Czytelnia, Książki dla dzieci

Nierozłączki książki dla dzieci Annie Barrows – przyjaźń i psoty

5 kwietnia 2021

Pamiętacie swoje szkolne przyjaźnie? To niesamowite relacje, które często łączą dzieci i dorosłych na lata. Dziś chcę Was zaprosić do świata, gdzie mieszkają dwie wesołe i ciekawe świata dziewczynki. Seria Nierozłączki to książki dla dzieci, wydane przez wydawnictwo Harperkids, wcześniej Egmont.

Celowo nie piszę, że dla dziewczynek. Na serio coraz częściej obserwuję, że ten podział na książki dla chłopców i książki dla dziewczynek to zasługa nas rodziców.

nierozłączki ksiązki dla dzieci

Nierozłączki książki dla dzieci

Seria książek dla dzieci Nierozłączki dedykowana jest dzieciom w wieku 7 -13 lat To przygody, których nawet nie jesteś sobie w stanie wyobrazić, a wszystko spięte klamrą wspaniałek przyjaźni dwóch głównych bohaterek: Lilki i Pestki 

Jeśli szukasz książki o prawdziwych, pełnych psot i zabawy i przyjaźni to seria Nierozłączki zachwyci zarówno Was, jak i dzieci.

Nierozłączki książki dla dzieci Annie Barrows

Nierozłączki” to zabawna i wciągająca seria autorstwa Annie Barrows, opowiadająca o przygodach najlepszych przyjaciółek. Autorka tworząc postaci Lilki i Pestki postawiła na bardzo wyraziste i pełne humoru postaci.

To nie są dziewczynki idealne, ale są w pełni realne, co stwierdzam po obserwacji naszej córki 🙂 Lilka i Pestka są bohaterkami z krwi i kości, dzięki czemu są bliskie współczesnym dzieciom. Pomimo początkowej niechęci stają się najlepszymi przyjaciółkami, w czym towarzyszymy im w pierwszej części, zatytułowanej Lilka i Pestka.

Nierozłączki książki

Dotychczasowe psoty i figle zostały opisane w ośmiu tomach, a każda część urozmaicona jest czarno-białymi ilustracjami Sophie Blackall. Grafiki są zabawne i przyciągają wzrok. Nie przytłaczają jednak swoją obecnością i nie odciągają od słowa pisanego.  

  • Nierozłączki. Lilka i Pestka.
  • Nierozłączki. Duch, który musiał odejść
  • Nierozłączki. Lilka i Pestka biją rekord świata
  • Nierozłączki. Heca z opiekunką
  • Nierozłączki. I jak tu być grzeczną
  • Nierozłączki. Skazane na balet
  • Nierozłączki. Lilka i Pestka ratują świat
  • Nierozłączki. Lilka i Pestka wydają gazetę
Nierozłączki książki dla dzieci Annie Barrows

Pod kątem edytorskim plus za dużą czcionkę, dzięki czemu dzieci rozpoczynające swoją przygodę z czytaniem chętniej po nią sięgną.  

Jeśli szukasz kolejnej książki o Disneyowskich księżniczkach to nie tędy droga. Obie bohaterki należą do dzieci psotnych, ale roztropnych i bystrych, potrafiących się odnaleźć w każdej sytuacji.

Za książki dziękuję Wydawnictwu Harperkids.

POLECANE WPISY