Dziecko, Kulinarne, Lunchboxy

Planer lunchboxów do szkoły

30 sierpnia 2021

Dziś chcę Wam zaproponować nasz sposób na planowanie pudełka do szkoły, czyli planer lunchboxów.
Jest wiele sposobów na planowanie jedzenia. Jednym wystarczy kartka i długopis, inni szukają aplikacji w telefonie, a są i tacy którym wystarcza tabelka w exelu.

Zaczynając przygodę z planowaniem lunchboxów do szkoły korzystałam z samodzielnie zrobionych formularzy. Na start najlepiej sprawdzały się graficzne przedstawienie pudełka, z odpowiednią ilością przegródek, które musiałam sobie zapełnić.

Ta metoda nadal mi się fajnie sprawdza i po tę formę planowania pudełek dla dziecka do szkoły najchętniej sięgają uczestnicy warsztatów czy moi czytelnicy.

Poniżej możesz pobrać różne wzory. Wszystko uzależnione jest od tego ile przegródek ma lunchbox do szkoły Twojego dziecka. Jeśli nadal nie znaleźliście idealnego pudełka na jedzenie do szkoły koniecznie sprawdźcie zestawienie z testów lunchboxów do szkoły. TUTAJ

W związku z tym, że u nas od roku królują pudełka BBOX i wielu moich czytelników też dokonało takiego wyboru przygotowałam także dedykowane planery pod te pudełka 🙂

lunchbox do szkoły

Duży BBox – 4 lub 5 przegródek – pobierz PDF

BBOX lunchbox planer szkolny

Mały BBox – 3 lub 4 przegródki – pobierz PDF

Planer lunchboxów

Lunchbox z 3 przegródkami – pobierz pdf

Szkolny Lunchbox z 5 przegródkami – pobierz pdf

Lunchbox z 4 przegródkami – pobierz pdf

Planer lunchboxów + lista zakupów

Korzystam podczas planowania czasami ze zwykłej kartki i długopisa, ale aktualnie bardzo fajnie sprawdza mi się kartka z rozpisanymi dniami tygodnia. W tym planowaniu często biorą udział także dzieci więc dla nich dodatkowa powtóka z pisania, czytania czy dni tygodnia 🙂

jak planować pudełka do szkoły

Pobierz i wydrukuj swój planer do planowania lunchboxów do szkoły! PDF Ta wersja jest najbardziej lubiana przez nasze dzieci.

Jest też opcja planera z listą zakupów i wówczas podczas rozpisywania menu pudełkowego wpisuję sobie, co jeszcze muszę kupić.

Planer lunchboxów na cały tydzień zajęć szkolnych z listą zakupów – pobierz i wydrukuj swój PDF

planer lunchboxów

Tygodniowy jadłospis z lunchboxami

Jak już wciągnie Cię planowanie pudełek możesz zacząć planować wszystkie posiłki w ciągu dnia. Przykładowe jadłospisy publikuję Wam co jakiś czas na grupie LUNCHBOX DO SZKOŁY na FB oraz na blogu.

Spójrz, jak fajnie te dania się uzupełniają. Przecież kolacja może być częścią śniadaniówki 🙂
Więcej o jadłospisie i planowaniu przeczytasz także we wcześniejszych materiałach TUTAJ

Jeśli te materiały są dla Ciebie przydatne daj mi znać w komentarzu.

To wiele dla mnie znaczy. Jeśli chcesz wesprzeć moją pracę – udostępnij wpis innym lub postaw mi wirtualną kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

POLECANE WPISY