Czytelnia, Książki dla dzieci

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Psy czy Koty?

24 października 2017
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Psy czy Koty?

Już jutro premiera nowego cyklu Komiks i opowiadania Agnieszki Mielech z serii Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Psy czy Koty?
Dla nas to pierwsza książka z serii opowiadań o Emi, która zawitała do naszego domu.

O istnieniu dziewczynki o imieniu Emi oraz Jej tajnym klubie jakiś czas temu zaczęła opowiadać Marianna. Zaczęło się od audiobooka, którego słuchała wspólnie z innymi dziećmi w przedszkolu. Ona i Jej koleżanki opowiadały mi  przejęciem o nowej bohaterce i jej przygodach. Hasło przewodnie klubu to „nigdy więcej nudy”.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Psy czy Koty?

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Psy czy Koty?

 

W książce Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Psy czy Koty? dziecko zapoznaje się z różnymi gatunkami literackimi. Mamy opowiadanie, komiks, pamiętnik. Jeśli nawet dziś nie rozkładam z Pierworodną na czynniki pierwsze gatunków literackich to nasza pięciolatka doskonale dostrzega inny sposób narracji oraz prezentacji fragmentów książki.

 

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Psy czy Koty?

 

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Psy czy Koty?

Ale o czym jest ta książka?

Tajny Klub Superdziewczyn wraca nad morze.
Na całą ekipę czekają same atrakcje – plaża, woda i mnóstwo swobody. Główna bohaterka marzy o psie, ale niestety nie otrzymała psa z okazji urodzin. Pojawią się dyskusje, a czasami wręcz spory w temacie wyższości psa nad kotem i odwrotnie. W trakcie wycieczki rowerowej przyjaciele spotykają zabłąkane zwierzątko – psa rasy cavalier king charles spaniel. Dziewczynka zajmuje się zgubą najlepiej jak potrafi i liczy, że psiak zostanie z nią. Niestety, psina jest smutna i osowiała, a inni pupile Tajnego Klubu, którzy towarzyszą w wyprawie – Czekolada i kot Fiolka – niechętnie patrzą na „nowego” lokatora.

Tajny Klub Superdziewczyn rozpoczyna nową misję odnalezienia właścicieli. Czy wyprawa zakończyła się sukcesem i co wspólnego mają latawce, ananas i KUKI warto sprawdzić czytając książkę Wydawnictwa WILGA  Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Psy czy Koty?

Już dziś wiem, że to dopiero początek naszej przygody z Emi. Książka Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Psy czy Koty? podoba się Mariannie, a Antoś sam jeszcze nie wie. Ważne, że czytamy i spędzamy czas wspólnie.

W mojej ocenie książka Agnieszki Mielech z ilustracjami Magdaleny Babińskiej Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Psy czy Koty? to fantastyczna  książka dla dziewczynek w wieku Emi. Idealnie w rolę bohaterki wcielą się zarówno przedszkolaki, jak i dzieci wczesnoszkolne. Tym pierwszym towarzyszyć będą rodzice podczas przygód wspólnie czytając, a dzieci szkolne doskonale poradzą sobie z samodzielnym czytaniem.  To książka dla dzieci i rodziców lubiących przygodę i nie akceptujących nudy. Dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą na chwilę się zapomnieć i przypomnieć sobie, jak to jest być dzieckiem z otwartą głową.

POLECANE WPISY