Czytelnia, Dziecko, Książki dla dzieci

Zakład, że tego nie wiesz – odpowiedzi na powracające pytania dzieci

7 lutego 2020
odpowiedzi na pytanie dlaczego

Jeśli macie w domu lub wśród znajomych dzieci, które są ciekawe świata, a do tego nie zadowalają się prostymi odpowiedziami lecz chętnie poszukują odpowiedzi to mam dla Was idealną propozycję. Kolekcja książkowa Zaklad, że tego nie wiesz, której pierwszą część możesz kupić już od wczoraj, wydana przez Wydawnictwo Edipresse, zachwyci dzieciaki i dorosłych. Przyznam, że pierwszy tom Dlaczego nie da się żyć bez telefonu komórkowego przeczytaliśmy z Juniorem z wielkim zaciekawieniem.

To idealne narzędzie dzięki któremu dzieciaki poznają świat, a także rozpocząć grę w zabawę: zakład, że tego nie wiesz!

Zakład, że tego nie wiesz – nowa kolekcja naukowa dla dzieci

Kolekcja naukowa Zaklad, że tego nie wiesz dedykowana jest dla dzieci w wieku 6-12 lat. Co ważne każdy tom jest poświęcony innemu zagadnieniu. To bardzo wciągająca kolekcja o walorach edukacyjnych, przekazuje wiedzę o technice, przyrodzie, zdrowiu, zjawiskach atmosferycznych. Na pewno nie będziecie się nudzić!

Dlaczego nie da się żyć bez telefonu komórkowego


Pierwszy tom Dlaczego nie da się żyć bez telefonu komórkowego to wspaniała podróż w czasie dla nas i dzieciaków. Już na samym początku wspólnie możecie przejść przez oś czasu i poznać historię telefonu komórkowego, a dodatkowo zaznajomić z tym określeniem dzieci.

Sama pamiętam, gdy funkcjonowaliśmy bez telefonu komórkowego.
Dla naszych dzieci jest to tak powszechny przedmiot codziennego użytku, że nie potrafią sobie tego wyobrazić. Wystarczyło kilka lat i telefony stacjonarne odeszły do lamusa, a prym wiodą telefony komórkowe, które nie są już tylko telefonem, ale wielofunkcjonalnym urządzeniem, dzięki któremu możemy kontaktować się z innymi ludźmi, wyznaczać trasę, grać, liczyć, słuchać muzyki, czytać książkę, fotografować i wiele innych.

Poznając historię telefonu możecie pokazać dziecku, że świat wyglądałby inaczej gdyby telefon komórkowy funkcjonował setki lat wcześniej. Możecie spróbować rozegrać zawody w szybkim pisaniu na telefonie rozmawiając o odkrywcy alfabetu Morse’a, który przesyłał telegraf pisząc 40 – 50 słów na minutę.
Dowiecie się kiedy powstał pierwszy telefon dla Supermana, kiedy wysłano pierwszy sms, wiadomość głosową czy zdjęcie.

Oprócz wielu pozytywnych aspektów związanych z korzystaniem z telefonów komórkowych, które w wiekszości przypadków są też niezłą skarbnicą wiedzy o jego właścicielu, autorzy przygotowali rozdział o złych nawykach, które mogą być niebezpieczne i o których na pewno warto porozmawiać z dziećmi. Oczywiście warto także wskazać na niesamowicie wartościowe funkcje telefonu.

seria zakład że tego nie wiesz

Dla nas dużą ciekawostką i zaskoczeniem była informacja, że w Japonii wiekszość telefonów jest wodoodporna, gdyż większość ludzi używa telefonu pod prysznicem a także fakt, że ca całym świecie 6 miliardów ludzi ma dostęp do telefonu komórkowego, a tylko 4,5 miliarda do działającej toalety.
Aż trudno sobie to wyobrazić.
Na końcu książki znajdziecie skróty, z których można korzystać podczas pisania wiadomości oraz bardzo przydatny i pouczający słowniczek. Uwierzcie mi, że spodoba się nie tylko dzieciom.

książka zakład że tego nie wiesz

A teraz wiadomość petarda!

Kolekcja książkowa, którą znajdziesz na stronie zakladzetegoniewiesz.pl zawiera 25 tomów, które będą do kupienia co 2 tygodnie w czwartki.

Tom I jest w super cenie 6,99zł, już od 6 lutego. Jeśli nie chcesz przegapić żadnego tomu, a już dziś wiem, że warto, możesz zamówić prenumeratę. Co ważne dla naszego portfela w prenumeracie książki są w lepszej cenie, a dodatkowo otrzymasz super prezenty!

My już z niecierpliwością czekamy na kolejny tom: Dlaczego nie da się żyć bez pieniędzy. Sądzę, że będzie to bardzo ciekawy temat do rozmowy z naszymi dzieciakami.

Patronem całej książkowej kolekcji jest Uniwersytet Dzieci i telewizja Da Vinci.

POLECANE WPISY