Czytelnia, Książki dla dzieci

Mamo, czy będziesz mnie zawsze kochać?

3 sierpnia 2017
Miłość Astrid Desbordes, Pauline Martin

Znacie książki o miłości? Ja znam wiele, ale Miłość Astrid Desbordes, Pauline Martin jest wyjątkowa.

Miłość to jedno z uczuć, którego uczymy się całe życie. Dzięki różnym etapom swojego życia poznajemy różne odsłony najpiękniejszego uczucia, jakim jest miłość.

Nie wiem skąd w głowach dzieci rodzą się pytania typu:
mamo, czy będziesz mnie zawsze kochać?

Wiem jednak, że to bardzo ważne pytanie i nie można przejść wobec niego obojętnie i bez odpowiedzi. Kiedy Marianna zadała mi to pytanie kilka tygodni temu z pełną świadomością i ogromem miłości zapewniałam Ją, że zawsze będę Ją kochać. Dzięki temu, że rozmawiamy z dziećmi o uczuciach, dzielimy się nimi każdego dnia, one odwzajemniają je.


Miłość Astrid Desbordes, Pauline Martin

Jednym ze sposobów zainicjowania rozmowy, który sprawdza się u nas doskonale jest korzystanie z dobrych książek. Taką książką na pewno jest książka Miłość autorstwa Astrid Desbordes oraz Pauline Martin, wydana przez Wydawnictwo Entliczek.

Miłość Astrid Desbordes, Pauline Martin

Wasze komentarze pod wpisem na FB potwierdziły moje spostrzeżenia po przeczytaniu tej książki wspólnie z dziećmi.
„Miłość” to niezwykle prosta książka, pisana prostym językiem. Książka pokazuje dziecku, że miłość rodziców jest bezwarunkowa.

Co ciekawe to publikacja, w której kluczowe w odbiorze przez czytelnika są ilustracje. To obrazy dopowiadają, tłumaczą przeczytane/usłyszane słowa. Biorąc pod uwagę niewielką zawartość słów –  jedno zdanie na stronie – warto skupić się podczas lektury na obrazach. To ilustracje są doskonałym zaczynem do dalszej rozmowy z dzieckiem.

Kocham cię, kiedy
odnosisz sukces,
i kiedy wszystko jest przed tobą.

Książka „Miłość” to wspaniała podróż i poznawanie siebie i swojego dziecka. U nas Marianka chętnie ogląda z Antosiem ilustracje i opowiadają sobie na wzajem, co widzą na obrazkach.

 milosc-astrid-desbordes.

Opowiadając o matczynej miłości autorka wykorzystała same dobre i piękne emocje. Nie znajdziecie w książce ani jednego zdania nacechowanego złymi emocjami. Nie używa sformułowań – złe, niegrzeczne, nieposłuszne dziecko. Podkreśla jego niezależność jako człowieka. Dziecko jest sobą, a macierzyństwo pozwala mamie zachować radość.

Kocham cię, kiedy mnie słuchasz,
i kiedy to moja kolej.

"Miłość" Astrid Desbordes, Pauline Martin
Miłość Astrid Desbordes, Pauline Martin

Książka Miłość Astrid Desbordes, Pauline Martin jest wydana w twardej oprawie i ma rozmiar idealnie dopasowany do rączek dzieci. Idealnie mieści się w podręcznej torebce. Duże litery, proste zdania na pewno sprawdzą się już wkrótce podczas nauki czytania

Przyznam, że nie spodziewałam się tak wiele po tej książce. Krótkie zdania niosą więcej treści i angażują bardziej niż długie opowieści. To książka ponadczasowa, uniwersalna i warta polecenia każdemu. Zachwyci zarówno dorosłych, jak i dzieci 🙂

(…)teraz już wiesz,
to właśnie cały mój sekret.
Kocham Cię każdego dnia.
I tak już pozostanie

Książkę Miłość i wiele innych wartościowych publikacji znajdziecie w księgarni natuli.pl, której dziękuję za możliwość poznania wartościowej lektury.

POLECANE WPISY