Czytelnia, Książki dla dzieci

Minecraft na Dzień Dziecka

16 maja 2022
ksiazki minecraft prezent

Minecraft to idealny pomysł na prezent na Dzień Dziecka dla każdego wielbiciela/ki tej gry. Temat Minecrafta jest u nas obecny prawie każdego dnia. Wiele propozycji z minecraftowymi gadżetami znajdziecie we wcześniejszym wpisie. Dziś mam dla Was coś dla tych, którzy kochają już książki o tej tematyce, ale także dla tych, którzy dopiero przekonują się, że książka jest dobra na wszystko. Zatem zapraszam na zestawienie książek Minecraft na Dzień Dziecka.  

minecraft na dzień dziecka

Dla tych, którzy nie wiedzą, o co chodzi z tym Minecraftem już wyjaśniam.

To gra komputerowa, w której dzieciaki (i nie tylko) mogą stworzyć własny świat dzięki blokom. Tutaj mamy najważniejsze słowo w tej grze – bloki! To z nich budujemy różne elementy, ale i całe światy. Tworzymy rzeczy, jedzenie, ozdoby, skarby. 

Badania prowadzone przez Interactive Software Federation of Europe pokazują, że 3⁄4 dzieci w wieku 6-15 lat to aktywni gracze. O grach rozmawia się w szkole, na graniu spędza się czas w domu, poprzez gry spotyka się innych ludzi, gry przeżywa się jak teksty kultury – wpływają na wyobraźnię, rozumienie świata zastanego. Problemy z graniem są też lustrem szerszych problemów młodego pokolenia. Co ciekawe gry oddziałują także na tych niegrających np. na rodziców i nauczycieli, którzy muszą zrozumieć ich konteksty i zmierzyć się z konsekwencjami uczestnictwa dzieci w tym obszarze kultury. 

Jako mama wiem, że książka będzie idealnym łącznikiem świata gry Minecraft i rozwijania pasji czytelniczych. Będzie wspierać umiejętności kreatywnego myślenia czy wspólnego czasu podczas czytania.

Dodatkowo obserwuję, że zadania z lubianymi bohaterami motywują do ich wykonania i nie poddawania się.

Książki, które zamieściłam w tym wpisie są także doskonałym narzędziem do treningu zarówno samodzielnego czytania, czytania ze zrozumieniem i budowania samodzielnych treści. 

Warto podkreślić, że wszystkie książki powstały we współpracy ze specjalistami ze Studia Mojang i jako jedyne na rynku mają „certyfikat” produkt oficjalny.

Jaką wybrać książkę Minecraft
na Dzień Dziecka? 

minecraft na dzień dziecka

Nie zdawałam sobie sprawy, że oferta książek Minecraft jest tak bogata.
Mamy niebywałe szczęście, że wydawnictwo HarperKids zadbało także o ich różnorodność. 
Możesz wybrać książki Minecraft, które będą odpowiadały poziomowi zainteresowania i zaangażowania w grę dziecka, a także takie które będą wspierały umiejętności z szkolnej podstawy programowej. 

We wcześniejszych wpisach znajdziesz książki, które fantastycznie motywują do czytania, zgłębiają pasję matematyczną.
 

Dzięki ofercie HarperKids odkryjesz książki Minecraft, które pomagają w grze, w tworzeniu ciekawych miniprojektów zarówno dla początkujących graczy, jak i dla ekspertów. Co ciekawe wśród książek znajdziesz także powieści rozwijające umiejętność czytania, a także wciągające książki przygodowe oraz coś dla wielbicieli naklejkowego świata. 

Minecraft, Blokopedia 

minecraft na dzień dziecka


Świat Minecrafta składa się wyłącznie z bloków. Z niektórych możesz budować, inne pomagają ci utrzymać się przy życiu. Każdy blok, który odkrywasz, otwiera przed tobą nowe możliwości i stanowi zapowiedź niezwykłych przygód. Ilustrowana Blokopedia Minecrafta pełna jest wyczerpujących informacji na temat poszczególnych bloków i sposobów ich wykorzystania. Od podstawowych roślin i rud aż po stoły warsztatowe i kamień Kresu znajdziesz tu dokładny opis każdego bloku!

Blokopedia składa się z dokładnej instrukcji, którą zamieszczono na początku: “Jak korzystać z tej książki” oraz sześciu części ze szczegółowymi wskazówkami odnośnie budowy bloków. Daje nam to ponad 600 bloków do budowania z dokładną instrukcją.

