Czytelnia, Książki dla dzieci

Hania Humorek i przyjaciele – seria książek dla dzieci

5 marca 2019
hania humorek
Wpis z 3 lutego 2016 roku
Aktualizacja 5.03.2019 

Seria książek „Hania Humorek i przyjaciele” zagościła u nas na dłużej.

Przy pierwszych książeczkach to ja czytalam Mariannie zabawne i ciekawe przygody Hani Humorek i jej przyjaciół. Ostatnie dwie książeczki: Zręczni leworęczni oraz Wróżka Zębuszka, były czytane przez Nią już samodzielnie.

„Hania Humorek i przyjaciele” adresowana jest do dzieci uczących się czytać. Uważajcie, bo to uzależnia!

Hania Humorek i przyjaciele

Już przy pierwszym spotkaniu z tą książką nie sposób obojętnie przejść obok pięknych, radosnych i kolorowych ilustracji, które doskonale komponują się z prostą, ale mądrą historyjką.
Każda książeczka to inna opowieść. Dotychczas Wydawnictwo Egmont wydało 7 cześci z przygodami Hani:

  1. Julka Wróbel i przygoda ze świnką
  2. Rysiek Zyga Zdumiewający Pan Magik
  3. Mania Pisania słynna reporterka
  4. Franek Perełka Do trzech razy sztuka
  5. Kłopot ze zwierzakami
  6. Zręczni leworęczni
  7. Wróżka Zębuszka

hania humorek

Hania Humorek i przyjaciele
– Julka Wróbel i przygoda ze świnką

to opowieść o dziewczynce, która uwielbiała świnki.

Przecież każdy z nas ma jakąś ulubioną postać, maskotkę, bohatera z bajki czy zwierzątko. Julka kochała świnki.

W jej różowym, jak świnka, pokoju wszystko było albo ze świnką, albo w kształcie świnki. Jednak dla Julki to było już za mało i dziewczynka zapragnęła dostać na urodziny prawdziwą świnkę.

swinka-julka-wrobel

Jak każda mała, ciekawska dziewczynka (ja przynajmniej taka byłam) razem ze swoją przyjaciółką Hanią Humorek, postanawia sprawdzić, czy rodzice zrozumieli jej wskazówki, co do prezentu urodzinowego.

julka-wrobel

W tych poszukiwaniach i podchodach dochodzi nawet do zerwania przyjaźni między dziewczynkami i Julka nazywa Hanię wstrętną świnką.

Temat tajemnicy w przyjaźni jest bliski nie tylko młodym czytelnikom. Dorośli także spotykają się z dylematem, czy z przyjacielem należy dzielić się każdą tajemnicą. Czy mamy prawo żądać, by nasz przyjaciel zdradzał nam wszystkie swoje tajemnice?
Po tej lekturze łatwiej będzie o tym rozmawiać z dzieckiem.

Nie zdradzę Wam zakończenia, ale napiszę tylko, że jest przezabawne i jak dobre książki dla dzieci także ta ma pozytywne zakończenie. Jeśli chcecie dowiedzieć się, czy Hania Humorek to prawdziwa przyjaciółka, czy wstrętna świnka koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

Hania Humorek i przyjaciele
– Rysiek Zyga Zdumiewający Pan Magik

Hania Humorek i przyjaciele

Hania Humorek wraz z podwórkowym kolegą Ryśkiem odkrywa magiczne sztuczki. Zostaje Jego asystentką – Niesamowitą Samantą.
Ich występ niestety nie wygląda tak, jak zaplanował sobie Rysiek. Bohater ma wszystkiego serdecznie dosyć!

Przyjaźń podwórkowego Magika i Hani zostaje poddana wielkiej próbie.

Jeśli chcecie poznać magiczne sztuczki Ryska, sprawdzić, czy rzeczywiście można wyczarować coś z niczego i jak znika banknot koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Poznacie także magię przyjaźni. Czy będzie to magicznie silna przyjaźń?

Odpowiedzi szukajcie w książce.

Hania Humorek i przyjaciele
– Mania Pisania słynna reporterka

Hania Humorek i przyjaciele

To kolejna książka Megan McDonald dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę w nauce czytania.

Czytelnicy poznają początkującą reporterkę, która próbuje wyjaśnić, czy faraon Tutanchamon lubił gumę do żucia i gdzie ukrywa się potwór Tabu. Razem z Manią i Hanią poznajemy zaskakujące przygody oraz wkraczamy w świat dziennikarskich tajemnic. Przez chwilę możemy poczuć się wręcz jak dziennikarz śledczy 🙂

Hania Humorek i przyjaciele. Zręczni leworęczni.

Jesteś praworęczna? A gdyby spróbować cały dzień korzystać z lewej ręki, a prawej pozwolic na odpoczynek?
Hania wspólnie z tatą i bratem postanawia świętować Dzień Mańkuta (tutaj wolałabym określenie Dzień Leworęcznych). Przygody pokzują, że osoby prawo- i leworęczne są tak samo zdolne, pomysłowe i odnoszące sukcesy.

Hania Humorek i przyjaciele. Wróżka Zębuszka

Najnowsze przygody Hani Humorek to ciekawe spojrzenie na istnienie wróżki Zębuszki. To próba zmierzenia się z tematem, który pojawia się w większości domów, gdzie dzieciom zaczynają wypadać mleczaki.

Hania Humorek chce godnie reprezentować wróżkę Zębuszkę jako Jej asystentka, ale czy to będzie potrzebne? Koniecznie przeczytajcie tę opowieść.

Hania to bohaterka, którą pokochają zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Nie jest to wyimaginowane dziecko, które jest odpowiedzią na poradniki dla rodziców i zawsze się idealnie zachowuje. Hania często zachowuje się nietypowo, bywa złośliwa, często dokucza młodszemu bratu, zdarza jej się oszukiwać albo zazdrościć innym dzieciom. Jednak w gruncie rzeczy ma wielkie serce, a jej przygody są fantastycznym początkiem do rozmowy z własnym dzieckiem.

Książki o Hani napisane są prostym językiem, odpowiednim dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Plusem tej publikacji jest jej format – zmieści się w każdą moją torebkę oraz wielkość liter. Wykorzystano czcionkę, która pozwoli dzieciom rozpoczynającym swoją przygodę z czytaniem doskonalić je.

Recenzja powstała w ramach współpracy z: 

POLECANE WPISY