Czytelnia, Książki dla dzieci

Elmer. Najlepsze przygody.

14 listopada 2016

Są rzeczy na które warto czekać. Są książki, o których nie wypada milczeć.

Dziś jedna z nich: Elmer. Najlepsze przygody. To opowieść o życiu, jego różnych barwach, pracy i funkcjonowaniu w grupie, inności, radości życia i miłości. Przygody słonia, którego życiowe motto to: „sprawdźmy, poszukajmy, dowiedzmy się” i dzięki któremu dziecko dowiaduje się, że można być „ciszej niż cicho”. 

„Elmer. Najlepsze przygody” to zbiór 6 opowiadań o perypetiach słonia w kratę, na które czekałam z niecierpliwością razem z moimi dziećmi. Odkąd dzieciaki poznały Elmera kochają go miłością bez ograniczeń i uwielbiają Jego niecodzienne przygody.

Nowe przygody Słonia w kratkę nie zawiodły nas. David McKee znów  roztacza przed czytelnikiem pełne barwnych opowieści przygody Elmera i jego przyjaciół.

Elmer

W książce znajdziecie aż 6 zupełnie nowych przygód. Wśród nich „Elmer i potwór”, opowiadanie, które wcale nie jest straszne, jak oceniła nasza córka, która potwory omija z daleka. „Elmer i śnieg”, gdzie w jedyny w swoim rodzaju sposób słonie dochodzą do wniosku, że nie ma, co narzekać i mój ulubiony „Elmer i wyjątkowy dzień”, w którym słoń w kratkę zaprasza wszystkie zwierzęta do świętowania Jego święta, czyli ulubiony także przez nas dzień Elmera.
W książce znajdziecie jeszcze „Elmer i wiatr”, „Elmer i powódź” oraz „Elmer i wyścig”. Nie będę streszczać każdego opowiadania, gdyż to trzeba samemu przeżyć 🙂

Co do samego wydania, to wydawnictwo Papilon stanęło na wysokości zadania i oddało w ręce czytelnika pięknie wydaną książkę, w twardej oprawie, z ilustracjami od których trudno oderwać wzrok. Dziecko może podpisać swoją książkę, a na jej końcu znajdzie prawdziwego Elmera do pokolorowania. To może być jedyny w swoim rodzaju słoń w kratkę 🙂

Elmer

elmer najlepsze przygody

Książka jest idealna na prezent pod choinkę i na każdą inną okazję. Według mnie to pozycja obowiązkowa w domu, gdzie są dzieci.

elmer

Jeśli chcecie, aby ta książka zawitała także do Was możecie ją kupić, lub wygrać w konkursie. Wydawnictwo Papilon ma dla Was dwa egzemplarze. Co trzeba zrobić? Wziąć udział w KONKURSie.

  1. Pokoloruj (najlepiej, żeby to była praca dziecka) słonia w kratkę w jedyny, niepowtarzalny sposób.
    Wykorzystaj dowolną technikę.
  2. Rysunek umieść w poście konkursowym na FB.
  3. Na prace czekam do 27 listopada 2016 roku.
  4. Wyniki podam w przeciągu dwóch dni od zakończenia konkursu.
  5. Nagroda zostanie wysłana przez wydawnictwo Papilon na terenie Polski.

Dziękuję bardzo za wszystkie zgłoszenia.

Wszystkie prace były jedyne w swoim rodzaju, pełne dziecięcego piękna i radości tworzenia. Wybór dwóch prac był bardzo trudny.

Wybrałam pracę 6,5 letniego Jasia – Kasia Giersz

oraz 3,5 letniego Adasia – Paulina Łata

Laureatów poproszę o przesłanie danych do wysyłki nagrody – imię, nazwisko, adres i nr tel. na matczynefanaberie@gmail.com

Gratuluję 😀

elmer malowanka

 

kolorowanka elmer

 

malowanka elmer

źródło kolorowanek: pinterest

POLECANE WPISY