Dziecko, Sprawdzone

Zabawki sensoryczne Jellystone – wspaniały prezent dla najmłodszych

17 grudnia 2021
zabawki sensoryczne

Czasami, gdy odkrywam jakieś zabawki dla maluszków to aż żal, że nie ma u nas niemowlaka, któremu bezkarnie mogłabym kupować takie cudne zabawki sensoryczne. Jak sie okazało dzieci wczesnoszkolne też mogą mieć dużo frajdy z takich zabawek i nawet same potrafią wykreować sobie pomysły na ich wykorzystanie podczas zabawy.

Kiedy po raz pierwszy miałam w ręku produkty Jellystone (były to naszyjniki i inne gryzaki sensoryczne) mój zachwyt wzbudziła ich jakość wykonania i sam pomysł, który jest odpowiedzią na potrzeby wielu dzieciaków i ich rodziców. Podczas rozmowy z logopedką okazało się, że mają także właściwości terapeutyczne. Rozmowę możecie przeczytać TUTAJ

W ostatnich tygodniach miałam okazję poznać kolejną gamę produktów. To zabawki sensoryczne przeznaczone dla niemowlaków, a dokładniej dla dzieci powyżej 9 miesięcy. To fantastyczny pomysł na prezent dla dziecka na gwiazdkę, urodziny czy dzień dziecka. Jeśli wpiszesz w koszyku kod: matczynefanaberie zostanie naliczony rabat 10%
TUTAJ

Marka Jellystone oddała w ręce i buzie dzieciaków produkty, które pozwalają im poznawać świat używając wszystkich zmysłów. Wszystkie produkty wykonane są w 100% z silikonu nadają się do żucia i zostały zaprojektowane specjalnie, by wspomagać dzieci w eksploracji i uczeniu się. Zarówno zabawki, jak i naszyjniki, wisiorki pomagają także w uspokajaniu dzieciaków.

Wielokrotnie obserwowałam, jak dzieci poznają świat poprzez dotyk, rzucie czy gryzienie. Cudowne jest to, że w przypadku tych produktów nie musisz zastanawiać się, czy mogą brać je do buzi, bo one właśnie do tego zostały stworzone.

Silikonowe zabawki sensoryczne Jellystone

1. Kółko tęczowy gryzak, sensoryczne puzzle dla dzieci

Ta prosta, okrągła zabawka daje ogrom możliwości do zabawy samodzielnej oraz do wspólnej zabawy z dzieckiem.

Oprócz funkcji pierwszych silikonowych puzzli (ćwiczenie koordynacji oko – ręka) ta zabawka sensoryczna dzięki swojej urozmaiconej fakturze staje się bardzo atrakcyjna dla wielu zmysłów.

Na każdym klocku odciśnięto nazwę koloru, symbol owocu i cyfrę, są one wyczuwalne pod palcami, językiem czy wargami. Wzbudza zainteresowanie malucha. Zadziała tutaj nie tylko zmysł wzroku, ale także dotyku.

To dobra zabawka do nauki podstawowych kolorów, próby segregowania/dopasowywania w przypadku starszych maluchów, owoców czy warzyw do koloru.

2. Gryzak tęczowa wieża

zabawki sensoryczne gryzak tęcza

Gryzak tęcza to kolejny fantastyczny gryzak silikonowy dla niemowląt. Tutaj także dziecko ma wiele bodźców na zmysł dotyku, trenuje koordynację oko – ręka, rozróżnia wielkości, kolory i może poznawać cyfry i kształty.

3. Silikonowe kostki edukacyjne Jellystone

klocki Jellystone

Silikonowe kostki edukacyjne są dostępne w różnych zestawach kolorystycznych. Każdy może wybrać coś dla siebie.

W zestawie są dwie kostki: jedna ma na bokach cyfry, druga kształty w różnych kombinacjach. Można zatem dopasowywać cyfrę i kształty w odpowiedniej liczbie ucząc się liczyć. Urozmaicona faktura stymuluje zmysł dotyku i wzroku. Zabawka wspiera ćwiczenia koordynacyjne oko – ręka, oko – noga. Można wykorzystać do gry, kopania, turlania czy gryzienia 🙂

Kostki są wodoszczelne więc sprawdzą się idealnie podczas zabawy w wodzie. Zarówno w domu, jak i na basenie.

