Po kilku latach przygotowywania posiłków na wynos i korzystaniu z bogatej oferty lunchboxów mam już też sprecyzowane oczekiwania i potrzeby, co do torby na lunch.
Co dla mnie ważne, to taka torba na lunch powinna być dostosowana w pełni do tego, co chcemy do niej spakować, a nie odwrotnie.
Jeśli dajemy dziecku dodatkową torbę to niech będzie ona na tyle pojemna i funkcjonalna, aby dziecko chciało z niej korzystać.
Dziś zatem będzie o torbie na lunchboxy i cały żywieniowy ekwipunek, o której słyszałam wielokrotnie. To jedna z tych toreb, która jest polecana przez inne mamy na mojej grupie lunchboxowej. Przyszła okazja, aby sprawdzić, czy słusznie 🙂
Spis treści:
Na co zwracać uwagę wybierając torbę na jedzenie do szkoły
Wygląd torby i jej akceptacja przez dziecko to pierwszy krok. Pierwszą rzeczą na którą zwróciłam uwagę, gdy wyjęłam torbę z pudełka to fakt, że jest w pięknych, żywych kolorach. Jestem przekonana, że nie dotyczy to tylko koloru wybranego przez Juniora, gdyż wcześniej miałam do czynienia z różową wersją torby od jego klasowej koleżanki.
Po wyjęciu i szybkim bezproblemowym złożeniu okazało się, że jest też lekka.
Mając na uwadze fakt, że dziecko oprócz torby zabiera ze sobą także plecak bądź tornister z całym szkolnym ekwipunkiem ważna była także waga.
Moja przygoda z lunchboxami trwa ponad 12 lat, lunchboxy do szkoły przygotowuję ponad 6 lat. Mam już doświadczenie, którego bardzo brakowało mi na początku pakowania szkolnych śniadaniówek.
Nie chodzi o to, aby było idealnie, ale o zjedzenie przez dzieci wartościowego, smacznego i ładnie wyglądającego posiłku.
Jeśli szukasz gotowych pomysłów i przepisów to w ebookach znajdziesz prawie 80 przepisów i ponad 100 pomysłów na wypełnienie śniadaniówki wraz z przepisami i zdjęciami.
Wiesz, że za przepis zapłacisz 0,83 zł?
Podpowiem Ci także, jak zorganizować sobie planowanie i pakowanie szkolnych śniadaniówek.
Jeśli pytasz mnie, jak to możliwe, że pracując zawodowo, prowadząc firmę, ogarniając dzieci i dom udaje mi się każdego dnia spakować zdrowy, pożywny posiłek to mam jedną odpowiedź: ZACZNIJ!
W ebookach znajdziesz moją drogę, jak od zwykłej kanapki zawiniętej w byle co zaczęłam zwracać uwagę co i jak jemy.
Torba na lunch dla dzieci – dlaczego warto wybrać właśnie tę?
Wyjątkowość tej torby dotyczy kilku aspektów, które postaram Ci się przybliżyć.
1. Jest prosta w obsłudze dla dziecka.
To ważne, bo to dziecko będzie ją otwierało i zamykało.
Ma być dostosowana do pakowania dla rodziców i do korzystania dla dziecka.
2. Bez problemu ją wyczyścisz w przypadku zabrudzenia, gdyż możesz ją rozłożyć i przetrzeć lub dokładnie umyć. Torby nie pierzemy, wystarczy skorzystać ze zwilżonego ręcznika z mydłem.
3. Torba jest bardzo pakowna. Bez problemu zapakujesz do niej drugie śniadanie, obiad w termosie oraz wodę i herbatę w butelce termicznej. Taka torba idealnie sprawdzi się dla ucznia, jak i przedszkolaka, który zabiera posiłek na cały dzień. Będzie dobrym rozwiązaniem dla dzieci, które trenują po szkole i też muszą zadbać o zbilansowaną dietę.
Możesz spakować jedzenie dziecku na wycieczkę, czy całodzienny piknik poza domem. Sprawdza się dla maluchów i starszaków.
Jeśli dziś zastanawiasz się, po co torba to gdy zaczniesz przygodę z pakowaniem będziesz przeszczęśliwa, że możesz wszystko spakować w jednego lunchbaga.
4. Posiada boczną kieszonkę w której możesz schować serwetkę lub wkład termiczny. Lunch box torba posiada także dedykowane miejsce na sztućce. To świetne rozwiązanie, z którym nie spotkałam się wcześniej. Jednak tutaj pokusiłabym się o umożliwienie zamontowania różnej grubości sztućców.
5. Torby dostępne są w 7 kolorach, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Każda z wersji kolorystycznej ma ciekawą, przyciągającą wzrok grafikę.
6. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest umożliwienie noszenia torby w ręce lub na ramię. Co ważne, gdy nie korzystacie z torby wystarczy ją złożyć na płasko i zajmuje bardzo mało miejsca.
7. Torby, tak jak plecak z kieszenią termiczną o którym pisałam, są szyte Polsce, co doceniam podwójnie. Jednak o ile plecak jest dedykowany zdecydowanie szkolnym dzieciom to z tej torby skorzystają zarówno przedszkolaki, dzieci szkolne, a czasami i mama się spakuje. W plecaku jest zdecydowanie mniej miejsca w dedykowanej kieszeni termicznej.
Po co tyle zachodu?
Pamiętajcie, że przygotowany posiłek jest bezpieczny poza lodówką do 4 godzin. Torba termiczna wydłuża nam ten czas, a gdy dodasz wkłady termiczne będzie jeszcze lepiej.
To nasz tegoroczny faworyt jeśli chodzi o torbę na jedzenie, które dzieciaki zabierają do szkoły. Myślę, że będzie także doskonałym towarzyszem wycieczek, zarówno tych rodzinnych, jak i szkolnych.
Materiał powstał w ramach współpracy z marką Lunch Munch