Czytelnia, Książki dla dorosłych, Mama

Mózg dziecka. Przewodnik dla rodziców

4 marca 2018
mózg dziecka przewodnik dla rodziców

Od kilku miesięcy czytam książki, które mają na celu pomóc nam rodzicom w wychowaniu dzieci. Nie no, czytam zanim jeszcze dzieci pojawiły się na świecie, ale ostatnie pół roku czytam taką ilość, że czasami zastanawiam się, czy nie wróciłam na studia ♥

Pewnie podobnie, jak ja zauważyłaś, że rodzicielski świat książek jest nieskończony. Trudno jest wybrać książki wartościowe i takie, które zostaną z nami na dłużej. Staram się z Wami dzielić książkami po które warto sięgnąć.

Mam nadzieję, że marzec to będzie ten czas, gdy przedstawię Wam kolejne zestawienie wartościowych książek dla rodziców.

Zanim jednak to nastąpi postanowiłam zrobić wyjątek i zachęcić Was do sięgnięcia po jedną z tegorocznych nowości wśród książek dla rodziców.

Mózg dziecka. Przewodnik dla rodziców

 

To książka hiszpańskiego psychologa i neuropsychologa, ojca trójki dzieci, czyli naukowca, który ma doskonałą praktykę.
Álvaro Bilbao w swojej książce „Mózg dziecka. Przewodnik dla rodziców” zbliża rodziców do wewnętrznego świata ich dzieci, aby mogli wychowywać je ze zrozumieniem ich prawdziwych potrzeb.

Dziecko (postrzega) świat zupełnie inaczej niż dorosły, szczególnie w trakcie pierwszych lat swego życia. Dla dzieci świat to przede wszystkim emocje, zabawa i czułość. (…) Mózg dziecka jest zaprojektowany w taki sposób, aby uczyć się przez zabawę.

Książka „Mózg dziecka. Przewodnik dla rodziców” została podzielona na cztery bloki: Fundamenty, Narzędzia, Inteligencja emocjonalna i Wzmocnienie mózgu intelektualnego.

Mózg dziecka. Przewodnik dla rodziców

W każdym z nich, dzięki życiowym przykładom i prostemu językowi, wspólnie z Álvaro Bilbao wnikamy głęboko w mózg dzieci. Autor daje nam wskazówki, jak działać, aby uczynić nasze dzieci szczęśliwymi i przy tym nie zwariować. Przypomina, bo trudno tutaj mówić o uczeniu, o tym, co ważne i potrzebne w rodzicielstwie. Podkreśla wagę kształcenia inteligencji emocjonalnej, więzi miedzy rodzicami a dzieckiem, zaufania, radości życia i usmiechu.

Ojciec dał mi najcenniejszy prezent, jakim można obdarować dziecko. Uwierzył we mnie.
JIM VALVANO

Zakończenie książki, ostatnia jej część, to skupienie uwagi na poprawie pamięci, samokontroli oraz wyzwalaniu w dziecku kreatywności.

„Mózg dziecka. Przewodnik dla rodziców to wartościowa książka, którą warto poznać. Jak każda książka nie jest idealna ♥ i można znaleźć przykłady, które nie do końca mnie przekonały lub nie zgadzam się z nimi w pełni. Jest to jednak książka, która jest doskonałym połączeniem wiedzy i praktyki. To doskonała podstawa do poprawy relacji między rodzicami i dziećmi. Nauczenia się i zrozumienia obustronnych zachowań.

Mózg dziecka. Przewodnik dla rodziców

POLECANE WPISY