Czytelnia, Książki dla dzieci

Tryb czytania Minecraft – seria książek do doskonalenia nauki czytania

8 marca 2022
tryb czytanie minecraft

Jeśli jesteś ze mną od jakiegoś czasu to już wiesz, że przekazywanie miłości do książek i czytania przez dzieci udało mi się znakomicie. O naszych sposobach, jak nauczyć dziecko radości z czytania pisałam już kiedyś, a dziś przychodzę z kolejną serią książek, która w miłośnikach Minecrafta pozwoli włączyć tryb czytania Minecraft.

Nie wiesz, o co chodzi z trybami w świecie Minecraft?

Zapytaj dzieci, szybko Ci wytłumaczą, a życie i doświadczenie pedagogiczne pokazały mi, że idąc za fascynacjami tematycznymi dziecka możemy na serio wiele je nauczyć.

Zarówno pod kątem rozwoju językowego, jak matematycznego czy ogólno poznawczego.. 

Tryb czytania Minecraft – seria książek dla dzieci od Harperkids

Tryb czytania Minecraft

U nas temat Minecrafta pojawił się jako zajęcia programowania, potem dzieci opowiadały o wykorzystywaniu gry na zajęciach językowych (angielski, hiszpański). Tym razem wydawnictwo HarperKids zaproponowało książki w trybie czytania dla najmłodszych fanów i fanek Minecrafta, którzy szukają możliwości doskonalenia umiejętności samodzielnego czytania. 

W serii ukazały się dwie książki:

Każda z nich ma to samo zadanie, zabrać dziecko w świat, który dobrze zna i który lubi, poprzez samodzielne czytanie. 

Młody czytelnik przeżywa przygody w swoim ulubionym blokowym świecie i jednocześnie kształci umiejętności czytania oraz wzbogaca słownictwo. Poprzez ciekawe historie pełne przygód , przygotowane przez dydaktyków odpowiednie pytania pomocnicze czy zadania do wykonania dziecko ćwiczy czytanie ze zrozumieniem, co jest niezwykle przydatne i potrzebne przez cały okres edukacji, a także w życiu codziennym. 

Tryb czytania Minecraft
nauka czytania z minecraft

Moby w Świecie Podstawowym 

Emmy (jedna z bohaterek opowiadania i świata Minecraft) marzy o własnym zwierzaku. Razem z Birchem oraz jego oswojonym wilkiem o imieniu Chaps postanawiają poszukać pupila dla Emmy wśród mieszkańców Świata Podstawowego. 

Podczas tej przygody odwiedzają różne biomy (czyli konkretne obszary, które mają określony krajobraz, florę, temperaturę i wysokość.) i spotykają wiele mobów. 

Jeśli nie wiesz czym jest mob wcale się nie przejmuj. Ja też kiedyś nie wiedziałam, że tak są nazywane  zwierzęta i potwory występujące w Minecraft. Czy mob będzie dobrym kandydatami do oswojenia? Czy Emmy spełni swoje marzenia o znalezieniu swojego wiernego towarzysza? Tego nie zdradzę, ale warto sprawdzić to podczas czytania. 

Górskie wyzwanie

Minecraft. Górskie wyzwanie

Emmy, Birch i jego przyjazny wilk Chaps postanawiają wspiąć się na szczyt najwyższego wzniesienia w okolicy, czyli na Górę Niebosiężną. Podczas swej wędrówki spotykają wrogie moby… 

Aby sprawdzić, czy uda się naszym bohaterom dotrzeć do celu swej wyprawy koniecznie przeczytajcie tę krótką, acz wciągającą i budującą napięcie opowieść. 

Pomóż dziecku czytać z radością – w trybie Minecraft!

My już daliśmy się wciągnąć w tę przygodę, czekamy na kolejne książeczki z serii Tryb Czytania.

————————————————————————————–

Materiał powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem HarperKids

POLECANE WPISY