To bardzo wyczerpujący przewodnik po wszystkich blokach w grze. Będzie idealnym prezentem zarówno dla tych początkujących graczy, jak i tych zaprawionych w minecraftowej przygodzie. Oczywiście dla zagorzałych fanów Minecrafta część wskazówek z tej Blokopedii nie będzie żadną nowością. Jednak na pewno znajdą także coś dla siebie.

Seria powieści Minecrafta ,,Kroniki Woodsword” i Saga Stonesword

Wielbicielom dobrych książek przygodowych warto sprezentować książki Minecraft z serii “Kroniki Woodsword” lub “Saga Stonesword”. 

Kroniki Woodsword to seria powieści z wciągającymi przygodami Morgana, Ash, Harper, Po i Jodi. Bohaterowie dzięki goglom VR przenoszą się do świata gry Minecraft,  którą uwielbiają. 

Seria ma już 5 tomów, a w każdym z nich bohaterowie w niezwykle realny sposób trafiają do świata ulubionej gry.  

Z kolejną serią, czyli Minecraft Saga Stonesword czytelnicy też nie będą się nudzić. Dobrze napisana akcja, znani bohaterowie i wciągający świat bloków. Zdecydowanie sprawdzi się jako prezent. 

Minecraft. Kompaktowe konstrukcje

Minecraft. Kompaktowe Konstrukcje i Minecraft Niesamowite Kompaktowe Konstrukcje to kolejna dobra seria, która będzie prezentem idealnym dla każdego gracza. To książka Minecraft, która szybko będzie wykorzystana w praktyce. 

W każdej książce na czytelnika czeka ponad 20 miniprojektów z Minecrafta. Szczegółowe instrukcje sprawią, że budowanie z bloków rakiet kosmicznych, podziemnych kolejek, łodzi podwodnych czy tworzenie własnych gier zręcznościowych będzie czystą przyjemnością i zabawą. 

Podręczniki Minecraft na dzień dziecka

Chociaż słowo podręcznik nie ma dobrych skojarzeń u dzieci tutaj jednak warto zaryzykować. Wydawnictwo HarperKids oddało w ręce miłośników Minecrafta dwa podręczniki: Podręcznik Kreatywności oraz Podręczniki Wojownika. 

Jest to dobra opcja dla tych, którzy chcą poznać grę Minecraft od podstaw i nie chcą błądzić odkrywając wszystko samodzielnie podczas gry.

Minecraft to piaskownica, w której wszystko jest możliwe. Bloki, z których korzystasz podczas gry uruchamiają ogromne pokłady kreatywności. Te podręczniki zawiera wszystkie narzędzia, których potrzebujesz, aby zostać ekspertem w dziedzinie budowania.

Dzięki tej lekturze dowiesz się, jak planować budowle, tworzyć palety kolorów, używać efektywnego oświetlenia, etc. Znajdziesz również szczegółowe instrukcje i porady od profesjonalnych zespołów budowlanych i YouTuberów.

Naklejkowe szaleństwo z Minecraft

Każdy  zeszyt to specjalne zadania oraz ponad 500 naklejek, które tak lubią dzieci wczesnoszkolne. To kolejny zestaw ćwiczeń opartych na Minecrafcie, który rozbudza w dziecku chęć zabawy, kreatywnego spojrzenia na niebezpieczeństwo świata oraz daje możliwość rozwiązywania naklejkowych łamigłówek z ulubionymi bohaterami gry. 

Kolejna książka Minecraft z zadaniami na spostrzegawczość, czytanie ze zrozumieniem to Minecraft Złap Creepera, w której czytelnik wykonuje zadania w ramach misji wytropienia nieuchwytnych mobów. 

Przyznam, że u nas w domu prezent na Dzień Dziecka zawsze wzbudza wiele emocji po obu stronach. Dzieci zawsze mają jakieś swoje wymarzone prezenty, a ja jako rodzic szukam czegoś, co będzie i dawało frajdę, pobudzało kreatywność, ale będzie miało chociaż mały pierwiastek edukacyjny. 

W przypadku książek wiem, że ta edukacja jest już wpisana w samą formę prezentu. 

Jeśli masz w domu wielbiciela gry Minecraft każda z tych książek będzie fajnym prezentem i dobrą podróżą do świata kreatywności. Na szczęście jest w czym wybierać 🙂 

Może poprzez wspólne czytanie czy rozwiązywanie zadań Tobie będzie łatwiej zrozumieć tę fascynację? 


Materiał powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem HarperKids

POLECANE WPISY