Słyszysz hasło ferie 2020 i jedyne, co kołacze w Twojej głowie to, co mam zrobić z dzieckiem? Jak zorganizować dwa tygodnie dziecku? Może ferie w mieście?
Niektórzy już oddychają spokojniej, bo dzieci zaraz wrócą do szkoły i powróci znany rytm dnia. Inni dopiero zaczynają lub czekają na ferie i poszukują rozwiązania na zorganizowanie czasu na dwa tygodnie wolnego od szkoły.
Właśnie rozpoczęła się druga tura ferii zimowych w tym roku.
Spis treści
Ferie w domu czy na zajęciach?
Dopóki dziecko chodzi do przedszkola ferie czy wakacje średnio Cię obchodzą, bo przedszkole zapewnia opiekę, dyżury, etc.
Kiedy rozpoczyna swoją przygodę z edukacją w szkole masz do zagospodarowania o wiele więcej dni wolnych w szkole niż przysługującego Ci urlopu w pracy.
Oczywiście dziecko może spędzić ten czas w szkole, o ile szkoła ma opiekę i zajęcia w swojej ofercie. Warto też poznać ofertę ferii w mieście, bo nadal wiele miast organizuje takie zajęcia dla dzieci.
W ubiegłym roku zebrałam dla Was różne atrakcje, które są odpowiedzią co zrobić z dzieckiem w ferie w domu. Genialnie się to sprawdza, ale już widzę, że Pierworodna szuka czegoś więcej.
W związku z ogromną pasją jąką obdarzyła zajęcia programowania wspieramy ją i już!
Ferie w mieście z Mindcloud
Korzystamy z zajęć w Mindcloud już cały semestr i Marianna zawsze wraca zachwycona, pełna wrażeń i nowych doświadczeń. WIem, że to dobrze spędzony czas. Wiem też, że ferie z Mindcloud to będzie czas emocjonujących przygód zarówno w świecie gry Minecraft jak i poza nią.
Tej zimy w planie są poszukiwania Królowej Śniegu, spotkanie z Yeti, ale także poznawanie i nauka radzenia sobie ze zmianami klimatycznymi w grze żeby umieć robić to w realu.
Starsze dzieci będą miały zorganizowane zajęcia, na których programować programować, tworzyć własne gry czy uczyć się robić świetne filmy na Akademii YouTube.
Półkolonie będą realizowane w trybie pięciodniowym od poniedziałku do piątku. Dzieci będą miały zapewnioną całodzienną opiekę pod okiem doświadczonych instruktorów (uprawnienia wychowawców kolonijnych.
Dla dzieci są zaplanowane zarówno zajęcia przy komputerze (ok. 1,5h), zajęcia plastyczno-techniczne oraz wyjścia na różnorodne atrakcje sportowe i kulturalne.
Szczegółowy program można sprawdzić na stronie, dostępny po wybraniu lokalizacji ich realizacji.
Ferie w mieście
– zajęcia programowania z Minecraft
Pamiętaj, że w każdym wyborze z zajęciami dla dzieci, warto podążać za Jego zainteresowaniami. Oczywiście czasami warto też podpowiedzieć coś nowego, a ferie to dobry czas na doświadczanie nowych zajęć.
U nas miłość do programowania i Minecrafta trwa, a nawet powiedziałabym, że rozwija się w szalonym tempie. Było to widać także podczas rozpakowywania prezentów 🙂
Jeśli Twoje dziecko też chętnie siada przed komputerem, telefonem i nie masz pomysłu, co z tym zrobić sprawdź przygotowane specjalnie dla dzieci zajęcia z programowania. To propozycja dla dzieci, które fascynują się nowy technologiami i chcą tworzyć własne gry czy aplikacje pod okiem najlepszych trenerów.
To nie jest tzw. czas siedzenia przed komputerem.
Programowanie, kodowanie i praca w IT kojarzy Ci się tylko z zajęciem dla facetów? Pozbądź się tego myślenia. Dziewczyny są genialne w kodowaniu. Chociaż robią to inaczej niż faceci.
Na koniec zostawię Ci jeszcze pięknie opowiedziane historie przez Reshma Saujani, która jest założycielką i dyrektorem generalnym Girls Who Code, krajowej organizacji non-profit działającej na rzecz zlikwidowania różnic technologicznych między płciami i zmiany wizerunku tego, jak wygląda i działa programista.
Jej dyskusja TED wywołała ogólnokrajową rozmowę o tym, jak wychowujemy nasze dziewczyny. Obejrzyj koniecznie wystąpienie Reshmy Saujani na TED talk: Teach girls bravery, not perfection
Opowiedziane tam dwie historie przykuły moją uwagę.
Co ciekawe obie dotyczyły kobiet/dziewczyn i programowania.
W pierwszej historii Reshma przytoczyła słowa jednego z profesorów uczących studentów programowania, który dzielił się swoimi spostrzeżeniami z zajęć kodowania.
Gdy coś nie działa w kodzie studentów, twierdzą, że coś jest nie tak z kodem. Inną postawę mają studentki. One szukają winy w sobie.
Druga historia dotyczyła już młodszych dziewczyn, które uczestniczą w zajęciach programowania. Reshma mówiła, że podczas nauki programowania dziewczynki często wstydzą się pokazać swój kod, zanim nie będzie on perfekcyjny.
Kiedy chłopcy i dziewczyny siadają do kodowania to ci pierwsi po chwili mają napisane sporo kodu, dziewczynki zazwyczaj nie mają nic. Jednak, jeśli sprawdzimy w edytorze, co robiły, zobaczymy, że coś stworzyły, ale nie były pewne swoich rozwiązań i je usunęły. Bo dziewczynek uczy się perfekcji i one potem tego od siebie oczekują.
Ferie w mieście z kodowaniem, prgramowaniem, mogą być idealnym pierwszym krokiem.