Dziecko

Balerina – animowany film o marzeniach

11 stycznia 2017
balerina-film-zaproszenie

Od dwóch lat moje seanse kinowe są raczej skupione na filmach dla dzieci. Od wielkiego dzwonu uda mi się obejrzeć coś dla starszej widowni. Wczoraj wybrałam się razem z Marianną na piękny film animowany Balerina, który można będzie obejrzeć w kinach od 20 stycznia. Balerina to bajka o 11 – letniej sierocie Felicji, która od zawsze marzyła, by zostać baleriną i tańczyć w paryskiej operze.

„Podążaj za marzeniami, a życie będzie przygodą”

film animowany balerina felicja

Źródło: www.imdb.com

Film animowany Balerina – recenzja

W sierocińcu Felicja niestety nie ma sprzymierzeńców, którzy wspieraliby ją w realizacji marzeń. Siostra przełożona, nazywana przez dzieci „przemrożoną” zamiast podsycać w dziecku chęć realizacji marzeń stwierdza, że marzenia to mrzonki, a życie jest okrutne i straszne. Nie pozostawia żadnych złudzeń rozmarzonej Felicji.
Pewnego dnia, wraz z najlepszym przyjacielem Wiktorem, Felicja ucieka z sierocińca, w Bretanii, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Wiktor motywuje dziewczynę do działania mówiąc:

„Pojawiliśmy się tu razem i razem uciekniemy”

Wspólnie udaje im się przechytrzyć „siostrę przemrożoną” i uciec. Zresztą sam marzy o zostaniu sławnym wynalazcą.

film animowany balerina recenzja

Źródło: www.imdb.com

Felicja jest pełna wiary we własne marzenia i pasji w ich realizacji. Film animowany Balerina aż krzyczy do widza, że:

„z marzeń nie wolno rezygnować”

Co najważniejsze pokazuje to swą fabułą.

film animowany balerina recenzja

Źródło: filmweb.pl

To pierwszy pełnometrażowy film animowany o potędze marzeń, które spełniają się na tanecznym parkiecie.
W filmie główna bohaterka ma dwóch sprzymierzeńców, osoby które wierzą w nią bezgranicznie i nie pozwalają na zwątpienie. To Wiktor, przyjaciel z sierocińca oraz dawna gwiazda baletu – Madame Odetta, która rozpala w dziewczynie miłość do tańca ucząc ją oraz zadając trudne pytanie – czym jest dla Felicji taniec, dlaczego tańczy?
Dla młodszych dzieci postać matki Kamili oraz opiekuna z sierocińca może być przerażająca wizualnie. Jednak nie łamie to standardów filmów dla dzieci.

balerina film dla dzieci

Źródło: www.imdb.com

film animowany balerina

Źródło: www.imdb.com

Film animowany Balerina to koprodukcja francusko – kanadyjska, w której za choreografię odpowiadają Aurelie Dupont i Jeremie Belingard, gwiazdy Opery Paryskiej. To opowieść, w której kilkakrotne usłyszymy o potędze marzeń, że

„Świat należy do marzycieli”

W dubbingu usłyszymy między innymi: Julię Kamińską (Felicja), Antoniego Królikowskiego (Wiktor), Annę Guzik (Madame Odetta), Olgę Kalicką (Kamila).

Balerina to film, opowieść, którą warto zobaczyć. To pięknie przedstawiona historia ubrana w film animowany zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy wciąż marzą, wciąż mają w sobie ten pierwiastek marzyciela. 

Czy masz w sobie dziecięce marzenia? Jeśli tak to podczas tego filmu one odżyją 🙂

„Idź za głosem serca i odważ się zrobić pierwszy krok”

film animowany balerina

Balerina film animowany

 

POLECANE WPISY