Czytelnia, Książki dla dzieci

Połącz kropki. Warszawa

17 marca 2017
połącz kropki

Chodź nauczę Cię historii Twojego miasta. Nie będzie to nudny wykład o zabytkach, historii Starówki czy ile cegieł zużyto, aby wybudować Stadion Narodowy. Dzięki książce „Połącz kropki. Warszawa” poznasz stolicę zarówno historyczną, jak i tę nowoczesną.

W dzieciństwie lubiłam wszelkiego rodzaju zadania, łamigłówki. Możliwe, że to właśnie po mnie Marysia odziedziczyła swoją fascynację wszelkiego rodzaju zadaniami i łamigłówkami.

Połącz kropki nowa seria edukacyjna wydawnictwa Egmont.

Wydawnictwo Egmont wybrało najpiękniejsze miejsca trzech miast i umieściło je w swoich publikacjach. Dzięki serii Połącz kropki możesz poznać takie miasta jak: Warszawa, Kraków i Paryż.

połącz kropki

Miałam tę przyjemność zapoznać się z publikacją o Warszawie. Jednak metodyka i styl wydania całej serii „Połącz kropki” jest identyczny.

Książkę charakteryzuje piękna, gruba, nie spotykana w książkach okładka. Przypomina ona trochę okładki profesjonalnych teczek do rysunków, które pamiętam z dzieciństwa, gdy uczęszczałam na zajęcia z rysunku.

Już na stronie tytułowej powita Was warszawska Syrenka, by oprowadzić Was po 23 najpiękniejszych miejscach naszej stolicy.

Każde miejsce jest przedstawione na fotografii wraz z dokładnym opisem obiektu bądź miejsca. Dzięki opisowi dowiesz się, gdzie dany obiekt się znajduje, poznasz historię i ciekawe fakty dotyczące danego miejsca.

Po poznaniu najważniejszych informacji można zacząć zabawę w połącz kropki.

połącz kropki

 

Seria „Połącz kropki” to genialne połączenie zabawy z nauką. Czekam na cieplejsze, słoneczne dni, aby wybrać się z książką na zwiedzanie Warszawy. Wiem, że będzie to niesamowite odkrycie dla dziecka, niepowtarzalne doznanie, gdy zobaczy na własne oczy to, co udało mu się stworzyć poprzez łączenie i kropek i zobaczyć na pięknych fotografiach w książce.

To książka nie tylko dla dzieci. Genialnie wycisza i uspokaja po stresującym dniu, czy szaleństwach dzieci 🙂

połącz kropki

Recenzja powstała w ramach współpracy z: 

egmont książki dla dzieci

 

 

 

POLECANE WPISY