Czytelnia, Książki dla dzieci

Komiksy dla dzieci są super

4 lipca 2019
komiksy dla dzieci

Lubię komiksy przyznam, że jeszcze do niedawna to ja czytałam komiksy, które dostawały nasze dzieci. Ostatnio to się zmienia. Seria Komiksy są super wciągnęła naszą córkę bez reszty.

Komiksy są Super to linia wydawnicza od Wydawnictwa Egmont skierowana do najmłodszych. To kolekcja zabawnych, świetnie narysowanych i mądrych opowieści rysunkowych.

Komiksy dla dzieci –
kolekcja Komiksy są Super!

W serii wydawniczej są aktualnie cztery tytuły:

  • „Ptyś i Bill”,
  • „Studio tańca”,
  • „Ernest i Rebeka
  • „Lou”

Każdy z tych komiksów to opowieść o dzieciach. W każdym młody czytelnik ma do czynienia z inną ale bardzo ciekawą, tematyką.
Tematami przewodnimi są pasja, szkolne perypetie, relacje z przyjaciółmi i rodzicami. Poznajemy ulubione zwierzęta naszych bohaterów, a czasami nawet mikroby 🙂

„Komiksy z nowej linii wydawniczej nie uciekają od poważnych tematów. Rebeka ciężko choruje, a Ernest, wymyślony kumpel-wirus, pomaga jej oswoić się z trudną sytuacją. Wychowywana przez samotną matkę Lou obserwuje z bliska problemy dorosłych, którzy nie zawsze radzą sobie z życiem. Dziewczynki ze szkoły tańca przeżywają rozterki związane z dorastaniem.”

Dzieci lubią komiksy, a nowa linia wydawnicza „Komiksy są super” to rysunkowe opowieści z najwyższej półki – zabawne i wiarygodne, a jednocześnie mądre i bezpieczne dla młodego odbiorcy.

Każdy z tytułów składa się z krótkich, jednostronicowych historyjek, ale też dłuższych epizodów.

Studio tańca – komiksy dla dzieci, nie tylko dla dziewczynek

Studio tańca komiksy dla dzieci

Studio Tańca to najpopularniejsza seria francuskich komiksów dla dzieci.

Humorystyczna opowieść o świecie tańca oczami trzech wielbicielek tańca. To właśnie Alia, Lusia i Julia zabrały w taneczną podróż naszą Mariannę. Wszystko w ich życiu kręci się wokół tańca. Kochają balet, modern jazz, taniec afrykański i starają się tę pasję łączyć z codziennymi obowiązkami.
Dotychczas zostały wydane 3 książki z tej serii, a każda z nich zawiera 3 oryginalne tomy.

Ptyś i Bill

Ptyś i Bill komiksy dla dzieci


Ptyś i Bill komiks o chłopcu i jego psie spanielu w Belgii znany jest już od 1959 roku. W zamierzeniach twórcy, Jean Roba, miała to być odpowiedź na popularne Fistaszki – komiks legendę.

Przedstawione historyjki ukazują nam perypetia chłopca, który wraz ze swoim psem doświadcza wielu przygód. Kluczowa w tych opowieściach okazuje się wyobraźnia dziecka, poczucie humoru i otwartość na świat.

Ernest i Rebeka

Ernest i Rebeka komiksy

Ernest i Rebeka to słodko – gorzka opowieść o życiu. Poruszane tematy zaciekawią nie tylko młodych czytelników, a temat mikrobów warto pogłębić także poprzez inne lektury.

Rebeka to chorująca sześciolatka ze słabym układem odpornościowym. W jej życiu ciągle coś się dzieje. Rodzice myślą o rozwodzie, dziadek pokazuje jej prawdziwy wiejski świat, ale zaraz potem sam zaczyna chorować. Rebeka poznaje czarodziejskie królestwo chodzących kamieni i poznaje nawspanialszego nauczyciela na świecie.

Lou

komiksy egmont Lou

To opowieść o 10 letniej dziewczynce, którą wychowuje samotna matka. Mama nie do końca lubi się z gotowaniem, ale jest miłośniczką gier na konsoli. Wakacyjny czas spędza u babci, wielbicielki brukselki. W jej życiu ważnymi osobami są Mina  i Tristan.

Marianna właśnie czeka na przesyłkę z drugą częścią z tej serii, a już na stronie wydawnictwa widziałyśmy zapowiedź trzeciej części.

Cieszę się z tej nowej fascynacji naszej córki. Zabawne jest to, że przygoda z komiksami zaczęła się bardzo niespodziewanie. Dzięki komiksowi o programowaniu, o którym napiszę już wkrótce.

Jeśli Wasze dzieci czytają komiksy napisz, po jakie warto sięgnąć.
Jeśli te propozycje uważasz za interesujące udostępnij ten wpis, aby więcej rodziców mogło się dowiedzieć o tych książkach 🙂

POLECANE WPISY