Home RodzicielstwoDziecko Pudełko pełne wspomnień

Pudełko pełne wspomnień

by Matczyne Fanaberie

Każdy z nas ma w swojej głowie masę wspomnień. Są tam ukryte zarówno te dobre, jak i te mniej przyjemne. Część wspomnień z naszego życia nie pamiętamy i trudno jest nam otworzyć to pudełko wspomnień, aby przypomnieć sobie dzień narodzin, pierwszy krok czy pierwsze słowo.

Ja też tego nie pamiętam. Gdy na świecie pojawiła się Marysia często podpytywałam mamę, kiedy ja zrobiłam pierwszy krok, a co się działo w dniu kiedy się urodziłam, jaka była pogoda czy kogo częściej wołałam mamę czy tatę? Teraz ten etap rozpoczął Antoś, który jest dla nas kolejnym cudem.

Pudełko wspomnień

fotoksiążka printu

Te sytuacje uświadomiły mi, że nie zawsze będę wszystko pamiętać. Poza tym, trochę to mało optymistyczne, ale prawdziwe, że nie wiem, czy będę mogła o tym wszystkim opowiedzieć moim dzieciom, gdy będą chciały o to zapytać. Postanowiłam, że każde z nich dostanie swoje pudełko wspomnień. Zaczęło się od gazety z dnia urodzin. Kupienie dziennik, gdy cały dzień spędzaliśmy w szpitalu nie był wcale taki prosty 🙂

fotoksiążka printu

W pudełku znajdzie także kilka pamiątek ze szpitala

fotoksiążka printu

Potem zaczęłam do pudełka wrzucać kolejne drobiazgi ,które wypełniały nasze codzienne dni. Pierwsze bilety do kina, na koncert, czy z górskich wędrówek.

fotoksiążka printu

Od dnia urodzin prowadziłam także zapiski, które w większości umieszczam w pięknie wydanym Kalendarzu wspomnień

fotoksiążka printu

Jest kilka ważnych i wyjątkowych fotografii. Kilka zdjęć, gdy była jeszcze w brzuchu, zanim urodziła się Ona i JA, jako matka. Są tam pierwsze paputki, skarpetki, etc.

fotoksiążka printu

Odkąd w naszym domu pojawiły się dzieci robimy zdecydowanie więcej zdjęć. Decydujemy się także na profesjonalne sesje z naszą ukochaną Olą z Chwile w kadrze.

Fotoksiążka

Zastanawiałam się jak z tych zdjęć stworzyć jakąś całość i wpadłam na pomysł wydrukowania fotoksiążki, w której Marysia będzie mogła poznać naszą historię. W fotoksiążce znajdzie zdjęcia z naszych zaręczyn, mamę z ciążowym brzuszkiem i oczywiście dużo Jej zdjęć od pierwszych dni życia.

fotoksiążka printu

fotoksiążka printu

fotoksiążka printu

Po raz kolejny pomysł z fotoksiążką okazał się trafiony. Pięknie wykonane książki w sztywnej oprawie. Fotoksiążka to genialny pomysł na uporządkowanie zbieranych zdjęć, które najczęściej zapisujemy w plikach i sobie gdzieś tam leżą.

Wkrótce moje urodziny i chyba zrobię sobie taką specjalną fotoksiążkę urodzinową 🙂

You may also like