Czytelnia, Książki dla dzieci

Liczę sobie – Król Gromoryk

1 listopada 2015

Niedawno zachęcałam Was do zapoznania się z serią wydawniczą „Czytam sobie”, która zagościła w naszym domu i nawet ostatnio została powiększona 🙂

Wydawnictwo Egmont oprócz edukacji literackiej i nauki czytania wspiera także edukację matematyczną. Seria „Liczę sobie” skierowana jest do przedszkolaków i przygotowuje do nauki matematyki w szkole. Książki zawierają zadania, które przez zabawę wprowadzają dziecko w świat matematyki. Seria ta jest zdecydowanie bardziej rozbudowana niż jej literacka wersja „Czytam sobie”.

Wspólnie z Pierworodną miałyśmy okazję poznać dwa tytuły:

„Król Gromoryk i zagadkowy smok” oraz „Król Gromoryk i jajko na miękko”.

 

Król gramoryk i zagadkowy smok Egmont

Dzięki trzypoziomowej serii dzieci mogą zaprzyjaźnić się z cyframi, poćwiczyć liczenie, szeregowanie przedmiotów. Książeczki z przygodami Króla Gromoryka można wykorzystać raz jako książkę na dobranoc, a innym razem zestaw zadań, które w naszym przypadku są rozwiązywane w oka mgnieniu 🙂

Królowi towarzyszy zabawny kot i niewidzialny smok.
Poziom 1 „Otwórz oczy”przygotowuje przedszkolaki do nauki matematyki poprzez zabawę i eksplorowanie otaczającego świata, bo matematyka jest wokół nas!

Król Gramoryk i jajko na miękko Egmont

 

Seria liczę sobie egmont

 

Opowiadania są zabawne i dynamiczne, połączenie matematyki z historią to doskonały zabieg edukacyjny. Pojawiające się zagadki stanowią naturalną konsekwencję opowiadań. Korzystając z pierwszego poziomu serii „Liczę sobie” dziecko uczy się klasyfikowania, dostrzegania regularności w otoczeniu, powtarzalności.

Zdecydowanie polecam 🙂

 

Recenzja powstała w ramach współpracy z 

POLECANE WPISY