Dziecko

Jak zachować wakacyjne wspomnienia?

30 września 2021

Wakacyjne wyjazdy już za nami chociaż nie wiem sama, kiedy to minęło. Cały czas w głowie siedzi mi jeszcze plan jesiennego wyjazdu w Bieszczady bądź w góry świętokrzyskie. Jakoś góry to najlepszy kierunek na lato i jesień. Morze zdecydowanie przyciąga mnie zimą.

Jak co roku wakacje to czas, dy zbieram nasze wspomnienia i staram się je zamknąć w ciekawej formie lub zwyczajnie wydrukować. Tak, cały czas drukuję zdjęcia, a nie tylko gromadzę je w chmurze, czy w plikach na komputerze.

Fotoksiążki czy ramki na zdjęcia?

Jestem typem człowieka, który raz na dwa – trzy lata zbiera się w sobie i gromadzone zdjęcia próbuje ułożyć w jakąś tematyczną całość.

W tym roku taka myśl naszła mnie po wakacyjnych, górskich wędrówkach. Taki szybki pomysł na fotoksiążki z górami w tle. W sumie dzieci chodzą z nami po górach odkąd pamiętam. W sumie to już nie pamiętam naszych samotnych wędrówek po bieszdzadzkich połoninach.

Nasze dzieci już mają swoje pierwsze fotoksiążki. Jest fotoksiążka dla dziecka z pierwszego roku życia, mamy fotoksiążkę zatytułowaną – jesteś naszą miłością i teraz czas na fotoksiążkę z górskich wędrówek.

Mamy w czym wybierać, bo każdego roku jesteśmy co najmniej dwa razy w górach.

wakacje w górach z dzieckiem
wakacyjne wspomnienia
wakacyjne wspomnienia

Wakacyjne wspomnienia nie tylko w fotoksiążce

Oczywiście fotoksiążki, które dołączą do kuferków wspomień to nie jedyny sposób na fotograficzne wspomnienia wakacyjne.

Podczas tegorocznych wakacji udało nam się zrobić wiele zdjęć, które idealnie nadają się do ramek. Uwielbiam zdjęcia w prostych, eleganckich ramach, a kończący się remont skłonił mnie do zakupu nowych ram i już wkrótce nasze ściany zyskają nie tylko nowy kolor, ale i nowe fotografie, wydrukowane na dobrym papierze i włożone w proste, ale przykuwające uwagę, ramy i ramki.

wspomnienia
moje

Na specjalne życzenie Pierworodnej zamówimy po raz pierwszy naklejki z naszych zdjęć i wykorzystamy je do urozmaicenia i ozdobienia codziennych szkolnych lunchboxów. Naklejki mini fotki zwróciły także moją uwagę i myślę, że może z tego wyjśc coś bardzo fajnego.

W specjalnym programie możesz zaprojektować 4, 8 lub 16 naklejek z wybranymi przez siebie zdjęciami. A gdzie je nakleisz? My na pewno wykorzystamy do tego lunchboxy 🙂

Sam pomysł ozdabiania pudełek śniadaniowych mamy już sprawdzony i już wiem, że w naszym tegorocznym kalendarzu adwentowym pojawię się specjalne naklejki czy dedykacje właśnie z wakacyjnymi zdjęciami. Wszystko po to, aby zachować tę magię i aby wakacyjne wspomnienia towarzyszyły nam cały rok.

A Ty jak przechowujesz swoje wakacyjne wspomnienia? Drukujesz zdjęcia czy tylko zbierasz?
A może masz inne sposoby na piękne fotografie? Daj znać, chętnie je poznam.

POLECANE WPISY