4. Butelka sensoryczna DIY Jellystone

butelka sensoryczna DIY Jellystone

Butelka sensoryczna DIY Jellystone cieszy dzieciaki już dość długo. Pojawiła się u nas razem z gryzakami logopedycznymi, które niezmiennie polecamy.

Butelki sensoryczne często są wykorzystywane w zabawie z dziećmi przez rodziców, nauczycieli czy terapeutów. Wspomagają ćwiczenia samoregulacji oddechu i poprawiają koncentrację.

To wyjatkowa butelka sensoryczna DIY, bo razem z butelką otrzymujesz wszystkie potrzebne kreatywne elementy, które zachwycą Twoje dziecko. Wystarczy dodać wodę i opcjonalnie odrobinę płynu do mycia naczyń i gotowe! Co istotne butelka jest bezpieczna i możesz ją ponownie napełnić i ponownie użyć, co daje ogrom nieskończonych możliwości.

Wiosną można tworzyć kwiatowe butelki, a jesienią sięgnąć po liście i inne dary lasów. Wystarczy pozwolić dzieciom działać.

5. Zabawki sensoryczne – silikonowe klocki w kształcie graniastosłupów trójkątnych

zabawki sensoryczne klocki Jellystone

To chyba moja ulubiona zabawka z tego zestawu, bo mam wrażenie, że może być towarzyszem dziecięcych zabaw na dłużej, tak jak butelka sensoryczna.

Dla maluszka będzie idealną zabawą podczas której dziecko uruchamia swoją kreatywnośc, trenuje koordynację oko-ręka, cierpliwość, wyobraźnię przestrzenną. Dziecko uczy się kolorów, liczenia czy rozpoznawania kształtów. Triblox jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych.

Razem z tą zabawką możecie liczyć, segregować, ale także bawić się tymi klockami w wodzie.

Wartościowym rozwiązaniem jest także dołączenie do klocków woreczka, do którego można schować klocki zabierając je na wakacje czy inny wyjazd. Nie ma obaw, że coś nam się zawieruszy.

silikonowe zabawki sensoryczne

6. Balonowy sorter

sorter klocki Jellystone

Balonowy sorter ze słonikiem to ostatnia silikonowa zabawka sensoryczna Jellystone, którą miałam okazję sprawdzić.

Dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych, które są widoczne powyżej.

Dziecko podczas zabawy dopasowuje kolorowe silikonowe elementy/baloniki do właściwych kolorów na planszy. Spód tych baloników można także wykorzystać jako stemple i doskonałą zabawę połączyć z masą kreatywności czy modeliną.

Silikonowe baloniki doskonale sprawdzą się w roli gryzaka, a ich urozmaicona faktura stymuluje zmysł dotyku i wzroku. Podcza dopasowywania kolorowych elementów dziecko ćwiczy cierpliwość, spostrzegawczość, koordynację oko-ręka oraz precyzję ruchów.

Ten zestaw także ma bawełnianą torbę, co zdecydowanie pomoże zabrać wszystkie baloniki dla słonika na wycieczkę.

Balonikami można odciskać wzory na plastelinie, modelinie czy mokrym piasku. Za każdym razem będzie to doskonała zabawa dla dzieci.

zabawki sensoryczne

Silikonowe zabawki sensoryczne Jellystone – czy warto?

Przyznam się Wam, że kiedy te zabawki dotarły do nas ja zaczęłam właśnie izolację i nie miałam zbytnio siły na umilanie czasu dzieciom. Junior szybko rozpakował paczkę i zajął się jej zawartością. Z Jego pokoju dochodziły mnie tylko radosne okrzyki zabawy, co było dla mnie oznaką, że mamy do czynienia z czymś angażującym dla dzieciaków.

Oczywiście jest to zabawka dedykowana maluszkom, ale Triblox sprawdza się fantastycznie podczas zabawy z dinozaurami, sortowaniem czy liczeniem warzyw.

Jellystone po raz kolejny okazał się doskonałą odpowiedzią na potrzeby dziecka i rodzica. Co warte podkreślenia producent zadbał także o higienę i wszystkie zabawki można czyścić w sterylizatorze, w zmywarce lub zwyczajnie umyć w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu.

My z Juniorem polecamy 🙂

Jeśli i Wam się spodobały to możecie je kupić bezpośrednio w sklepie dystrybutora Baby&Travel, a korzystając z kodu matczynefanaberie macie 10% rabatu.

gryzaki logopedyczne wisiorki klocki Jellystone

POLECANE WPISY