Czytelnia, Książki dla dzieci

Święta dzieci z dachów – książkowy kalendarz adwentowy

30 listopada 2016
książki o bożym narodzeniu

Coraz bardziej lubię szwedzką literaturę dla dzieci. Może dlatego, że znam coraz więcej książek z tego nurtu. „Święta dzieci z dachów” to listopadowa nowość wydawnictwa Zakamarki.

Piękna, przepełniona emocjami ponadczasowa historia zamknięta w książkowym kalendarzu adwentowym. Mårten Sandén w 24 rozdziałach przedstawia nam historię z mieszanką magii i realizmu, która jest wciągającą, pełną ponadczasowych wartości opowieścią wigilijną w nowym wydaniu. Dopełnieniem tekstu są wspaniałe ilustracje Liny Bodén

święta dzieci z dachów zakamarki
wydawnictwo zakamarki dzieci z dachów

„Święta dzieci z dachów”

Piękna bożonarodzeniowa opowieść, o trójce małych uciekinerów z domu dziecka, która każdego dnia stawia pytania, a wielowarstwowa historia wywołuje uśmiech i zainteresowanie czytelników w każdym wieku.
Książka została sklasyfikowana przez Zakamarki jako pozycja dla dzieci powyżej 6 lat. Jednak sądzę, że można czytać także młodszym dzieciom. Czasami będą dopytywać, a kiedy indziej zaskakiwać swoją dojrzałością odbioru. Dziś czytałyśmy wspólnie z Pierworodną i książka wzbudziła żywe zainteresowanie u naszej czterolatki.

Wzruszająca opowieść o trójce przyjaciół – Stella, Mago i Issa – którzy wysiadają z pociągu na dworcu głównym w Sztokholmie i spotykają tajemniczego starszego pana Niklassona. Starszy Pan nie pamięta kim jest, a dzieci postanawiają pomóc mu odzyskać pamięć. W tych zmaganiach nie są sami. Z pomocą przychodzi im Miriam ze sklepu z antykami oraz tajemne dzieci z dachów.

Nie zdradzę Wam całej fabuły, bo warto zaspakajać swoją ciekawość każdego dnia adwentu czytając jedną opowieść każdego dnia. Oczywiście jeśli będziecie w stanie się powstrzymać przed czytaniem kolejnych rozdziałów. Ja przeczytałam całość za jednym razem, ale rozdziałami czytam z Marianną.

Warto podkreślić estetykę wydania książki, którą podkreśla sztywna oprawa, wykończona płóciennym grzbietem.
Święta dzieci z dachów to książka którą serdecznie polecam 🙂 Idealnie wpisuje się ona w zestaw książek o tematyce bożonarodzeniowej.

Literatura szwedzka dla dzieci: 

Wpis powstał w ramach współpracy z

POLECANE WPISY