Czytelnia, Książki dla dzieci

Grudniowy gość – książkowy kalendarz adwentowy

1 grudnia 2019
grudniowy gość

Każdego roku wspólnie z dziećmi podtrzymujemy naszą tradycję czytania książek adwentowych. Dziś wieczorem rozpoczynamy czytanie najnowszej książki wydawnictwa Zakamarki – Grudniowy gość, która jest naszą piątą książką zakamarkową na czas adwentu. W ofercie wydawnictwa to już szósta pozycja książkowa do czytania po jednym rozdziale na każdy dzień.

Grudniowy gość

grudniowy gość - ksiązka

Obok kalendarza adwentowego, który przygotowuję dzieciom na ten czas to wyjątkowy zwyczaj, który jest lubiany przez całą rodzinę.

W zabieganiu, z tysiącem rzeczy do zrobienia, wiemy, że wieczorem musi być czas, aby w ciszy, spokoju i wspólnie, poczytać dzieciom. Lubimy czytać dzieciom nie tylko na dobranoc, ale z tymi adwentowymi ksiązkami jakoś tak się u nas utarło, że czytamy je wieczorem.

grudniowy gość - recenzja

Wydawnictwo Zakamarki nie zawiodło i w tym roku wydało kolejną piękną, wartościową ksążkę. Możesz kupić ją TUTAJ
To opowieść o rodzinie, o tolerancji, o radościach i smutkach. Razem z bohaterami przechodzimy przez piękną opowieść o przyjaźni i szlachetnej sztuce wybaczania.

Rodzeństwo Marta i Fadi są rodzeństwem i bardzo mocno marzą o chomiku, ale mama nie chce o tym słyszeć. Życie dzieci i całej rodziny zmienia się, gdy pewnego dnia do ich domu wprowadza się Yusuf, kuzyn pochodzący z obszarów pochłoniętych wojną.

Marta musi oddać Mu swój pokój, co jest dla Niej ogromnie trudne. Dziewczynka obawia się, że kuzyn odbierze Jej także przyjaciółkę.
Wszystko się zmienia, gdy Yusuf zabiera Martę do pobliskiego lasu i wyjawia jej pewną tajemnicę…

Książka z przesłaniem nie tylko na czas Adwentu, ale na całe życie.

kalendarz adwentowy książka

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem

POLECANE WPISY