanach Zjednoczonych wydano tę książkę już w ponad 40 000 egzemplarzy, przetłumaczona została także m.in. na chiński, hiszpański, kataloński, portugalski, czeski, słowacki, koreański, brazylijski i włoski.
Książkę o Kajtku lubi się od pierwszego wejrzenia, już przed czytaniem. Wszystko dzięki pięknym i jednocześnie   charakterystycznym, bardzo dowcipnym rysunkom.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu

Książki w najlepszej cenie szukaj TUTAJ 

POLECANE WPISY