Dziecko

Magnez dla dzieci

4 października 2016
Magnez dla dzieci

Magnez dla dzieci jest dostępny w wielu naturalnych produktach. Magmisie dla dzieci – to żelki z cukrem, a nie najlepsze źródło magnezu dla dzieci.

Dziś podczas jazdy samochodem po raz kolejny usłyszałam reklamę magmisi. To kolejny suplement diety stworzony dla dzieci. Tym razem nie na apetyt i nie na sen. To produkt, który ma być alternatywą dla naturalnego magnezu w diecie, „bo dzieci które stosują magmisie potrafią się skoncentrować, są aktywne, radzą sobie ze stresem.” Przekaz reklamy nie pozostawia wątpliwości – kochani rodzice to cudowny specyfik, po który można sięgnąć w każdej chwili i Wasze dziecko będzie radosne, aktywne i pełne życia, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Magnez dla dzieci
Źródło: magmisie.pl

Składniki: smak pomarańczowy: syrop glukozowy, cukier, woda, żelatyna wieprzowa, sole magnezowe kwasu cytrynowego, regulator kwasowości: kwas jabłkowy, substancja glazurująca: wosk carnauba, aromat (pomarańczowy), przeciwutleniacz: kwas L-askorbinowy, barwnik: ekstrakt z papryki, chlorowodorek pirydoksyny. Smak cytrynowy: syrop glukozowy, cukier, woda, żelatyna wieprzowa, sole magnezowe kwasu cytrynowego, regulator kwasowości: kwas jabłkowy, koncentrat soku pomarańczowego, aromat (cytrynowo-limetkowy), substancja glazurująca: wosk carnauba, przeciwutleniacz: kwas L-askorbinowy, chlorowodorek pirydoksyny. Smak malinowy: syrop glukozowy, cukier, woda, żelatyna wieprzowa, sole magnezowe kwasu cytrynowego, regulator kwasowości: kwas jabłkowy, aromat (malinowy), koncentrat soku z purpurowej marchwi, substancja glazurująca: wosk carnauba, przeciwutleniacz: kwas L-askorbinowy, chlorowodorek pirydoksyny.

Szlag mnie trafia, że znów próbuje się wmówić rodzicom kompletną bzdurę. Te cudowne żelki, po które dziecko pewnie sięgnęłoby bardzo chętnie, składają się w większości z syropu glukozowo–fruktozowego, cukru i barwników. Miał być magnez, a mamy samą słodycz. Pod płaszczykiem troski o dziecko sprzedaje się nam aromatyzowany syf, który ma sprawić, że nasza potrzeba zapewnienia dzieciom zbilansowanej diety zostanie zaspokojona.

Magnez dla dzieci – czy magnez jest ważny w diecie dziecka?

Tak, jak większość makro i mikroelementów oraz witamin. Jest ważny, należy zwracać uwagę,
sprawdzać jego obecność w posiłkach, które podajemy dzieciom.

Po co dziecku magnez?

 • Wspomaga koncentrację
 • Zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia
 • Wspomaga utrzymanie równowagi elektrolitowej
 • Pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu energetycznego
 • Potrzebny jest do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, funkcjonowania mięśni
 • Pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych
 • Pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów
 • Odgrywa istotną rolę w procesie podziału komórek

Należy jednak pamiętać, że można także przedawkować magnez i doprowadzić do hipomagnezemii, która objawia się brakiem koncentracji i ospałością. Dzienne zapotrzebowanie na magnez zależne jest od wieku.
Dzieci do trzeciego roku życia potrzebują około 80 mg/dobę. Między 4 a 8 rokiem życia zapotrzebowanie zwiększa się do około 130 mg/dobę, a od dziewiątego roku życia 240 mg/dobę.

Czy należy stosować suplementację
magnezem u dzieci?

Z naukowego punktu nie ma potwierdzeń że suplementacja jest dobra. W tym przypadku namawiamy dzieci do jedzenia cukru, barwników. Do tego samo dawkowanie jest nie do końca spójne.

Jeśli rodzice podejrzewają u dziecka niedobór magnezu powinni udać się do lekarza, który zleci odpowiednie badania, podpowie, gdzie znajdziesz magnez dla dzieci, a nie kierować swoje kroki do apteki. Przede wszystkim trzeba dbać o dostarczanie magnezu, jak i innych makroskładników w sposób naturalny. Naturalne jedzenie nie ma skutków ubocznych, a witamin czy minerałów pochodzących z naturalnego źródła, nie można przedawkować (w przeciwieństwie do tabletek i suplementów). Z witamin suplementujemy witaminę D

Gdzie znajdziemy naturalny magnez?

 1. Pestki dyniMagmisie magnez dla dzieci w postaci żelków

Zawierają aż 540 mg magnezu w 100 gr produktu.
Są bogate w witaminy i minerały takie jak potas, cynk, fosfor oraz witaminy z grupy B. Mają także działanie odkwaszające i wzmacniają układ odpornościowy.

 1. KakaoMagmisie magnez dla dzieci w postaci żelków

100 gram naturalnego kakao zawiera 42 mg magnezu. Kakao ma bardzo pozytywny wpływ na koncentrację, dodatkowo redukuje stres.

 1. Otręby pszenne

  Zawierają 490 mg magnezu i są bogatym źródłem błonnika, węglowodanów, białka i soli mineralnych.
 1. Migdały

  W 100 gramach produktu znajdziesz 296 mg magnezu.
 2. Kasza gryczana
  To kolejny produkt bogaty w magnez, zawiera 218 mg w 100 gramach kaszy.
 3. Płatki owsiane
  W 100 gramach płatków jest 129 mg magnezu. Idealny produkt w diecie całej rodziny. Zawierają aminokwasy, witaminę B1 i B6 oraz selen.
 4. Orzechy laskowe
  140 mg magnezu w 100 gramach. Do tego duża zawartość witaminy młodości (wit. E)
 5. Groch
  W 100 gramach grochu znajdziemy 124 mg magnezu.

Banany
Magnez dla dzieci

33 mg magnezu w 100 gramach produktu. To jedyne owoce tak bogate w magnez.

Warto zatem zamiast iść do apteki, poszukać magnezu w codziennych posiłkach i dbać o ich urozmaicenie.

Dziś wiemy, że cukier nie krzepi, a bakalie są dla dzieci i warto z tej wiedzy korzystać.

magnez w diecie dziecka zrodla

 Zdjęcia: pixabay.com

POLECANE WPISY