Czytelnia, Książki dla dorosłych, Kulinarne, Lunchboxy

Lunchbox na każdy dzień. Fit Bento – recenzja i konkurs

8 października 2021
lunchbox na kazdy dzien fit bento

Lunchbox na każdy dzień. Fit Bento to kolejna, trzecia, już książka Malwiny Bareła.

Jako osoba, dla której dieta pudełkowa to zdecydowanie lunchboxy przygotowane w domu z niecierpliwością czekałam na kolejny zestaw pełen smacznych i wartościowych pomysłów na lunchbox do szkoły i pracy.
Znając dwie poprzednie książki byłam pewna, że i ta będzie zbiorem wartościowych propozycji na jedzenie do pudełka, ale także propozycji, które idealnie sprawdzą się do zjedzenia w domu.

Recenzję poprzedniej książki znajdziecie TUTAJ

Lunchbox na każdy dzień. Fit Bento – recenzja

fit bento lunchbox na kazdy dzien

Już na początku najnowszej książki dowiesz się, że książka Lunchbox na każdy dzień. Fit bento to nie jest żadna dieta cud i nie o to chodzi w zdrowym podejściu do codziennego żywienia siebie i najbliższych.

Autorka książki pokazuje czytelnikowi na konkretnych mitach żywieniowych, jak często wpadamy w pułapki jedzeniowe. Zachęca, aby przyjrzeć się swojej diecie i niekoniecznie wprowadzać rewolucję, ale zacząć od małyc zmian, czyli działamy tak, aby nasze jedzenie było smaczne, wartościowe i ładnie wyglądało. Taka mała ewolucja i duże efekty dla naszego zdrowia.

W książce znajdziesz aż 130 nowych przepisów na zbilansowane posiłki do pudełka na wynos. Przy każdej propozycji na lunchbox znajdziesz także informacje o wartościach odżywczych. Jeśli nie jadasz mięsa to także znajdziesz podpowiedź, co sprawdzi się jako zamiennik.

Cała książka została podzielona na cztery pory roku i rzeczywiście w tych przepisach króluje sezonowość. Zresztą znajdziecie w książce także kalendarz sezonowości i podpowiedzi jak jeść więcej warzyw i owoców.

Każdy przepis zawiera także bardzo mi bliskie podpowiedzi, co zrobić, aby nie marnować resztek produktów, które wykorzystujemy do danego przepisu. Te podpowiedzi #zerowaste to także potwierdzenie działań autorki, która wielokrotnie zachęca na swoim blogu czy IG do nie marnowania jedzenia

Książkowe rozdanie

Wiem, że nie tylko ja czekałam na tę książkę i nie tylko ja chętnie skorzystam z nowych przepisów.
W związku z tym, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak mam dla Was małe rozdanie książkowe na blogu.

W komentarzach pod tym wpisem umieść proszę swój pomysł na sezonowy lunchbox do szkoły. Co ważne propozycja powinna zawierać co najmniej dwa produkty sezonowe. Możesz opisać, jak wyobrażasz sobie taki sezonowy lunchbox do szkoły, albo go przygotować i umieścić zdjęcie.

Spośród Waszych pomysłów wybiorę dwa, które nagrodzę książką Lunchbox na każdy dzień. Fit Bento.

Na odpowiedzi czekam do 20 października br.

Dziękuję pięknie za zgłoszenia konkursowe.

Książkę Lunchbox na każdy dzień. Fit Bento – wyślę do:

Anna Nowak oraz do Marta

Regulamin

Jednak to nie koniec lunchboxowych konkursów w tym miesiącu, bo na mojej grupie na FB Lunchbox do szkoły możesz wygrać kolejne książki oraz produkty marki B.BOX.

POLECANE WPISY