Czytelnia, Książki dla dzieci

W Twojej książce jest potwór – Tom Fletcher.

6 marca 2018
W Twojej książce jest potwór - Tom Flecher

Wiecie kiedy książka dla dzieci jest dobra? Kiedy dziecko prosi o kolejny raz, kolejny raz i za każdym razem się śmieje 🙂

Tak był dziś wieczorem u nas w domu, kiedy czytałam wspólnie z dziećmi książkę „W Twojej książce jest potwór”, której autorem jest Tom Fletcher. Książka bardzo spodobała się dzieciom, a ja miałam dużo frajdy w jej czytaniu.

W Twojej książce jest potwór

W Twojej książce jest potwór

W książce autorstwa Toma Fletchera uwięziony jest mały, niebieski potwór. Młody czytelnik ma za zadanie pozbyć się potwora ze swojej książki podczas „czytelniczego seansu”.

Dziecko ma dokładnie sprecyzowane zadania. Musi próbować trząść książką, przekręcać ją, dmuchać i krzyczeć na niego.

W Twojej książce jest potwór - Tom Flecher

W Twojej książce jest potwór - Tom Flecher

Po tych wszystkich zabiegach potwór ucieka oczywiście z książki. Co to znaczy, czy to dobre rozwiązanie? Dzieciaki nie chcą, aby potwór pozostał w ich pokoju i zapraszają go do książki z powrotem.

W twojej książce jest potwór zachęca czytelników do angażowania się we wspólne czytanie. Dzięki temu czytelnik staje się narratorem.  Zabawny potwór zabiera swojego czytelnika w interaktywną podróż, która angażuje go już od pierwszej strony.

W Twojej książce jest potwór - Tom Flecher.

Dopełnieniem zabawnej historii są piękne ilustracje wykonane przez Grega Abbotta. Ciekawym zabiegiem jest wykorzystywanie na jednej stronie kilku wielkości czcionki, co sygnalizuje zmianę głosu czytającemu.

W Twojej książce jest potwór - Tom Flecher

W Twojej książce jest potwór - Tom Flecher

W Twojej książce jest potwór - Tom Flecher

W Twojej książce jest potwór to książka dla dzieci, którą wspaniale czyta się z jednym lub z dwójką dzieci. Genialnie sprawdzi się także podczas czytania większej grupie wielbicieli książek.  To zabawna lektura dla grupy przedszkolaków, a potwór jest ujmujący i słodki, dzięki czemu jest to wesoła, nie przerażająca książka o potworze.

Dzięki autorowi dziecko ma pozytywne skojarzenia z tak źle przedstawianym zazwyczaj potworem. Książka jest idealnym miejscem na symboliczne zamknięcie wszelkich dziecięcych strachów. Od dziś wszelkie potwory śpią w książce i już nie znajdziecie ich pod łóżkiem.

Wiem, że jutro wieczorem znów będziemy szukać potwora w książce ♥

POLECANE WPISY