Dziecko, Sprawdzone

Masa Kreatywności – Farma Świeżości, czyli edukacja i zabawa

4 maja 2021

Myślę, że wszyscy już mamy dość wszelkich porad jak spędzić czas z dzieckiem podczas lockdownu. O ile na początku wirtualne zwiedzanie muzeum czy wszelkie gry online mogły być atrakcyjne dziś szukam raczej atrakcji, które chociaż na jakiś czas mogą odciągnąć dzieci od monitorów. Z radością obserwuję wzrost zainteresowanie grami podwórkowymi i każdą inną formą zabawy na dworze. 

Czasami jednak szukamy pomysłów, co zrobić z dzieckiem w domu. Dziś przychodzę do Was z odpowiedzią na Wasze poszukiwania i mega propozycją, jak dobrze wykorzystać czas z dziećmi w domu. Oczywiście znalazłam też w tym sposób na przemycenie bliskiego mi tematu warzyw i owoców 🙂 

Masa Kreatywności od Netto

masa kreatywności netto

Wspólnie z marką Netto Polska chciałabym zachęcić Was do poznania akcji Masa Kreatywności – Farma Świeżości.

O ile wszelkie masy plastyczne omijam szerokim łukiem to tę pokochałam miłością dozgonną za jej właściwości ważne dla mnie (nie brudzi, nie zostawia kawałków, które lepią się do ubrań, nie śmierdzi), jak i za to, że daje dużo możliwości na fajną zabawę i edukację dzieciom. 

masa kreatywności netto

Siadając do wspólnej zabawy z masą na pewno nie zabraknie Wam pomysłów, a jeśli będziecie potrzebować podpowiedzi możecie skorzystać z dokładnych instrukcji lepienia zwierząt czy ptaków z Farmy Świeżości w dedykowanej aplikacji Netto.

masa kreatywności netto
masa kreatywności netto

Aplikacja jest bezpłatna i możesz ją pobrać na telefon lub tablet: 

Samych pomysłów na ulepienie zwierzaków i ptaków z Farmy Świeżości jest dużo. 

U nas mistrzem lepienia zwierzątek z Farmy Świeżości okazał się Junior, który z radością lepi kolejne postaci.

Mamy już ulepioną przez Niego świnkę Halinkę, gąskę Zosię, koguta Zdzisia, indyka i kurczaczka Julka. Wszystko przy wykorzystaniu aplikacji.

masa kreatywności netto hey clay
farma zwierząt i ptaków  masa kreatywności netto
masa kreatywności netto

Pierworodna wybrała lepienie z instrukcją papierową, którą znajdziecie w kuli niespodziance Hey Clay Masa Kreatywności Zwierzaki.
Kula niespodzianka to gotowy zestaw do wykonania konkretnego zwierzątka. Wewnątrz kuli znajdziesz 5 saszetek z masą, instrukcję – u nas zagościł psiak Tymon.

masa kreatywności netto
hey clay netto

Po ulepieniu zwierząt, stworków, warzyw i owoców nie mam obaw, że za chwilę dzieci postanowią „rozlepić” swoje dzieła. Kolorowa, miękka masa, która nie brudzi ma tę zaletę, że po 24 godzinach wysycha i zastyga.
My mamy fajną zabawkę wykonaną przez dziecko. 

hey clay netto

Masa Kreatywności Hey Clay Netto – idealna masa do zabawy 
i zaprzyjaźniania z warzywami
i owocami

Kiedy na stole stał, jak zazwyczaj u nas, talerz z warzywami dzieciaki stwierdziły, że dla zwierzątek też trzeba ulepić pyszne warzywa i owoce i takim sposobem na stole znalazły się dwa talerze warzyw. Takie lepienie z dziećmi warzyw czy owoców to doskonały sposób na ekspozycję na te produkty. Ja wielokrotnie pisałam już o tym, jak nasze dzieci pokochały warzywa i owoce i zabawa z warzywami czy zabawki w formie warzyw i owoców i bardzo dobry kierunek. 

Korzystając z Masy Kreatywności możecie wspólnie z dzieckiem stworzyć te warzywa i owoce, które każdy z Was lubi, ale także takie których nigdy nie jadł, czy wręcz o nich nie słyszał.

farma świeżości warzywa netto
masa kreatywności netto
masa kreatywności netto

Co mnie ucieszyło, to że udało się zachować różnorodność na talerzu warzywnym, tak jak robimy to z prawdziwych warzyw i owoców.

Jak już wspomniałam na początku nie wszystkie masy plastyczne są u nas mile widziane. W przypadku Masy Kreatywności Netto nie mam żadnych zastrzeżeń. 

masa kreatywności netto

Dlaczego kupiłam kolejne pudło Masy Kreatywności?

Co więcej widząc radość zabawy dzieci masą, którą otrzymaliśmy od Netto zrobiłam kolejny krok i podczas zakupów kupiłam kolejne pudło, które pozwala na tworzenie wszystkiego, co tylko małe dziecięce głowy wymyślę. Dodatkowo otrzymałam za zakupy saszetki z masą i naklejkami dzięki którym w naszym domu zamieszkał kolejny pluszowy zwierzak. 

saszetki netto

W Netto akcja promocyjna trwa od 12 kwietnia 2021 roku do 3 lipca 2021 roku (lub do wyczerpania zapasów). Za każde wydane co najmniej 40 zł otrzymasz saszetkę z masą kreatywności wraz z naklejką. Warto jednak pamiętać, że saszetki z masą będą wydawane do 19 czerwca 2021 roku. 

W sklepie możesz też kupić duże pudełko z 20 kolorami Masy Kreatywności. Są także specjalne kule niespodzianki, cała ekipa pluszowych zwierzątek oraz plecak na wycieczki, a do niego możesz dobrać bidon z grafiką całej akcji Farma Świeżości.

farma świeżości warzywa  i owoce netto
masa kreatywności netto

POLECANE WPISY