Dziecko, Sprawdzone

10 pomysłów na prezent dla fanów Minecrafta

26 listopada 2019

Zapraszam Was do moich pomysłów na prezent dla fanów Minecrafta. Uwielbiam kiedy dzieci piszą listy do świętego Mikołaja. To jedna ze świątecznych tradycji, która rozpoczyna czas świątecznych przygotowań.

W tym roku dzieci same pilnowały, aby o tym nie zapomnieć i już w połowie listopada temat był zamknięty, listy do Mikołaja napisane, a my z gotową listą wymarzonych prezentów dla naszych dzieci.

Przyznam, że nie dali nam łatwego zadania w tym roku. Junior skupił się głównie na klockach LEGO, a Marianna wokół jednego tematu, który zaistniał u nas dzięki warsztatom z programowania.


To właśnie tam rozpoczęła się jej przygoda z Minecraftem i już dziś dopytuje, czy będzie mogła chodzić w drugim semestrze na zajęcia z programowania, o których więcej przeczytacie we wcześniejszym wpisie.

Przeglądam i szukam. Okazuje się, że gadżety dla fanów Minecrafta to ogrom możliwości dla tych, którzy chcą ich obdarować wyjątkowym prezentem.

10 pomysłów na prezent
dla fanów Minecrafta

1. Książki Minecraft

książki jako prezent dla fanów minecrafta

Książki o tej tematyce pojawiają się u nas od kilku miesięcy. Duży wybór książek posiada w swojej ofercie wydawnictwo Harperkids (dawniej Egmont), kilka ciekawych pozycji zajdziecie też w wydawnictwie Helion i Muza.

Jest w czym wybierać i można bez problemu dostosować wybór do wieku czytelnika.

2. Lunchbox

prezent dla fanów Minecrafta

Kiedy zaczęłam poszukiwania lunchboxa do szkoły w motywem minecrafta aż trudno było mi uwierzyć, że jest tak urozmaicony wybór. Większość znajdziecie na amazonie, ebay, ale u naszych sprzedawców też coś ciekawego można znaleźć.

  • Box termiczny do spakowania jedzenie (TUTAJ)
  • Pojemnik śniadaniowy trójkomorowy (TUTAJ)

To idealny wybór dla każdego gracza. Zarówno tego, który już jest doskonały w swoich umiejętnościach, ale i dla tego, który dopiero zaczyna swoją przygodę z grą Minecraft.

Większość tych pudełek do szkoły jest wewnątrz izolowanych, co doskonale sprawdza się do transportu posiłków do szkoły.

3. Termosy, butelki termiczne i bidony

Szczelne i długo trzymające ciepło termosy marki Thermos znajdziecie na amazonie. To są produkty, w które warto zainwestować, bo rzeczywiście są warte swojej ceny. Pisałam o tych termosach i ich parametry znajdziecie we wcześniejszych porównaniach. Zamówienia z amazonaszybko ocierają więc nie ma obas z zamówieniem na prezent pod choinkę.

To nasz wybór na prezent 2021.

Znalazłam go tutaj. Wybór w sklepach jest coraz większy i zdecydowanie trudno wybierać 🙂

Na polskich stronach też znajdziecie kilka propozycji. Warto sprawdzić tutaj.

4. Pościel

prezent dla fanów Minecrafta

Pożegnaliśmy już kolorowe wróżki, Elzy i inne bajkowe postaci. Teraz przyszedł czas na pościel z motywem Minecraft. To będzie idealny prezent dla fanów Minecrafta. Oczywiście pościel znalazła się w liście do Mikołaja napisanym przez Mariannę 🙂 Duży wybór wzorów znalazłam na allegro – klik!

5. Plecak szkolny Minecraft

prezent  dla fanów Minecrafta

To fajna propozycja i w tym temacie też mamy dużą różnorodność kolorystyczną oraz różne wzory, które sprawdzą się zarówno w wersji do szkoły, jak i mniejsze plecaki typowo wycieczkowe.

6. LEGO Minecraft – zestawy 

Klocki lego prezent  dla fanów Minecrafta

Klocki LEGO sprawdzą się w każdych okolicznościach, a fani gry Minecraft mają o tyle dobrze, że wybór klocków jest duży i można wybierać zarówno w małych, jak i większych zestawach klocków.

Jeśli macie w domu wielbiciela Minecrafta to macie w czym wybierać. My nasze zestawy zamówiliśmy TUTAJ

7. Maskotki, figurki Minecraft

prezent  dla fanów Minecrafta - pluszaki

Pluszaki Minecraft to moje niedawne odkrycie i tutaj też nie ma co narzekać na różnorodność. U nas pluszaki odpadają ze względu na alergię, ale wszelkie figurki mile widziane.

klocki i figurki Minecraft

8. Czapki, szaliki i inne ubrania

ubrania Minecraft

Wśród wymarzonych prezentów z ubrań Marianna wymarzyła sobie bluzę, czapkę, piżamy i kolorowe koszulki do szkoły.

Kurier dostarczył już piżamę i czekamy na piękną czapkę.
Szukam jeszcze kapci domowych w odpowiednim rozmiarze.

9. Zajęcia z programowania to świetny prezent dla fanów Minecrafta

warsztaty z programowania jako prezent  dla fanów Minecrafta

My korzystamy z takich zajęć w szkole MindCloud i jest to dobre rozwiązanie, a w ich ofercie znajdziecie róznorodne zajęcia z programowania w świecie gry Minecraft.

U nas programowanie wygrało z baletem i już dziś myslimy o kolejnym semestrze dla Marianny. Sądzę, że dla dziecka, które interesuje się tym wirtualnym światem takie zajęcia to fajny prezent.

10. Gra karciana UNO Minecraft
– prezent dla fanów Minecrafta

prezent  dla fanów Minecrafta UNO

Do naszej listy ulubionych gier planszowych i karcianych dokładamy pod choinkę grę karcianą UNO Minecraft. Znamy podstawową wersję UNO i wierzę, że te karty będą fajną i wciągającą zabawą dla całej rodziny, jak i dla rówieśników Pierworodnej.

Przyznam, że zaskoczyła mnie różnorodność gadżetów z bohaterami gry komputerowej. Kiedy Marianna pisała list do Mikołaja miałam obawy, czy w ogóle uda mi się sprostać tym marzeniom o prezentach w tematyce Minecrafta. Okazuje się, że ograniczeniem jest tylko budżet Świętego Mikołaja.

POLECANE WPISY