Mama

Trujesz – płać PUNKT KRYTYCZNY #2

23 października 2017
trujesz płać energia odnowa wwf
10-odcinkowa seria „Punkt krytyczny” jest kolejną odsłoną projektu „Energia odNowa” realizowanego przez Fundację WWF i partnerów. Dziś zapraszam do zapoznania się z odcinkiem o konsekwencjach zmiany klimatu: Trujesz – płać
Z każdym rokiem do atmosfery ziemskiej przedostaje się coraz więcej dwutlenku węgla, który zmienia klimat i nasze otoczenie. Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę, że ocieplenie klimatu to poważny problem. Kiedyś wydawało się, że to gdzieś daleko, że nie dotyczy nas i naszych najbliższych. Teraz negatywne skutki coraz dotkliwiej odczuwamy każdego dnia.

Trujesz – płać

Trujesz - płać

Konsekwencje zmiany klimatu:

  • coraz więcej huraganów
  • coraz częstsze powodzie
  • coraz więcej susz
  • podnosi się poziom wód w oceanach

Jesień jeszcze do niedawna miała zapach deszczu, zeschłych liści i zapach grzybów w lesie. Dziś coraz częściej ma zapach – unoszącego się w powietrzu, wszechogarniającego smogu. W sezonie grzewczym częściej słyszymy i rozmawiamy o ograniczeniach emisji gazów cieplarnianych. Wszystko dlatego, że problem zanieczyszczania powietrza dotyka wszystkich. Kolejny odcinek serii „Punkt krytyczny Trujesz – płać” poświęcony jest tematowi zatruwania naszego życia, powietrza.

 

Zdecydowanie jestem za tym, aby za zatruwanie środowiska płacić słone kary. Nie jestem w stanie zrozumieć bezmyślności osób, którym się wydaje, że przecież nic się nie stanie jeśli puszczę z dymem kilka plastikowych butelek czy bardzo złej jakości paliwa do ogrzewania.

Warto mówić głośno o konsekwencjach i pokazywać, jak można to zrobić inaczej.
Czy obawiam się tegorocznej jesieni i zimy? Tak, zdecydowanie tak. Po ubiegłorocznych doświadczeniach, ze smogiem za oknem i duszącymi się dziećmi przy dużym stężeniu zanieczyszczeń.

Czy każdy z nas będzie musiał mieć na wyposażeniu mieszkania/domu nawilżacz i oczyszczać powietrza?

Trujesz – płać!
Atmosfera to nie wysypisko śmieci i jeśli nie zatrzymamy się, nie zweryfikujemy swoich zachowań może być za późno.

Już za tydzień podzielę się z Wami kolejnym odcinkiem z serii PUNKT KRYTYCZNY. Tym razem będzie bardzo zielono chociaż temat smogu nie będzie nas opuszczał.

Trujesz - płać

POLECANE WPISY