Czytelnia, Książki dla dzieci

Świerszczyk Reporter – nowe czasopismo dla dzieci

24 marca 2021
Świerszczyk Reporter

W marcu na rynku zadepiutował się nowy magazyn dla dzieci – Świerszczyk Reporter. To czasopismo o tematyce bardziej naukowej niż dotychczas znany nam literacki miesięcznik Świerszczyk, który jest ulubionym magazynem Juniora.

W podróż w świat nauki i przyrody młodego czytelnika zabiera znany nam już świerszcz Bajetan.

Nowy magazyn Świerszczyk Reporter Wydawnictwa Nowa Era to propozycja dedykowana dzieciom w wieku 6 – 9 lat. Jednak zarówno młodsze, jak i stasze dzieci znajdą w nim coś dla siebie. To dobry czas na wspólne czytanie, rozwiązywanie zagadek i poznawanie otaczającego świata poprzez zabawę.

Świerszczyk Reporter

Świerszczyk Reporter to kwartalnik, który proponuje dzieciom odmienną tematykę niż w miesięczniku.

Młodego czytelnika na pewno zachęci tematyka – w pierwszym numerze są to mały. Proste teksty, pisane przyjaznym dla dzieci językiem oraz duża czcionka i interlinia to kolejne atuty dla młodego poszukiwacza wiedzy.

Świerszczyk Reporter

Świerszczyk Reporter, czyli magazyn popularno – naukowy dla najmłodszych na pewno jest doskonałą pomocą w rozkochaniu dzieci w przyrodzie i nauce. Autorzy poprzez fotografie i tekst urealniają świat przyrody, którego w dzisiejszych czasach tak bardzo nam brakuje i za nim tęsknimy.

Zagadki, zadania i gra planszowa w środku to zapowiedź dobrej zabawy dla dzieci i rodziców.

Magazynwydawany jest pod czujną redakcją wieloletniej redaktor naczelnej literackiego „Świerszczyka” Małgorzaty Węgrzeckiej oraz dotychczasowej redaktor naczelnej miesięcznika „National Geographic Odkrywca” Mai Zawistowskiej. To duet, który ma dużą moc sprawczą w zabraniu dzieci w świat nauki i przyrody.

Ambasadorem nowego tytułu został znany przyrodnik i twórca filmów oraz książek o zwierzętach Marcin Kostrzyński

POLECANE WPISY