Czytelnia, Książki dla dzieci

Najwybitniejsi naukowcy – komiksy dla dzieci

13 maja 2021
najwybitniejs naukowcy komiks

Wydawnictwo Egmont Polska oddało w ręce najmłodszych czytelników dwa pierwsze komiksy z serii Najwybitniejsi naukowcy. Kolejne mają być dostępne już w lipcu. Ta komiksowa seria edukacyjna ucieszy zarówno poszukiwaczy wiedzy, jak i komiksowych wielbicieli. Co ważne komiksy czyta się z ogromną przyjemnością, a dziecko jest wprowadzane w często trudne, ale zawsze ważne tematy.

U nas komiksy dla dzieci cieszą się dużą popularnością. Z tą serią jest podobnie.

Seria komiksów pt. „Najwybitniejsi Naukowcy” jest jedną z najnowszych propozycji Klubu Świata Komiksu. Dziecko może poznać postaci naukowców, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. Komiksy w ciekawy i przystępny sposób przybliżają biografie ludzi nauki, ich niezwykłą chęć zdobywania wiedzy i drogi, które doprowadziły ich do dokonania przełomowych odkryć dla ludzkości.

Najwybitniejsi naukowcy
Maria Skłodowska-Curie i Charles Darwin

komiksy dla dzieci najwybitniejsi naukowcy

Maria Skłodowska-Curie. Pierwiastki promieniotwórcze.

najwybitniejsi naukowcy komiks

W pierwszym tomie mamy okazję zapoznać się z postacią polskiej naukowczyni Marii Skłodowskiej-Curie, która dziś częściej jest przywoływana przez dziewczynki niż w moich czasach szkolnych.
Polka, którą dwukrotnie uhonorowano Nagrodą Nobla to odkrywczyni dwóch pierwiastków promieniotwórczych – radu i polonu

komiks najwybitniejsi naukowcy

Pierworodna rozmawiała już o Jej odkryciach podczas zajęć w szkole więc bez cienia wątpliwości uświadamiała brata, że Skłodowska-Curie była nie tylko jednym z najwybitniejszych naukowców, ale także wielką propagatorką nauki. Oczywiście dzieciaki nie pominęły kwestii Nagrody Nobla i poszukiwania informacji ile taki naukowiec może otrzymać za tak ważne odkrycia dla świata.

najwybitniejsi naukowcy

Charles Darwin. Ewolucja teorii.

komiks dla dzieci Darwin

Charles Darwin to moja ulubiona postać i naukowiec, który pochłaniał mój każdy wolny czas w okresie nauki w szkole . To wówczas teoria ewolucji odkrywała przede mną nowe i nieznane.

Nie miałam jednak tak cudownie i przystępnie pokazanych Jego odkryć w formie komiksu.
W komiksie o Darwinie Jordi Bayarri przybliża czytelnikom postać twórcy teorii ewolucji, którą przedstawił w swoim dziele pt. „O powstawaniu gatunków”.
Autor pokazuje, co ukształtowało największego przyrodnika w dziejach i jak dzięki zaangażowaniu i pasji poznawania przyrody zwiedził cały świat, dzięki czemu wyewoluowała jego teoria.

najwybitniejsi naukowcy
komiks dla dzieci

To obowiązkowa pozycja dla fanów komiksów oraz tych, którzy chcieliby poznać historię najwybitniejszych naukowców w historii. Twórcą serii jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri, a za przekład odpowiedzialna jest Agata Ostrowska.

W materiałach dodatkowych znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w albumie, posłowie doktora Tomasza Rożka, propagatora nauki i twórcy kanału Nauka To Lubię, oraz kalendarium odkryć bohatera albumu.

POLECANE WPISY