Czytelnia, Książki dla dzieci

Mitologia grecka dla dzieci – seria Superbohater antyku

19 grudnia 2021

Seria Superbohater Antyku to 10 fantastycznych książek dla dzieci wprowadzających w świat antyku. To doskonała forma przekazu i pokazanie, że mitologia grecka dla dzieci nie musi być nudna. To propozycje książkowe dla dzieci, które doskonale radzą sobie z samodzielnym czytaniem, ale także do wspólnego czytania z rodzicami. Te mityczne opowieści mogą zaciekawić już nawet młodsze dzieci.

Superbohater Antyku to książki dla dzieci lubiących świat baśni, mitów z dużą dawką przygód.

Wielokrotnie w swoim życiu doświadczyłam, że niewiele jest nudnych tematów. W większości przypadków decyduje sposób przedstawienia. Cieszę się ogromnie, że właśnie w taki sposób nasze dzieci mogą poznawać starożytne opowieści. Właśnie dzięki książkom z serii Superbohater Antyku poznawanie mitologi greckiej to czysta przyjemność.

mitologia grecka dla dzieci

Mity greckie dla dzieci
Superbohater antyku. Oto Herkules!

Superbohater antyku. Oto Herkules! to pierwsza z książek z serii, w której autorka w sprytny i atrakcyjny dla młodego czytelnika sposób połączyła dwa światy: współczesny oraz antyczny. Sprowadziła do samotnego świata głównego bohatera, mityczną postać. W taki właśnie przewrotny sposób zabiera dzieci w świat mitologii greckiej.

Głównym bohaterem całej serii jest Tim, który mieszka z mamą, nie ma z nimi taty i chłopiec czuje się samotny i wyobcowany. Tim stara się być wsparciem dla mamy, która pracuje na dwóch etatach, aby zapewnić godziwe warunki życia sobie i chłopcu.

Chłopak odciąża ją w obowiązkach domowych i właśnie pewnego dnia podczas sprzątania rozbił wazę, która była pamiątką rodzinną. Tim nawet nie zdążył posprzątać, gdy w pokoju pojawił się nieznany mu Herkules.

Herkules był zaskoczony, że chłopiec nie zna takiej sławy jak ON, pół człowieka, pół boga, a nawet nie zna Hery, ani innych mitycznych bogów.

Podczas opowieści czytelnik, razem z Timem i Herkulesem mają do rozwiązania także zagadkę, która pomoże temu ostatniemu powrócić do domu.

Kiedy mnie masz, chcesz się mną dzielić.
Kiedy się mną dzielisz, nie istnieję.
Czym jestem?

Superbohater antyku

Ciekawym zabiegiem, który jeszcze bardziej wciąga dzieci w czytaną opowieść jest umieszczenie początku następnej przygody z bogami greckimi na końcu tomu. I tak w tomie Oto Herkules możemy przeczytać początek tomu drugiego, czyli Superbohaterowie Antyku. Sprytna pułapka Hery!

Jak nic muszę dokupić brakujące tomy, bo dzieci chcą więcej 🙂

Mitologia grecka dla dzieci nie jest nudna!

Czytamy, dzieci poznają mitologię grecką i śmiejemy się do rozpuku. To fantastyczny pomysł na poznanie mitologii greckej przez dzieci. Sądzę, że właśnie takie książki powinny znaleźć się na liście lektur, one są w w stanie zainteresować swoją treścią i przybliżyć dzieciom temat.

mitologia grecka dla dzieci

Seria Superbohater Antyku to genialne książki pokazujące, że mitologia grecka dla dzieci może byc ciekaw, a nawet zabawna. Połaczenie dwóch światów: dzisiejszego i tego mitycznego ma swój niepowtarzalny urok.

Wszystkie książki z tej serii są też dostępne jako audiobooki. 

Polecamy z całego serca 😉

POLECANE WPISY