Dziecko, Sprawdzone

Gry planszowe o dinozaurach

29 października 2017
Gry planszowe o dinozaurach

Z dnia na dzień mamy coraz krótszy dzień. O ile piękne słoneczne dni to coś co kocham w jesieni, to nie znoszę szaro burych wieczorów. Jest jednak coś, na co czekamy wspólnie z dziećmi każdego roku jesienią. To dinovember. Pojawił się u nas 3 lata temu i każdej jesieni przybiera coraz atrakcyjniejszy wymiar, bo dzieciaki coraz starsze. Dziś zapraszam Was na zestaw gier planszowych, które na dobre zadomowiły się w naszym domu. Gry planszowe o dinozaurach mają szczególne znaczenie, gdy w listopadzie dinozaury ożywają w naszym domu.

Gry planszowe o dinozaurach dla dzieci

  1. Koralikowe prasowanki – dinozaur T-REX

gry planszowe o dinozaurach

Na rynku jest dość duży wybór prasowanek, a obserwując dzieci to cieszą się one niesłabnącą popularnością. Możne wybierać i przebierać w motywach. Warto szukać atrakcyjnych ofert cenowych, bo czasami ceny są z kosmosu 🙂

2. Smart – Dinozaury: Tajemnicza Wyspa (6+)

gry planszowe o dinozaurach

Wciągająca układanka logiczna, w której gracze próbują odtworzyć tajemnicze wyspy. Każdą z nich może zamieszkiwać tylko jeden gatunek prehistorycznych stworzeń, co jest dodatkowym utrudnieniem dla graczy. Dzieciaki potrafią puszczać wodze fantazji podczas takich rozgrywek.
Zadania zostały podzielone na cztery stopnie trudności. W sumie na uczestników gry czeka aż 80 zadań. Gra ćwiczy koncentrację, logiczne myślenie, uczy pracy w skupieniu. Adresowana jest do dzieci od 6 lat.

3. Moje dinozaury (3+)

gry planszowe o dinozaurach

Lubię gry, które są rozwojowe, czyli nie kończymy zabawy z nimi, bo dzieciaki już wyrosły. Moje dinozaury od GRANNA to doskonała zabawa dla dzieci od 3 do 10 lat.

Najmłodsi gracze doskonale będą bawić się podczas układania puzzli. W grze jest 6 dinozaurów do ułożenia. W zależności od dziecka można układać wybrane puzzle, z których powstanie jeden dinozaur lub w wersji trudniejszej wszystkie puzzle wymieszane i dzieci wybierają pasujące elementy. Pomocne są oznaczenia kolorystyczne.

Starsze dzieci mogą włączyć do gry kości i dalej korzystać z planszówki.

4. Wyspa dinozaurów (7+)

gry planszowe o dinozaurach

Zabawna i szybka gra karciana o dinozaurach próbujących zasiedlić okoliczne wyspy  przed uderzeniem meteoryta w wyspę. Podczas gry dzieci poznają różne gatunki dinozaurów.

Zadanie graczy polega na skutecznym przeniesieniu jak największej liczby dinozaurów na własne wyspy, zanim nastąpi katastrofa. Nie chodzi tylko o samo przemieszczenie dinozaurów. Trzeba przy pomocy kart pokonać wybranego jaszczura, a następnie umieścić go w odpowiedniej strefie klimatycznej własnej wyspy.

Wyspa dinozaurów to wciągająca gra dla dzieci od 7 lat. To gra z elementami matematyki,podczas której dzieciaki ćwiczą dodawanie do 20, porównywanie liczb, szacowanie i losowość.

5. Dino Farm

gry planszowe o dinozaurach
Zdjęcie: trefl.pl

Gra planszowa przygotowana na podstawiefilmu dla dzieci „Dobry Dinozaur”.
Zadanie graczy polega na ochronie zebranych plonów przed Bąblem.

6. Układanki od Janod – Dinozaury

gry o dinozaurach
zdjęcie: janod.pl

Układanka magnetyczna od Janod, która rozwija kreatywność i wyobraźnię. Wspiera w nauce liter i poznawaniu świata dinozaurów.
Na planszy-okładce można umieszczać magnesy z kolorowymi postaciami dinozaurów i dzięki literkowym magnesom tworzyć odpowiednie podpisy. Układanka jest ładnie wykonana, ćwiczy logiczne myślenie, zdolności manualne i rozpoznawanie liter.

Polecałam Wam już te układanki pisząc o zabawkach, które warto zabrać w podróż, na wakacje czy na łódkę 🙂 

Pomimo, że nie są to typowe gry o dinozaurach warte są uwagi, gdyż dzieci wręcz zapominają o otaczającym świecie zaczynając układać magnesowy świat dinozaurów.

Dla młodszych wielbicieli dinozaurów idealnie sprawdzi się

gry planszowe o dinozaurach

7. Klocki obrazkowe – dinozaury

gry planszowe dinozaury
Zdjęcie: alexandershop.pl

Mam ogromny sentyment do tego rodzaju klocków. Po pierwsze pamiętam je doskonale z własnego dzieciństwa, a po drugie to pierwszy krok w miłości do puzzli ♥

Klocki obrazkowe 9 – elementowe. Dzieci mogą ułożyć 6 różnych obrazków. Rozwijają wyobraźnię, spostrzegawczość, umiejętności manualne, kształcą pamięć i doskonalą postrzeganie wzrokowe. Usprawniają również koordynację ruchowo – wzrokową.

8. Lisciani, Dobry dinozaur, Super game, gra planszowa

gry planszowe o dinozaurach

Aktualnie to ulubiona gra planszowa z dinozaurami naszych dzieci. O ile z fascynacją sięgają po wszystkie gry planszowe z dinozaurami to ta gra wiedzie prym.

Lisciani przygotowało grę planszową z dinozaurem Arlo i jego sympatycznymi przyjaciółmi. Zadaniem graczy jest dotarcie do mety. Wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do mety swoim dino – pionkiem.

Gra nie zawiera kości, ale ma specjalną strzałkę, dzięki której gracze wiedzą o ile pól mogą się przesunąć. Podczas wędrówki czeka graczy wiele zadań dodatkowych. Trzeba uważać na specjalne pola, które mogą cofnąć gracza nawet do początku gry. Można grać używając żetonów, dzięki czemu gra jest bardziej atrakcyjna dla starszych graczy.

To kolejne zestawienie gier planszowych, które sprawdziły się u nas. Gracie w gry planszowe o dinozaurach? Może macie swoje sposoby na zabawę w dinovember? Chętnie poznamy każdą zabawę ♥

W świecie wielbicieli dinozaurów jest wiele fajnych zabawek. Wiem to, bo nasz Junior cieszy się z każdego dinozaura równie mocno. Jeśli masz w domu także taki dziecięcy egzmeplarz sprawdź sobie jeszcze TUTAJ zabawki dla wielbicieli dinozaurów.

POLECANE WPISY