Home Bez kategorii Ekstrakty ziołowe, których warto poszukiwać w szamponach

Ekstrakty ziołowe, których warto poszukiwać w szamponach

by Matczyne Fanaberie

Zioła były wykorzystywane przez nas od wieków – czasami służyły jako lekarstwa lub barwniki, czasami były wykorzystywane też przy czynnościach pielęgnacyjnych. Niewiele się zmieniło w tym zakresie, czego przykładem mogą być szampony. Te podstawowe kosmetyki do włosów często mają w sobie ziołowe ekstrakty. Dlaczego się je tam umieszcza i które z nich mogą być dla nas najlepsze?

Ekstrakty ziołowe i szampony – jak działają na nasze włosy?

Na samym początku warto byłoby odpowiedzieć na pytanie, po co naszym włosom są ekstrakty ziołowe, w które wyposaża się szampony. Przecież włosy stanowią nieożywiony element naszego organizmu, więc po co miałyby przyjmować jakiekolwiek substancje odżywcze?

Włosy może rzeczywiście są nieożywione, ale mieszki włosowe, z których wyrastają, są już jak najbardziej żywe. To właśnie one odpowiadają za odbieranie przeróżnych substancji z krwiobiegu oraz pobliskiej skóry i wysyłanie ich wprost do struktury włosa. Tym sposobem, jeśli marzy nam się piękna i bujna fryzura – powinniśmy postawić na szampony, które będą bogate w składniki odżywcze.

Jakie ziołowe szampony będą najlepsze?

Szampony mogą być wyposażone w przeróżne zioła. Ich działanie będzie praktycznie zawsze pozytywne dla naszych włosów, jeśli jednak zależy nam na konkretnych efektach, dobrze jest poszukać takich ziół, które spełnią dokładnie nasze wymagania. Jakie są najpopularniejsze ekstrakty ziołowe i roślinne w szamponach? Wymieńmy kilka z nich:

  • ekstrakt z aloesu – aloes jest znany od wieków ze względu na swoje zdolności do przechowywania wody. Właśnie takiego działania powinniśmy się spodziewać, jeśli sięgniemy po szampony wzbogacone w wyciąg z aloesu – będą one intensywnie nawilżać i odżywiać nasze pasma;
  • ekstrakt z pokrzywy – poczciwa i doskonale nam znana pokrzywa działa na włosy na kilka sposobów. Po pierwsze dobrze je nawadnia i regeneruje, ale to nie wszystko, co może nam zaoferować ta roślina. Pokrzywa jest też świetnym sojusznikiem w walce z łupieżem oraz ogranicza wydzielanie sebum przez skórę głowy;
  • ekstrakt z żeń-szenia – korzeń żeń-szenia ma masę prozdrowotnych właściwości i można go użyć w celu wzmocnienia naszych pasm, poprawienia ukrwienia skóry głowy oraz zyskania właściwej objętości;
  • ekstrakt z kawy – kawa działa na nasze włosy w podobny sposób co żeń-szeń. Poprawia objętość naszej fryzury i pobudza mikrokrążenie w obrębie mieszków włosowych, przez co włosy stają się mocniejsze;
  • ekstrakt z henny – nie mogło zabraknąć go na naszej liście. Lawsonia, czyli po prostu popularna henna, również jest ziołem, które działa przede wszystkim jako barwnik. Henna ma jednak nieco więcej właściwości, takich jak nawilżanie włosa.

Jakie szampony z ekstraktami ziołowymi wybrać?

Powyższa lista to tylko przykłady, jakie zioła mogą zawierać szampony. To, które z nich wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych oczekiwań względem kosmetyku i naszych osobistych preferencji. Szampony wzbogacone w kawę będą dobrym wyborem dla osób, które mierzą się z utratą włosów, natomiast chociażby aloes docenią te osoby, których włosy nadmiernie się przesuszają. Pamiętajmy o tym, że nie ma kosmetyków idealnych i warto zawsze kierować się naszymi potrzebami przy wyborze szamponu.

Artykuł sponsorowany

You may also like

Zostaw komentarz