Dziecko

Wózek spacerowy dla dziecka na jesienne spacery

20 września 2022
wozek spacerowy jesienne spacery

Ostatnio moja przyjaciółka przyszła do mnie z pytaniem o wózki spacerowe dla dziecka, bo zaraz wyrośnie z gondoli. Ja wiem, że mam w tym jakieś doświadczenie, ale przyznam szczerze, że nigdy nie patrzyłam na wygląd, a jedynie na praktyczną stronę wózków dla dzieci. Zresztą podobnie było z wszelkimi śpiworkamni, wkładkami czy mufkami. 

W wyborze lunchboxów do szkoły jestem już specjalistką i nie ma dla mnie żadnych niespodzianek, bo śledzę każde nowinki w tym temacie. O wózkach trochę już zapomniałam, a nie oszukujmy się tutaj też zmiana szybko następuje. Miałyśmy cały wieczór na przegląd ofert.

Wózki spacerowe – kiedy zacząć o nim myśleć? 

Oczywiście przejrzałyśmy wszelkie sklepy, rankingi odnośnie wózków dla dzieci, ale okazało się, że oprócz wszelkich parametrów ważne jest także doświadczenie.  

Ono było ważniejsze w tych wyborach niż wszelkie reklamy czy promocje. 

Wózek spacerowy to jeden z podstawowych elementów wyposażenia, gdy nasz maluch zaczyna samodzielnie siedzieć. Jednak czasami, tak było w przypadku Juniora, trzeba zmienić gondolę na spacerówkę dobrze rozkładaną, bo dziecko się nie mieści w gondoli. 

Oczywiście wózki spacerowe dostępne są w różnych modelach i nie ma problemu dobrać takiego, który umożliwi rozłożenie, aby nawet 4 miesięczny maluch mógł leżeć, ale w spacerówce. 

Jak przeglądałam oferty firm to dopiero dostrzegłam jaka jest przepaść między wyborami wózków czy śpiworków i wkładek do wózków, których dokonywaliśmy 10 lat temu, a dziś. Poniżej nasze wspólne przemyślenia odnośnie tego, jak wybrać wózek spacerowy.

Co jest ważne w wózku spacerowym? 

 • ma być lekki i poręczny.
  Sprawdź koniecznie unoszenie się przednich kół pod naciskiem na rączkę wózka. Od tego zależy, czy swobodnie wjedziemy na każdy chodnik i pokonamy każdy krawężnik. Wózek spacerowy będzie nam zdecydowanie dłużej towarzyszył niż gondola.
 • łatwość prowadzenia jedną ręką – to ważna cecha, która przyda się szczególnie w sytuacjach, gdy dziecko wybierze nasze ramiona zamiast wózka.  
 • dla mnie ważne było obracane siedzisko, bo nasze dzieciaki były mega ciekawe świata.
 • duży koszyk to idealne rozwiązanie na każdych zakupach. Gdy odstawiliśmy wózek okazało się, że niezłe kilogramy w nim woziłam.
 • Każda mama doceni również duży i łatwo dostępny kosz umieszczony pod wózkiem, który uprzyjemni każdy spacer, a także ułatwi szybkie zakupy.
 • Zwróć uwagę na wagę jeśli czeka Cię wnoszenie wózka razem z dzieckiem po schodach. Spacerówka w przeciwieństwie do wózka głębokiego powinna być lekka.
 • Ważny jest także jej rozmiar po złożeniu – to istotne podczas podróży czy zaplanowaniu miejsca na jego przechowywanie w domu. 
 • Wybierając spacerówkę zastanów się, gdzie głównie będziecie jej używać.
  Wówczas łatwiej podjąć decyzję, co do wyboru kół.

My korzystaliśmy dość długo z wózka spacerowego, ale głównie podczas wyjazdów wakacyjnych, gdzie ułatwiał nam przemieszczanie się. Był pomocnym rozwiązaniem podczas festiwali i wycieczek po miastach. 

Wkładki do wózków – fanaberia czy wygodne rozwiązanie.

Idealnym rozwiązaniem, które zastosowaliśmy dopiero przy drugim dziecku, było wykorzystanie wkładek do wózka. Wkładki do wózka, podobnie jak wkładki do fotelików samochodowych, zmieniają one komfort korzystania z wózka przez dziecko podczas dłuższych podróży, a co za tym idzie zapewniają większy spokój rodzica. Dziecko spokojnie podziwial świat z wózka lub korzysta z dobrych zabawek podczas takiej wycieczki.

Materiał sponsorowany

POLECANE WPISY