Dziecko

Kaszel u dziecka – jak sobie radzić z pierwszymi objawami choroby?

19 lutego 2019

Kaszel u dziecka zawsze wzmaga moją czujność. Oczywiście zachowuję zdrowy rozsądek i nie serwuję dzieciom przy każdym kichnięciu czy kaszlnięciu, syropu na kaszel.

Warto pamiętać, że nie zawsze kaszel jest czymś złym.
Odruch kaszlowy to ważny mechanizm ostrzegawczy i wspomagający oczyszczanie dróg oddechowych. Kaszel to naturalna reakcja obronna organizmu i może pojawić się wówczas gdy do dróg oddechowych dostanie kurz czy jakiś okruszek. Nasze dzieci często zaczynają kaszleć, gdy jest suche powietrze w otoczeniu.

Dzieci, jak i dorośli reagują kaszlem na kurz, pyłki roślin, chemikalia domowe, dym, czy tak wszędobylski ostatnio smog.

Kaszel u dziecka – jak sobie radzić?

Jako mama z prawie 7 letnim stażem mam świadomość, że kaszel nie zawsze musi świadczyć o chorobie. Niemniej jednak kaszel często jest związany z infekcją dróg oddechowych podczas przeziębienia czy grypy. Jeśli zatem u któregoś z dzieci usłyszę kaszel suchy to często są to niestety pierwsze objawy infekcji. Najpierw pojawi się kaszel suchy, a po nim niestety kaszel mokry. 

Dbając o zdrowie naszych dzieci często sięgam po naturalne środki walki z przeziębieniem. Syrop z marchewki jest naszym sprzymierzeńcem i korzystamy z jego dobrodziejstw.

Gdy jednak wydzieliny jest coraz więcej i nie wystarczają już domowe sposoby wspomagamy się syropem z apteki. Mamy sprawdzony Mucosolvan mini dla dzieci i w wersji dla dorosłych. Zarówno w formie syropu, jak i do inhalacji.

Kaszel u dziecka - jak sobie radzić z pierwszymi objawami choroby

Tutaj już nie chodzi o uspokojenie kaszlu, ale musimy znaleźć sposób, aby drogi oddechowe naszego dziecka się oczyściły. To ułatwi funkcjonowanie zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Każdy z rodziców wie, że chore dziecko burzy spokój w domu. Trudno je przekonać do zabawy, co także utrudnia nam prace. Kiedy naturalne sposoby nie wystarczają warto skorzystać z produktów medycznych, gdyż zalegająca wydzielina jest doskonałą pożywką dla chorobotwórczych drobnoustrojów. Nie wpadam w panikę, gdy dziecko zaczyna kaszleć, ale też nie bagatelizuję jego rozwoju, bo ze zwykłego kaszlu może rozwinąć się zapalenie oskrzeli, albo, co jeszcze groźniejsze – zapalenie płuc.  

Syrop ma przyjemny smak dla dzieci, a zawarty w nim ambroksol szybko upłynnia i wspomaga usuwanie wydzieliny. Przed podjęciem decyzji o stosowaniu leku zawsze wspieram się opinią lekarza.

Kaszel u dziecka - jak sobie radzić z pierwszymi objawami choroby

POLECANE WPISY